Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 01. 06. 2007 17:39

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Pravidla

Dřív jsem trávil hodně času na AoPSu, kde platila spousta pravidel, která mi tu scházejí. Zkusím je tedy sepsat a nechám na Lukášovi, jak a co z nich bude prosazovat. I kdyby je autor prosazovat nectěl, vezměte je prosím za dobrý zvyk.

0. Dodržovat netiketu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa
1. Do každého tématu psát pouze jeden příklad, případně několik úzce spjatých příkladů.
2. Zadání může být v tématu pouze v prvním příspěvku, v dalších mohou být jen upřesnění. (Pro nové zadání nové téma.)
3. Dát tématu co nejkonkrétnější název (tedy ne "přijímačky na VŠ"  ale "přijímačky na VŠE --- binomický rozvoj")
4. Před vytvořením nového tématu zkontrolovat, že se příklad jinde na fóru nenachází.
5. Formulovat problém konkrétně s čitelným matematickým zápisem.
6. Neposílat problémy, teré jsou aktuálními úlohami v soutěžích (Matematická Olympiáda apod.)
7. Nepoužívejte zbytečné citace. Když reagujete na poslední příspěvek, opravdu není nutné ho celý kopírovat a dávat do QUOTE (dopsal Admin)
8. Je-li to technicky možné, používejte prosím diakritiku (háčky a čárky). Zkrátka pište česky, ne cesky. (dopsal Admin)


Je-li porušeno pravidlo 4, je ideální odpovědět linkem na téma, v němž byl problém zadán poprvé a diskusi v novém tématu dále nerozvíjet.

Doufám že jsem tímto vyhmátl ty věci, které fóru pomůžou, aby sem nemuseli dva lidé psát to samé. Btw. Lishaaku --- díky za to řešení binomického rozvoje, je to víc "polopatě" než to moje.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) Kondr)

#2 01. 06. 2007 19:21

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Pravidla

Za dodrzovani vyse zminenych pravidel se take vrele primlouvam. Co se tyce bodu 5, zajimlo by mne, zda je nejak mozne a lidskymi silami proveditelne, aby se sem dali zadavat matematicke vyrazy v nejake dobre citelne podobe. Nejsem nijak zkusenym navstevnikem matematickych diskuzi, cili nevim, jesti existuje neco jako TeX parser, ktery by sem vygeneroval obrazek kdykoliv neco napisu v TeXu. Jde mi jen o to, ze nekomu by nemusel prijit zapis suma{pro k = 0...8}(-1)^k*(8 nad k)*(2/x)^(8-k)*((x^2))^k uplne citelny a to jde o zcela jednoduchy vzorec. Az bude treba sem napsat neco sofistikovanejsiho a zabere to tri radky tak se to asi bude malokomu chtit cist.

To Kondr: Rado se stalo. Ted teprv vidim, ze uzs v jednom prispevku na neco podobneho odpovidal...


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#3 04. 06. 2007 00:23

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pravidla

Přesunul jsem pravidla do části k tomu určené. http://matematika.havrlant.net/forum/mi … tion=rules


2+2=4

Offline

 

#4 21. 01. 2008 21:22

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pravidla

Není to návrh na závazné pravidlo, ale jen na zásadu, kterou by se měl řídit ten, kdo se chce dočkat odpovědi na svůj dotaz:

   Nepište pod svůj dotaz další příspěvek dřív, než vám někdo odpoví. Kdyžtak použijte editaci.

Proč?
Když si najdu čas na toto fórum, tak se koukám v první řadě na dvě stránky:
1) mé příspěvky (abych zjistil, jestli někdo nereagoval na to, co jsem psal)
2) nezodpovězené dotazy
Otázkám, které již někdo zodpověděl a já jsem se v nich neangažoval, se většinou nevěnuju. Řekl bych, že dost dalších uživatelů to dělá podobně. Otázky, ke kterým zadavatel sám připíše druhý příspěvek, tak mají vysokou šanci zůstat nepovšimnuty.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#5 09. 07. 2010 10:06

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Pravidla

Dobré dopoledne,

v souvislosti s několika tématy by se mělo ošetřit něco takového:

http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=19908
http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=126371

nevím, jak to formulovat, ale přece jenom...

Přeji hezký den.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#6 09. 07. 2010 10:33

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Pravidla

stačí zamknúť nech sa nerozpúta flame a kto chce nech pošle dotyčnému mail


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#7 17. 07. 2010 22:02 — Editoval Spybot (17. 07. 2010 22:22)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

Vracajuc sa z dvojtyzdnoveho sustredenia-dovolenky, vas vsetkych zdravim.

A rad by som reagoval na tento problem.

Nechcem sa nikoho, nedajboze, dotknut, no rad by som sa spytal kompetentnych osob, ci im nevadi, ze samotne zamknutie temy je ale uplne na nic. Ci im nevadi, ze (ako sa dalo lahko predvidat) zamknutie neprichadza vzdy (alebo nikdy) vcas. Ci im nevadi, ze tu maju peknu kopku vlakien, ktore idu fantastickym prikladom a v ktorych  si potencialny "zaujemca" moze najst presne to, co potrebuje. Ci im nevadi, ze trend pribudania takych vlakien je, zda sa, rastuci. Ci im nevadi, ze jeden "clen" tejto komunity vobec nerespektuje schvalene stanovy, beztrestne ich porusuje (a predpokladam, ze nijako postihnuti neboli ani ti, co o sluzby ziadali).

Citujuc sameho seba:

...nepoznam umysly tvorcov a ludi za toto forum zodpovednych...

a to by sa podla mna malo - lepsie povedane - mohlo zmenit. Teda, takto - nikoho nesudim, obrazne povedane, ako vyzera svet viem a iluzie si nerobim; no chcem, aby mi kompet. osoby priamo povedali ich priamy nazor. Potrebujem vyjadrenie, ci tu taketo veci:
- byt mozu
- by nemali byt
- byt nebudu

Chcem totizto uplne presne vediet, na com som. Je to dolezite. Este raz - akykolvek ma kto nazor, moralny kod, ci cokolvek neprinalezi mi nikoho a priori sudi; no na fore ignorujucom, ci podporujucom priame podvadzanie posobit nemienim a ak uz posobim, toto posobenie okamzite ukoncim; a je jedno ako fantasticke je a ako sa mi paci (- tiez opacne, rovnako tak som ochotny pomahat pri trhani "plevele"). Taka je moja zasada, no na jej uplatnenie potrebujem jasne stanovisko; pricom momentalne som zo vzniknutej situacie ci situacii mierne v rozpakoch.

A v poslednom rade - neviem, ci som to niekde prehliadol; v tom pripade pardon; no chcel by som vediet ake su argumenty vo veci "mazanie vs. zamykanie" v prospech zamykania oproti mazaniu.

Dakujem za ochotu odpovedat a za pripadne odpovede.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#8 17. 07. 2010 23:20 — Editoval gladiator01 (17. 07. 2010 23:21)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Pravidla

A v poslednom rade - neviem, ci som to niekde prehliadol; v tom pripade pardon; no chcel by som vediet ake su argumenty vo veci "mazanie vs. zamykanie" v prospech zamykania oproti mazaniu.

Sice nejsem moc kompetentní, ale řeknu co si myslím.
Mazání by mohlo vést k tomu, že dotyčný si po zjištění, že téma není založí okamžitě nové - přidělávalo by moderátorům práci.
Zamknutí přece jenom spíš odradí od založení dalšího tématu, jen by bylo asi dobré rychleji reagovat a možná vždy smazat veškeré odpovědi a přidat upozornění proč je téma blokováno.

Ci im nevadi, ze jeden "clen" tejto komunity vobec nerespektuje schvalene stanovy, beztrestne ich porusuje (a predpokladam, ze nijako postihnuti neboli ani ti, co o sluzby ziadali).

Na to jsem také už myslela, nebylo by dobré závést třeba BANy? Zablokovat IP adresu dotyčného na několik dní. Nevím jestli by to mělo žádoucí efekt.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#9 18. 07. 2010 00:12 — Editoval Spybot (18. 07. 2010 00:12)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

K mazaniu: To je mozne, no keby sa to skombinovalo s tym, co hovoris v druhej casti prispevku?

Otazne je, co presne sa mysli ziaducim efektom. Nejake ban-y z fora dotycneho nezmenia ani neodradia od snahy podvadzat, no udrzia forum v tomto ohlade, dalo by sa povedat "ciste".


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#10 18. 07. 2010 00:44

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pravidla

Zdravím vás,

také nejsem moc kompetentní, ale byla jsem "tady" dřív, než pravidla - tak tedy můj názor:

a) je dobře, že pravidla jsou - a vnímám to tak, že i bez zásahů Moderátorů mohou být dodržována.

Když se podíváme na seznam uživatelů, skupina aktivně odpovídajících je v podstatě velmi malá oproti všem registrovaným. Tedy v takové skupině mohou platit vzájemně uznávané dohody. A jedna z těchto dohod by mohla být - "nepodporovat svým jednáním nedodržení pravidel"

U většiny pravidel stačí jen autora tématu upozornit, že něco je porušeno. U pravidla č. 9 jsem prosila o standardní formulaci odpovědi.

Pravidlo č. 4 vidím jako zásadní z hlediska toho, co podporujeme. Pokud budeme pokračovat v sypání hotových a kompletních odpovědí na každou otázku bez vlastní snahy, budeme podporovat a rozvijet nejen porušení základní myšlenky tohoto fóra, ale i snahu o různé podvodné praktiky.


Tuto otázku již jsem otevírala zde a tam a již se docela opakuji.

Ovšem je možné, že můj názor na pravidlo č. 4 je zcela chybný, chtělo by to větší rozbor. Určitě by byla velká škoda, kdyby nevzniklo nadstandrdních vzorových odpovědí, za které děkuji. Také je možné, že v nabídce kompletních řešení je síla fora, a svým ošklivým postojem ke studentkám ekonomické fakulty VŠB jsem fóru velmi neprospěla.

b) proč nemazat, ale jen uzamknout "žádost o pomoc"? uzamčené téma, navíc umístěné někam do "Popelnice", je nástrojem, jak  odradit dalšího zájemca o podobnou aktivitu. Bude jasné, že nepodporujeme. Pokud nebude Moderátor v dosahu, stači označit za vyřešené (se standardním textem) a upozornit v "Přivolej Moderátora" na uzamčení (to už také opakuji).

A také si počkám na stanovisko kompetentních osob. Děkuji.

Offline

 

#11 18. 07. 2010 05:45

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Pravidla

Mam stejny pohled jako mila kolegyne jelena. Zamykani vytvari jisty precedens pro ostatni ci primo pro zakladajiciho, proto mi prijde vhidnejsi nez mazani, ktere upozorni jen autora samotneho.

Offline

 

#12 18. 07. 2010 10:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pravidla

Ještě jsem si uvědomila, že mám na mysli pravidlo č. 4 z aktuálního znění pravidel - odkaz jak vzniklo (až po 1,5 roce fungování fóra). V mém příspěvku 5 v odkazu je vidět, že ještě na jaře 2008 mám ideály, ale už za půlrok je tomu jinak - moje chyba.

Stanovisko ke kompletnímu řešení ještě zde.

K zablokování uživatelů došlo snad 2x a jednou bylo pohrozeno, víc si nevybavuji.

Spybot napsal(a):

Chcem totizto uplne presne vediet, na com som. Je to dolezite. Este raz - akykolvek ma kto nazor, moralny kod, ci cokolvek neprinalezi mi nikoho a priori sudi; no na fore ignorujucom, ci podporujucom priame podvadzanie posobit nemienim a ak uz posobim, toto posobenie okamzite ukoncim; a je jedno ako fantasticke je a ako sa mi paci

Pokud ukončíme své působení tady z časových důvodů, nebo jelikož obor zájmu se přesune jinam, je to úplně v pořádku, ale ten pocit, že kolega Spybot uvažuje o nepůsobení z důvodu, že toto fórum je podporujicí přímé podvody, to už je vážné.

Něco se nezvladlo?

Už jsem uvažovala, zda jsem tomu nějak negativně přispěla - no asi ano.

Offline

 

#13 18. 07. 2010 13:44 — Editoval Spybot (18. 07. 2010 22:03)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

nepůsobení z důvodu, že toto fórum podporuje přímé podvody, to už je vážné.

Teraz trocha prifarbujes. Jednak nebolo mojim umyslom nic naznacovat, len ozrejmit, ako v spominanych situaciach postupujem a jednak

ignorujucom, ci podporujucom

pisem aj o ignorovani, pod ktorym je mozne chapat aj nedostatocne potlacanie podovodov.

A to je podla mna tento pripad, jednoducho ma par veci hneva.
Hneva ma, ze tu su dve-tri take inzertne vlakna, ktore su sice (super) zamknute na 5 zamkov, no pekne krasne v nich svieti prispevok s e-mailom. Aj ludia, co sa neodvazia zalozit vlakno nove, po troche hladania najdu, co potrebuju. Ak uz nie cele vlakna, aspon take prispevky by sa mazat mohli.
A tiez ma hneva, ze clovek, co podvadzanie priamo podporuje tu moze stale bez problemov prispievat - ak uz to nie, tak co uz potom je ignorovanie a nepotlacanie podvodnych aktivit?


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#14 18. 07. 2010 14:03 — Editoval Spybot (18. 07. 2010 14:04)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

A co sa tyka pravidla c. 4, suhlasim.

Pravidlo č. 4 vidím jako zásadní z hlediska toho, co podporujeme. Pokud budeme pokračovat v sypání hotových a kompletních odpovědí na každou otázku bez vlastní snahy, budeme podporovat a rozvijet nejen porušení základní myšlenky tohoto fóra, ale i snahu o různé podvodné praktiky.

Nieco take ako sa dialo tu...by sa diat nemalo.
No je samozrejme potrebne akosi sa ujednotnit. Ja osobne nemienim okrikovat kolegov, nech prestanu slecne riesit domace ulohy.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#15 18. 07. 2010 15:03

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pravidla

↑ Spybot:

A tiez ma hneva, ze clovek, co podvadzanie priamo podporuje tu moze stale bez problemov prispievat - ak uz to nie, tak co uz potom je ignorovanie a nepotlacanie podvodnych aktivit?

O kom je prosím řeč a čím se provinil? Já jsem v poslední době buď někde mimo nebo mi doma nejde internet... Pokud někdo trvale a i přes další upozornění porušuje pravidla, bude zabanován.

Co se týče ↑ příspěvku výše: měli jsme tu hlasování a nějaký jednoznačný konsenzus tam bohužel nepadl. Navíc chápu argument, že i když je téma zamčené, tak pokud na sebe pisatel uvedl email, je to zamčení téměř zbytečné -- téma jen bude rychleji zapadat, to je vše, pisateli tu inzerát bude viset dále. Takže k uspokojení argumentů jaké napsala například ↑ jelena: nebo ↑ halogan: bychom mohli současná témata nechat pro výstrahu vyvěšená a zamknutá, ale veškeré další podobné případy rovnou mazat.


2+2=4

Offline

 

#16 18. 07. 2010 15:22

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Pravidla

↑ Lukee:
Jedná se o uživatele mikrochip. Naprosto bezostyšně porušuje poslední bod pravidel a ještě je drzý a uráží ostatní kteří toto chování odsuzují.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#17 18. 07. 2010 15:26 — Editoval jarrro (18. 07. 2010 15:31)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Pravidla

↑ Spybot:mne nevadí,že žiadajú o pomoc za peniaze keď chcú platiť nech platia za zamknutie som bol iba preto ,aby sa nerozpútal flame a aby dotyčnému mohli záujemci napísať mail toto neznamená,že by som chcel niekomu za peniaze pomáhať len reagujem na teba .ale aj tak nechápem načo takí študujú matematiku


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#18 18. 07. 2010 16:42 — Editoval Spybot (18. 07. 2010 16:43)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

Tak, to je jeden nazor - je Ti to aspon v urcitom zmysle jedno. Ak by to tu bolo Tvoje forum, nebranil by si sa takym veciam.
Ja mam nazor opacny, ak by som tu bol adminom ja, neostaval by tu po takych veciach ani zavan, a na to by som osobne dohliadal.
No podstatne je tu teraz to, co si myslia ti, co su tu adminmi naozaj (alebo tie kompetentne osoby).

↑ Lukee:

bychom mohli současná témata nechat pro výstrahu vyvěšená a zamknutá, ale veškeré další podobné případy rovnou mazat.

S tymto riesenim by som suhlasil. Predsa len, takych "prikladnych" vlakien, ktore by ukazovali, ako sa k takymto veciam tato komunita stavia nemusi byt 20. Akurat, co s ludmi v tych vlaknach? Budu zablokovani? Ak nie, co s kontaktnymi udajmi uvedenymi v ich profiloch? (Beriem za samozrejmost, ze akekolvek kontaktne udaje uvedene v ich prispevkoch budu odtial z pochopitelnych dovodov odstranene.)


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#19 18. 07. 2010 16:48

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pravidla

↑ gladiator01:
Poslední bod pravidel neporušil ani jednou, pokud jsem něco nepřehlédl. Nežádal o pomoc při testu, jen ji nabízel, což pravidla přímo nezakazují. Co se týče urážek, tak řekněme, že ještě jedna urážka a letí.

A jen abych věděl -- všichni, co ve vedlejším tématu hlasovali pro možnost 2. Téma zamknout souhlasí s tím, aby se tady takové nabídky vyskytovaly?


↑ Spybot:
Nějak si nemyslím, že je nutné zasahovat do témat, kde někdo hledá pomocníka na zkoušku, která se odehrála před měsícem :-).


2+2=4

Offline

 

#20 18. 07. 2010 17:22

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

No, mal som na mysli hlavne mikrochipove prispevky, v ktorych pomoc ponuka. Ale teraz si uvedomujem, ze sa ohanam tym, na co 9. bod pravidiel nemysli. Teda, ziadosti o pomoc budu trestane, no ponuky nie? A nie je to tak trocha to iste? Ci si zalozim vlastne vlakno, alebo si v uz zalozenom (ktore tu bude zamknute visiet) najdem ludi, co mi budu ochotni pomoct (ich e-maily mam). Ano, uznavam, skuska sice uz davno prebehla, odstranenie e-maliov ziadatelov je uz zbytocne, no mikrochipova ochota "pomahat" bude, myslim si, nejaky cas trvat - a tomu tu teda e-mail zostane?

Mimochodom, a co ak niekto napise: "Za odmenu ponukam pomoc na skuske, kontakt:..." ? V tom pripade je nepostihnutelny, ale vo vysledku pojde o rovnaky podvod.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#21 18. 07. 2010 17:44 — Editoval gladiator01 (18. 07. 2010 17:46)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Pravidla

↑ Lukee:
Pravda, špatně jsem se vyjádřila. K tomu pravidlu by se mohlo přidat poznámka, že tu netrpíme ani ty kdo chtějí otevřeně s podvodem pomoc.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#22 18. 07. 2010 19:02 — Editoval jarrro (18. 07. 2010 19:06)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Pravidla

tak ja som hlasoval za zamknutie preto,aby sa v tých témach potom nehádali takí ako Spybot a Mikrochip a aby bol pokoj kto chce mu pošle mail a je hotovo ak by som mal zaručené,že tam nikto nebude vyvolávať flame tak by som to ani nezamkýnal samozrejme neplánujem reagovať na také ponuky na to je fórum aby naučilo rybáriť a nie upiecť konkrétnu rybu spybot tebe vadí,že je niekto hlúpi a nechce sa matematiku naučiť len ju prejsť ? mne teda nie jeho chyba keď je ochotný platiť a pomocník keď má žalúdok na to zobrať peniaze za to prečo nie ja by som o takú pomoc ani nežiadal ani nereagoval,lebo matematiku sa chcem naučiť


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#23 18. 07. 2010 19:44

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Pravidla

↑ jarrro: mně teda obecně podvody vadí z principu, a na svym webu bych jejich přípravu netoleroval. ještě víc mě ale trápí představa, že se pode mnou třeba zřítí most, protože ho projektoval idiot, kterej si zkoušku z matiky koupil. co je proti tomu pár rychloprávníků z plzně? ti nikoho nezabijou...

Offline

 

#24 18. 07. 2010 22:03

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Pravidla

↑ jarrro:
Idem postupne:
Ake hadanie? To naozaj nie je potrebne ani mozne, ak sa k tejto veci zaujme urcite stanovisko. Alebo sa to tu bude tolerovat a bude pokoj, alebo sa to tu nebude tolerovat (a bude sa proti tomu vystupovat) a bude pokoj. Nevidim, v com je problem; v oboch pripadoch sa sice najdu nespokojni ludia, no budu mat smolu a budu musiet odist - na tomto fore sa totiz budu/nebudu moct organizovat podvody.

Ja naozaj nepoznam Tvoje moralne nazory, no stanovisko, ake navrhujes voci tomuto zaujat, to uz je nepriame podporovanie. Ci mi prekaza, ze je niekto tupy? Ano, aj v pripade, ze si za to moze sam. Ze sa nechce ucit matematiku? To mi neprekaza, nech sa uci nieco ine. Chce podvadzat? Verim, ze pedagogovia prisne netolerujuci podvody este nevymreli a drzim im palce nech ho odhalia.
Ludia na miestach, kde nemaju co robit znizuju kvalitu vsetkeho: skoly, svojho oboru, statu, zivota. Ignorovanie je iste to najjednoduchsie, co mozme urobit. No aspon na internete, tu na tomto fore to vyznie smiesne. Ved tu staci postlacat par tlacitok a podvody (aspon trocha, aspon tu) skoncili. To je uz fakt smiesne minimum, co sa da spravit.
Teba ale fakt vobec netrapi, ze ak nejaky podvodnik uspeje, dost zatrasie uz tak nevelmi priaznivou kvalitou slovenskych a ceskych skol? Vobec Ta netrapi, ze takto moze byt trebars odsunuty clovek, co pristupuje k studiu cestne a len vdaka podvodom bude na papieri horsi nez nejaky podvodnik?

Chce platit a podvadzat? Spoza monitora mu v tom asi tazko zabranim, tak nech to robi, ked musi. Ale nie tu, nie mne pod nosom, nie na mojom fore. Taky postoj by som voci tomu zaujal, keby som tu sefoval.
No toto je vec hodnot; ako si to kto odovodni a ako sa k tomu postavi. Je preto tazke, resp. trocha nezmyselne o tom diskutovat. Kludne si maj nazor, ze ignorovat je to najrozumnejsie, co sa da spravit. No nehan ma za svoj nazor a za moju snahu, aby sa organizovanie podvodov na tomto fore neignorovalo. Obzvlast nie, ked je take jednoduche tomu zabranovat.

↑ Stýv:
Neviem, neviem, no s tymto tak celkom suhlasit nemozem. Tvrdit, ze by sa rucali mosty kvoli par kupenym skuskam, je podla mna prehnane. Predsa len, ten clovek principialne nemohol podvadzat na kazdej jednej skuske a ak nestudoval v nejakej hlinenej chatrci, tak nieco, nejaky zaklad, ktory je v praxi vyuzivany ovladat musi. Ten most by sa preto zrutit nemal, no horsie postaveny a menej trvacny byt moze - kedze jeho projektovanie mohol viest nejaky kvalitnejsi, normalne vystudovany odbornik.
A ti pravnici mozno nikoho nezabiju, no vzhladom na to, ze maju vyssie spolocenske postavenie, nez nejaki matematici mozu znicit cely rad zivotov a v state napachat podstatne vacsie skody.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#25 18. 07. 2010 22:43

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Pravidla

↑ Spybot:

Ake hadanie?

A to co tady předvádíš není hádání. Mně to tedy nepříjde jako přátelská konverzace. Myslím, že téma podvádění zde již bylo prodiskutováno a když si přočteš odkazovaný příspěvek tak zjistíš, že někteří uživatelé (kolegové) mají problém i s použitím taháku, tak bych neměla obavy že budou podporovat něco jak "nápověda při zkoušce" (a ty kteří v daném příspěvku nepsali určitě také ne), nemůžeš přece odsuzovat celé fórum kvůli jednotlivci.
----------
Posím neuraž se a neber to jako rýpání. Jsem si vědoma, že máš svobovu slova a tedy projevuješ svůj názor.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson