Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#376 02. 02. 2011 18:54

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

Offline

 

#377 02. 02. 2011 19:14

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv: :-) blahopřeji ke zmeně titulku, kolego Stýve!

Můžeš tedy dohlížet na klavír milého syna, že ano?

----------------------------
Неплохо очень иметь 3 жены...

Offline

 

#378 02. 02. 2011 19:29

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: bohužel...

Offline

 

#379 04. 02. 2011 18:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv: jde hlavně o to - vybojovat si možnost dohledu. Samotný dohled je nenáročný, dá se u toho v poklidu číst.
---------------------------------------------------------------------------------------


Vážně - můžete někdo, prosím okomentovat příspěvek a příspěvek. Mám pocit, že se takto může řešit na konzultaci a se skutečným jmenem "tazatele".

Jak se vám jeví, že takové reakce jsou? A jak se k tomuto má postavit? Děkuji.

V každém případě chtěla bych se omluvit panu Petru Kovářovi, že je zde vystavován komentařům tohoto typů. Je mi to opravdu lito.

Offline

 

#380 04. 02. 2011 20:57 — Editoval Dana1 (04. 02. 2011 21:29)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Jelena, ahoj.

  Asi nečakáš práve na môj príspevok, ale keď som už tu...

  Iba pohľad zvonka.

  Ako sa mi javí, že také reakcie sú? Mladí muži nevedia počúvať, sú absolútne presvedčení o svojej pravde a na fóre sa im vylieva srdce ľahko. 

  Myslím si, že toto sem proste nepatrí.

  A ako sa k tomu postaviť? Odkázať ich na Tvoj návrh riešenia. Ale takí, akí sú teraz to asi chápať nebudú, treba s tým rátať.

  A ak by dokázali riešiť problém otvorene, tak to by ma naozaj prekvapilo.

 
Na druhej strane - môj tatko keď ma vidí z niečoho rozhodenú hovorieva  " .... a  koho to bude trápiť o tisíc rokov? " ...  Želám všetko dobré  http://www.sdilej.eu/pics/c75a00c155debe1387f1d55c65cb371a.gif   Dana

 

#381 04. 02. 2011 23:30

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Zdravím, Dano, děkuji, že opět přispíváš (snad máš trochu času :-) co překlady? a také za názor.

Moc jsem stala o to, aby sekce DIM (skoro jen pro FEI VŠB) byla samostatná a o možnost pro pana Petra Kováře, aby sekce fungovala podle jeho představ. A potom, když čtu takové reakce, mám velké výčitky, že snad jsem přispěla k tomu, že nejen v reálu, ale i virtuálně se musí potykat s takovou odezvou.

Ano, o tisic rokov...

--------------
Ještě jsem zapomněla, že jsem měla vyřidit vánoční pozdrav pro všechny z Mat. fóra od kolegyňky Marcely (Maca). Tak to napravuji.

Offline

 

#382 04. 02. 2011 23:57

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: Zdravím,

to přece nesouvisí s nějakou sekcí, takové příspěvky byly i dříve -- http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=5082, ten byl ještě daleko ostřejší (a na stenou adresu).


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#383 05. 02. 2011 00:39 — Editoval Dana1 (05. 02. 2011 11:09)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Jelena.

Myslím, že Ťa nepresvedčím, ale ...

You can't change the world
but you can change someone's life.

All it takes is a simple random act of kindness
Make the world a better place and help someone today.

Toto sú slová z jednej (myslím hodnotnej) www stránky... Robíš málo? Neverím. 


Sú to veci, ktoré patria k tomuto všetkému, myslím. Magický n-uholník. Asi život je taký - aby sme sa nenudili ...Niekde kopne a niekde pohladí.


Pokiaľ ide o moju prácu - veľmi som sa pohla. V preklade - z neho mám cca polovicu, aj v pracovných listoch-asi 2/3. Práve dnes  (4.2.)  som

odovzdávala svojmu konzultantovi najpracovnejšiu verziu. Snáď neodpadne. Už som pokojnejšia, utriaslo sa mi všetko v hlave a zvyšok bude

len  vec výdrže. Ďakujem za Tvoj záujem.

Želám len to najlepšie - Ahoj   Dana                                                                                                                                              http://www.sdilej.eu/pics/411569876cf2d648d10725b0611d01dc.gif                                                                                                                                                                                                                                                 

o tisíc rokov ... nemá to chybu-a usmej sa

 

#384 05. 02. 2011 13:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

děkuji za zprávu o dobrém vývoji práce a moc děkuji za podporu. Já se tu směji často - třeba raznost kolegy Jarrro.

Jsem potěšena a uklidněna, že pan Petr Kovář nakonec zareagoval tak jak zareagoval, děkuji.

↑ Kondr:

děkuji. Souvisí. Pana Kováře jsme (nebo jsem) vystavili(a) přímé konfrontaci, ale ukazuje se, že pověstná drsnost mistních Moderátorů je mu také vlastní.

Nečetla jsem příspěvky v tématu, co odkazuješ, jsou smazány (ale asi ta adresnost byla v jiném smyslu - tak nějak?). Jen jsem četla zápis ze zasedání výchovného sboru a mám pocit, že až na tomto zasedání někdo formuloval místní ideály. Samozřejmě si nepamatuji, kdo to byl.

---------------------
OT: Co se děje s virtuálním pláckem?

--------------------
Mějte se hezky, zdravím (nenašla jsem lepší obrázky, omluva) - robím málo :-)

Offline

 

#385 05. 02. 2011 16:16

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:  Z původního příspěvku je smazáno pouze jedno slovo. Smazána byla pouze má tehdejší reakce, která byla značně neadekvátní -- Lishaakova výtka a má omluva jsou ve zmíněném zápisu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#386 06. 02. 2011 10:31

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Jelena, ahoj.

Snáď sa máš fajn.

Tak už viem názor môjho pána školiteľa... Veľa budem musieť prerábať, neocenil môj originálny prístup :))).

Najhoršie je, že prerobím to ľahko, ale ak mám robiť podľa neho, budem musieť všetko konzultovať s ním  (keď to píšem,

tak mi napadlo -žeby to bol priamo jeho zámer?  :))) ), a to sa budem cítiť ako cvičený panák...

No, čo už. Zvládnem to, len by ma potešilo niečo iné. Teraz sa vrhnem skôr na preklad, je to mechanická práca.

Prepáč ten  nedeľný vstup a z hľadiska fóra asi OT, ale možno sa to prežiť dá. Zopár tém som dokončila a riešenie som dala

do hide, chodí sem veľa ľudí zvonka, možno sa to niekomu zíde. A idem zháňať dáky obed.

                                                                                                        это  всё   Dana      http://www.sdilej.eu/pics/6801f5f921d3adc4d4ddf607ba9f15b7.gif

 

#387 06. 02. 2011 13:00

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Zdravím :-)

mám se dobře, děkuji - jsem na relaxačním pobytu na svém pracovišti, kde mám velký klid a velmi dobrou akustiku a izolaci :-) Mohu si tedy prozpěvovat něco takto inteligentního nebo tak (3.píseň mi jde obzlášť výrazně :-)

Děkuji za dotažení témat a za zprávy o překladu. K tomu "prerábání" se podělím o heslo z reálu: "Nikdy nevědí, jak to chtějí, ale vždy řeknou, že to mělo být jinak", určitě to předěláš dle představy konzultanta, k tomu hlavně hodně síl, pohody a zdraví.

V tomto mám výhodu - nejsem tvořivý člověk a více mí vyhovuje, když mi jasně řeknou, co je třeba, než abych měla improvizovat a vyrábět nápady. V této souvislosti - pro vážený Generální štab: asi bych přivitala větší systematičnost v případě nějakých dalších podobných akcí. "Akčnost je dobrá při chytání blech."

Příspěvek určitě v tomto tématu není OT.

↑ Kondr:

děkuji, zápis znám, formulaci ideálů také. Ovšem celou dobu jsem si myslela, že předmětné téma bylo pročištěno daleko více - s ohledem na to, jak dlouho zasedal výchovní sbor. Zřejmě budu muset předložit pamětí k důkladné korekci.

Dál vůběc někdo nové stálé člence Claudii soubor dotazníků k vyplnění? Děkuji.


-------------------------
Mějte se hezky, jdu si užívat pocitu, že nejsem Burattino Telecomandato, alespoň zdanlivě.

Offline

 

#388 06. 02. 2011 13:02

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Čo sú to dotazníky?

 

#389 06. 02. 2011 15:25

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Pro Danu :-)

toto je část dotazníků, dokud nám vážený Admirátor Pavel nevyrobí něco důkladného.

Tady jsem si myslela, že bude dotazník na hry, jak navrhuje kolega BakyX. Ale teď by to musel dodělat někdo z Moderátorů, pokud bude mít čas a náladu.

Mám takový pocit, že neumím použit tlačítko Reaguj.

Offline

 

#390 06. 02. 2011 15:31

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ďakujem a posielam pozdrav

 

#391 06. 02. 2011 15:42

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Dovolil jsem si anketu smazat, nyní může Dana vytvořit anketu na hry, pokud bude chtít. Nevidím důvod pro mazání tématu.

Tak jsem zapomněl na nějaké volání funkce reaguj, hned to opravím, díky za nahlášení chyby.

Offline

 

#392 06. 02. 2011 15:44

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:  děkuji dvojnásobně :-) Problém je jen v "náhledu".

Offline

 

#393 07. 02. 2011 11:13 — Editoval Dana1 (07. 02. 2011 13:15)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

Pokojne to zmažte. Fungujem ako učiaci sa spamkiller, sľubujem.

Pozdrav pre všetkých z Bratislavy. Dnes ráno - pohľad z nášho balkóna. Škoda, že tie farby nevyšli...



Pozerám, že je to môj (tuším) diabolský príspevok.

 

#394 07. 02. 2011 15:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

opožděná gratulace k příspěvku :-) Na obrázku není ráno, ale noc - tak? Libi se mí, děkuji :-)

Vzacný kolega Wotton testoval, že nemáme dvě směrovky, ale pouze jednu. A také - kam jste přidali značku? - nic nevidím.

------------------------
ничего вокруг не вижу...

Offline

 

#395 07. 02. 2011 15:41

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Na směrovky jsem právě upozornil. Značka zatím nikde není, tohle ale dělá Lukee, takže se mu do toho plést nebudu :-).

Offline

 

#396 07. 02. 2011 16:16

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

Značka je jen ve vnitřnostech, vizuálně nikde není. Mám přidat i tlačítka M a PM?


2+2=4

Offline

 

#397 07. 02. 2011 16:19

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee:

Máš v plánu po ukončení betatestování to ještě nějak měnit, nebo chceš už nechat $ pro mimetex a m a pm pro mathtex navždy?

Offline

 

#398 07. 02. 2011 16:25

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:
Tohle mělo být jen pro testování, určitě bych chtěl ponechat jednoduchý dolar pro zápis matematiky. Můžu to samozřejmě nechat tak jak je i dál, ale nemyslím, že by to bylo pohodlné.


2+2=4

Offline

 

#399 07. 02. 2011 16:36

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee:

To jsem rád, že to tak nechceš nechat. :-)

Přidat tlačítka pro vkládání by asi nemělo být složité, tak je myslím můžeš přidat.

Offline

 

#400 07. 02. 2011 16:39

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee:
Pokud chcete znát můj názor, tak nechat dolar pro psaní matematiky. Zkoušel jsem to psát se značkou m a je to hezký, ale jak mám za léta zafixovný dolar, tak mě to plete.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson