Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 16. 08. 2020 10:16 — Editoval liamlim_2 (16. 08. 2020 10:17)

liamlim_2
Příspěvky: 26
Reputace:   
 

Re: Velká Fermatova věta

↑↑ check_drummer:

Víme $x+y+z\equiv 0\mod \gamma$ a tedy $z\equiv -x-y\mod \gamma$
Z definice $\gamma = R(z^2-xy)$ víme, že $z^2 - xy\equiv 0\mod \gamma$ a tedy $z\cdot z -xy \equiv 0\mod \gamma$

Po dosazení prvního do druhého dostaneme $z\cdot(-x-y)-xy\equiv 0\mod \gamma$. Tedy $\gamma$ dělí $z(-x-y)-xy$

Offline

 

#27 16. 08. 2020 10:21 — Editoval jelena (16. 08. 2020 12:21)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká Fermatova věta

Edit: je založeno nové téma s kompletně upraveným úvodním příspěvkem (kde edit funguje), pokračujte, prosím, v novém tématu

Zdravím,

liamlim_2 napsal(a):

Opravdu si přeji, abych mohl původní příspěvek zeditovat a opravit veškeré chyby a překlepy

V úvodním příspěvku mně se zobrazuje tlačítko editovat (také mi funguje u témat, které jsem založila), je možné, že je nějaký nepořádek u 1. příspěvku nového uživatele (i když to samozřejmě nemělo být, jen zákaz smazání 1. příspěvku v tématu u všech, mimo Moderátorů).

Je to stejné z Tvého přihlášení?

//forum.matweb.cz/upload3/img/2020-08/65619_editovat.JPG

Není-li tomu tak, potom skutečně se obrátit na administrátora. Zatím můžeš celý 1. příspěvek překopírovat do dalšího v tématu, upravit a já ho vložím do prvního příspěvku po editu. Ještě jsem si všimla, že máš nový účet na fóru (k původnímu bylo zapomenuto heslo? Stačí vygenerovat nové heslo, pokud ještě máš a používáš původní e-mail, se kterým byla původní registrace).

Děkuji za informaci k případné úpravě 1. příspěvku.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson