Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 06. 2018 19:11 — Editoval jelena (17. 06. 2018 11:59)

Liedan
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: VSCHT
Pozice: doktorand
Reputace:   
 

Khan Academy konečně v češtině!

Zdravím,

máme velkou novinku, spustili jsme web Khan Academy v češtině! https://cs.khanacademy.org

edit: vloženo z dalšího příspěvku:

Přes prázdniny budeme pracovat na překladech návodů pro učitele a rodiče. Kdyby se tady objevil nějaký nadšenec, který by byl ochoten pomoci, tak by to bylo skvělé. :-)

Co se týče matematického obsahu, tak máme dobře pokrytou matematiku na prvním stupni (videa a cvičení komplet česky). Ze středoškolské matematiky máme zatím trigonometrii (videa s titulky a česká cvičení).

A k tomu všechny výhody Khan Academy platformy. Třeba nástroje pro učitele (vytvoření třídy, zadávání úkolů, sledování pokroku žáků v realném čase).

Budeme moc rádi za případnou zpětnou vazby, napište nám na info@khanovaskola.cz

Offline

 

#2 14. 06. 2018 21:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Khan Academy konečně v češtině!

Zdravím, gratulace!

přiznávám, že jsem se dívala jen na hudbu. Chyby v titulcích - to jde opravovat připojením k projektu, pokud jsem rozuměla správně (navíc většina spíš přivítá původní AJ proslov i s intonaci jak je veden).

Co mne ale udivilo - oslovení na Ty učitele, rodiče a dokonce i žáka/studenta snad v místní kultuře není zavedeno a dost šokuje :-) Nešlo to obejit a formulovat jinak (množným číslem např.) - hned u výzev k registraci? Děkuji.

Offline

 

#3 15. 06. 2018 01:15

Liedan
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: VSCHT
Pozice: doktorand
Reputace:   
 

Re: Khan Academy konečně v češtině!

↑ jelena: Zdravím,

díky moc za zpětnou vazbu. O tom vykání teď vedem rozsáhlou debatu :)
https://forum.khanovaskola.cz/t/vykani- … telum/1985

Je to obtížné téma, studentům chceme tykat a občas je to těžké oddělit. Na tom loginu jsem to prozatím změnil, tam to bije do očí asi nejvíce, to uznávám.

Pokud jste objevila nějaké chyby v titulcích, tak budeme rádi, když nám je nahlásite, buď na výše zmíněném fóru, případně na email.
Pokud byste chtěla pomoci a opravit je sama, tak budeme také moc rádi. K titulkování používáme webový nástroj Amara, takže jejich úprava je dosti jednoduchá.

Přes prázdniny budeme pracovat na překladech návodů pro učitele a rodiče. Kdyby se tady objevil nějaký nadšenec, který by byl ochoten pomoci, tak by to bylo skvělé. :-)

Offline

 

#4 17. 06. 2018 12:02

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Khan Academy konečně v češtině!

Zdravím a děkuji za odkaz, početla jsem :-)

Můj pocit možná ještě byl umocněn, že byl užit rozkazovací způsob slovesa. Vidím, že změny již jsou, děkuji.

Učitel nejsem a na své rodičovské pozici také nijak zvlášť nezakládám, ale pokud cílem překladu do ČJ byla lokalizace materiálů do místního prostředí (a dokonce i diskutujete počeštění osobních jmen), tak ohled na kulturní a jazykové zvyklosti je hodně podstatný. Přeci jen výukový web (byť s registraci uživatele a vytváření vlastních nástrojů a podmínek) je něco jiného, než vstup do určité komunity typu diskusního fóra apod. Je tak?

Chyby a překlepy v titulcích, co jsem narazila, se pokusím opravit přímo.

A ještě vzkaz pro kolegu, co se rozohnil :-)  Ve svém volném čase nemakáme ani nedřeme do úmoru. Děláme přesně to, co jsme usoudili, že se nám chce dělat ve volném čase, s nasazením, jak se nám chce. A za toto nepožadujeme ani poděkování, ani uznání, ani nikomu nic nediktujeme, ani nepodlézáme. Protože ve volném čase (a většinou i v nevolném) všechno děláme jen pro sebe (motivační důvody jsou samozřejmě různé).

Zdravím a přeji zdar (výzvu ke spolupráci jsem vložila na Nástěnku fóra).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson