Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 01. 12. 2023 14:47

Pomeranc
Příspěvky: 682
Pozice: student
Reputace:   10 
 

Šifrovačky s obrázky

Ahoj,

mám jednu sadu úloh, s kterými si nevím moc rady. Nevím, jak ty obrázky dešifrovat.
Můžete to vyzkoušet se mnou Odkaz.
Úloha je vhodná pro řešitele, kteří alespoň trošku znají vyučující na MFF UK.

Offline

 

#2 03. 12. 2023 21:06

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ Pomeranc:
Ahoj. To je šílený. :-D Ale vůbec nevím. Já ani neznám normální emotikony, než jsem přišel na to, že kolečko u kterého je nahoře malá čárka znamená opuštění aplikace / odlogování, tak mi to trvalo dost dlouho. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#3 04. 12. 2023 01:30

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ check_drummer: Nikdy jsi nevidel dalkovy ovladac na televizi?

Offline

 

#4 04. 12. 2023 14:22

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ Stýv:
Obrázky samy o sobě šílené nejsou, ale v tomto kontextu ano. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#5 04. 12. 2023 17:22

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

Podle mě u takovýchto vágně zadaných úloh mají výhodu lidé s nižší představivostí případně znalostí... To platí i o IQ testech. Řeknemě že v IQ testu se budou vyskytovat jen lineární závislosti. Tedy kdo jiné funkce nezná, tak je ve výhodě, protože ho nerozptyluje znalosti jiných funkcí. :-) Ale vlastně to platí i u precizně formulovaných úloh - čím více znalostí člověk má, tím více slepých uliček může při důkazu navštívit. Ale také tím více důkazů může vymyslet...


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#6 04. 12. 2023 21:12

Pomeranc
Příspěvky: 682
Pozice: student
Reputace:   10 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ check_drummer:

Pravda, obrázky sami o sobě tak děsivé nejsou, ale nemůžu na to vůbec přijít. Viděla jsem
podobné úlohy s literaturou či pohádkami a tam jsem alespoň něco vyřešila.

1) Myslím si, že první učitel bude informatik, podle toho počítače. Ostatní obrázky mi další informace neposkytují.
    Kdyby místo medvěda byl slon, tak bych tipovala pana prof. Strakoše.
2) Druhý vyučující bude asi astrofyzik podle toho dalekohledu. Ale který z nich by to mohl být? Určitě to bude souviset i
    se slunečními paprsky, protože je tam emotikon se slunečními brýlemi.
3) Třetí vyučující asi bude algebraik. První obrázek by mohl mít smysl jako teorie uzlů. Jenom ty další obrázky vypadají
    spíš hospodsky než matematicky.
4) Čtvrtý vyučující bude asi z učitelství. Jelikož je tam Řecko, tak by člověk tipoval pana Halase, který učí Řecko-
    matematické texty.

Je to těžké...

Offline

 

#7 04. 12. 2023 21:17

Pomeranc
Příspěvky: 682
Pozice: student
Reputace:   10 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

Stýv napsal(a):

↑ check_drummer: Nikdy jsi nevidel dalkovy ovladac na televizi?

Třeba ovladač viděl, jenom se rozhodl nemačkat to tlačítko s podivným symbolem na něm :)

Offline

 

#8 05. 12. 2023 17:44

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ Pomeranc:
Kdyby jedno, dálkový ovladač obsahuje celou řadu podivných tlačítek. Vlastně skoro všechna jsou podivná až děsivá. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#9 05. 12. 2023 17:50

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Šifrovačky s obrázky

↑ Pomeranc:
Mně takovéto kvízy trochu rozčilují, když není dáno pravidlo, povolené operace, apod. Řecká vlajska může znamenat cokoliv, třeba má rád vyučující moře, nebo historii matematiky nebo jak píšeš prostě umí řecky. :-) A nebo heslo "Řecko" v nejobsáhlejším českém naučném slovníku se nachází na stránce, která označuje číslo dvěří jeho pracovny... :-)
Kuře může taky znamenat cokoli - může se jmenovat Slepička, může mít rád kuřata, může se jednat o jeho oblíbený slogan, např. že kuře učí oral létat, může to znamenat, že K jakio první písmeno se vyskytuje v jeho jméně apod.
Vlastně je to něco jako doplňte číslo, kterým pokračuje daná řada...


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson