Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 19. 05. 2008 22:05

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Nechápu, kde se ke mě dostalo takového štěstí, ale odmaturoval jsem s vyznamenáním :D

Offline

 

#27 19. 05. 2008 22:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ O.o:
                                               
To je uzasne, dekuji za prekrasnou zpravu! Blahopreji moc :-)

Povypravej, jake to bylo, az budes mit cas. Ale ted oslavuj, zaslouzis si to :-)

Uspesnych prijimacek :-)

Offline

 

#28 20. 05. 2008 05:43 — Editoval O.o (20. 05. 2008 05:43)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

No začal jsem asi věřit na nějako uvyšší moc, protože pravděpodobnost vytáhnutí otázek co jsem měl musela být opravdu neskutečně malá.
Z chemie jsem si vytáhl nukleové kyseliny - moje nejoblíbenější téma, které jsem si přál (téma prý vyčerpáno, takže už nebylo na co se ptát)
Z matematiky pravděpodobnost - tam jsem měl trochu na mále, ale profesoři mne nějak dokázali dostatečně usměrnit, takže to pak už šlo jako po másle (druhý příklad jsem nějak zazmatkoval, ale na tabuli už nějak vklidu ;))
Z češtiny vývoj dramatu - jediné téma, ke kterému jsem dokázal něco říci, u jiných bych mlčel, takže happy :)
Farmakologie, otázka: farmakologie jako věda - asi nejlehčí otázka z tohoto předmětu co tam je :D

Vůbec nechápu jak je to možné, před vstupem do učebny jsem vždycky poprosil (tak trochu řeč do vdzcuchu, jelikož nebyl nikdo, kdo by mne mohl slyšet) o otázku, kterou bych chtěl - stres dělá divy. No a neuvěříte co se pak stalo, ve třech předmětech jsem takto poprosil a ty otázky jsem také dostal, no prostě jsem byl u vytržení :D

PS: Ale stejně mne profesor dostal na své otázky z FAL, jak začal, tak jsem nedokázal reagovat, nevím, ale měl takové zákeřné otázky. Ale abych mu nekřivdil, tak hodně pomáhá a navozuje tam skvělou náladu, jako by se nic nedělo - ovšem vzhledem k tomu, že se na mne dívalo šest lidí (enbo kolik) z komise, tak nějak jsem skoro rozlámal propisku jak jsem si s ní hrál a bylo úžasně halsitě slyšet, jak mi klepali nohy o stůl předemnou ;)

PPS: Všem moc děkuji za pomoc s příklady, na které jsem se ptal..

Offline

 

#29 20. 05. 2008 06:46

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ O.o:Blahopřeji ke zvládnutí zkoušky dospělosti . Těch zkoušek Tě v životě ještě čeká ... , ale tahle je první . Užij si úspěchu . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#30 20. 05. 2008 10:28

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Včera jsem se byl u nás podívat na maturity z matematiky a musím říct, že je to opravdu lehké… Jediným problémem bylo, že byli všichni zkoušení vystresovaní úplně na nejvyšší míru.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#31 20. 05. 2008 14:49

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Užívám si toho, že se konečně mohu pořádně vyspat ;)
Já bych řekl, že o stresu byla celá amturita, nejen matematika. Kamarádka tam rozlámala křídy, jak se jí klepali ruce. U mne to zase vypadalo, že mi vše spadne na zem ;)

Offline

 

#32 21. 05. 2008 22:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ O.o:

Dekuji za podrobny popis a uzivej si odpocinku :-) Sice jeste cekaji prijimacky - chystas se na VSCHT? - uz neco konkretniho? A jsou tam prijimacky nebo to mas v klidu kvuli vytecnemu vysledku z maturity? At to vyjde.

Mohli bychom zacit trochu duraznej prosazovat samostatnou chemii tady na foru - je nas tady docela dost (uz celkem 3 :-) Musim se o to pokusit (az se trochu vyspis :-)

↑ Olin:

Byla jsem se podivat, jak se ridi auto - bylo to opravdu lehke. Jedinym problemem bylo, je a bude, ze nemam ridicak :-)

Bohuzel, te nervozity, nekdy asi zbytecne, je u maturit opravdu hodne. Pokud to nekomu pomuze, tak  jsem videla pred dlouhym casem takovy vyzkum, ze zkousejici zaziva vetsi stres nez zkouseny. Ale co ja vim, treba to je dnes jinak.

Verim, ze i ostatnim nasim kolegum to vychazi :-)

Offline

 

#33 22. 05. 2008 10:07 — Editoval O.o (22. 05. 2008 10:10)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ jelena:
Mám pdoanou přihlášku na VŠCHT technologie vody a biochemie. Raději bych asi spíš na tu biochemii a pak na mikrobiologii (psali tam něco o genovém inženírství). Pokud vím, tak na VŠCHT česky mluvící obyvatelstvo berou bez přijímaček na průměr (přijímačky tam snad ani neexistují, pokud jste čech či slovák), příští týden ažm i dají výzo, tak se ms ním jdu ukázat, aby si to tam mohli zapsat, ale do průměru se snad ještě vejdu (dělají průměr z chemie a matematiky za čtyři roky, tam jsem za vodou, tak snad si men i vytáhnou ;)).

Já jsem řidičák dělala a udělal, zkus to, není to nic těžkého. Jediné co mi dělá problém je, abych nenadával ostatním řidičům za to, jak jezdí. Včera jsem parkoval tři metry od místa, kde se stala nehoda, jednomu auto ulítla celá pední karoserie (prostě všechny plechy co kryjí auto zpředu) a druhý měl proražený celý bok až k řadící páce. To celé se stalo na parkovišti u obchodního centra, kde je max rychlost 30 km/h plus platí přednost z prava (tu podle mne porušil jeden z řidičů, krom toho jel ten druhý asi moc rychle - tak teď a? policie hádá kdo za to může ;)).

Offline

 

#34 22. 05. 2008 11:42 — Editoval Avery (22. 05. 2008 11:43)

Avery
Příspěvky: 25
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ jelena:
Zdravím myslím že se tu občas potlouká víc chemiku ;-)

Na VSCHT není problém se dostat ja maturoval před 2 roky (chem. farm. výroba na hřbitovech) a od nas ze třídy se dostali snad dokonce všichni co si dali přihlášky když ne rovnou na ten průměr tak po odvolání …. bohužel ale většina už tam není protože neprošla sítem 1 ročníku.
Tak hodně štěstí do budoucích zkouškových…. To je teprv něco :-)

Offline

 

#35 22. 05. 2008 12:27 — Editoval O.o (22. 05. 2008 12:34)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Avery:
Heh, tak to jsme oba odmaturovali na stejné škole ;))

Bilance čtvrtých ročníků z chemiků jsou takovéto:

F4A (tam chodím já, my už to máme za sebou): z 24 lidí neprošli 3 (jedna z farmakologie a dvě z angličtiny)
F4B (tam zatím maturovalo teprve osm lidí, celkem je jich podbně jako nás): z 8 lidí zatím neudělalo lidí 5 (ještě dnes a zitra jdo udalší)
F4C: Tam zatím niko, ale těch je jen asi patnáct, takže ti budou rychlí ;)

Offline

 

#36 22. 05. 2008 16:44

Avery
Příspěvky: 25
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

:-) via hřbitovy

Z mé někdejší F4B jsme nakonec odmaturovali všichni až na jednoho nebožáka kterého nepřipustili ... a z toho 2 až v září obě z bloku. A asi 8 nás mělo vyznamenání :-). Měl sem vyznamenání taky proto že sem si vytahnul lehkou z farm. enteralní aplikace léčiv :-) a při bloku sem byl tak nervozní že sem napsal špatně vzorec vody :-D (na potítku a všiml sem si toho až při zkoušení) jinak z matiky a Aj sem mel respekt tak sem si vybral ekonomiku ;-).

Offline

 

#37 22. 05. 2008 23:33

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Avery:
Od našeho ročníku dál, už není blok a ubyla technologie, takže je celkem pět předmětů (holt více šancí na prolétnutí) a to: Chemie, Farmakologie, Čeština, Laboratoře a výběrový předmět (buď ENG nebo MAT - EKO už na výběr není, ta spolu s technologií odpadla jako maturitní předmět).

Jinak aktuální je, že neprošlo z F4B už jedenáct lidí a to jde ještě půlka třídy zitra (celý den), takže odmaturoval zatím jen pět lidí (z této třídy) a z těch co neprošli amjí už dva dvě pětky (tzn. dělají celou maturitu znovu a až za rok). Profesoři jsou pěkně naštvaní, že musejí vyrazit tolik lidí (a to napovídají vážně straěně mco a všichni, takže nechytit se je opravdu těžké).

A jak je to s tebou a s VŠCHT? Povídej, a? se něco dozvím (do čeho případně jdu, atp..) ;)

Offline

 

#38 23. 05. 2008 14:58 — Editoval Avery (23. 05. 2008 15:06)

Avery
Příspěvky: 25
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

No ja nejsem na VSCHT ale na přírodovědě jinak čeká tě síto VS :-) od nás 8 lidi udělalo přijímačky na přírodovědu (hlásila se asi polovina třídy možná i víc) z toho první rok nás přežilo 6 .... pak pouze jeden pokračoval na farmakologii do hradce a ještě se teda drží :-) a zbytek šel na VSCHT  a tet už jsou tam asi jen 2.
Bratr u nás maturoval loni a od něj ze třídy se dostala na přirodovědu pouze jedna slečna a ta odešla už před prvním zkouškovým zbytek šel na VSCHT kde už jsou po prvním zkouškovým pouze 2.
Základ je nenechat si to znechutit a nevzdávat to :-)
Chystá se někdo od vás k nám na přírodovědu ?

No když odpadla technologie tak je menší šance na propadnutí když mate o předmět miň :-)...  to že neni eko vysvětluje proč neudelali lidi z AJ u nás udělali Aj všici a pak ještě šli s Petrem zakalit :-)

Offline

 

#39 23. 05. 2008 19:07

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Avery:

No na VŠCHT, jde relativně dost lidí, ale celkově vzato nejde tolik na chemii jako by se dalo předpokládat. Na UK lidi jdou, ale ne na chemii, spíš na geologii a příapdně mikrobiologii, na chemii snad jen jeden člověk (a to jen možná).
Já ti nevím, jestli je menší šance, protože když to už není blok, tak to není jako ejdna známka, ale známky dvě, takže spší by mi přišlo, že šance je větší než při bloku tří předmětů (technologie je v otázkách z farmakologie a chemie, takže jen odpadl název předmětu, ale učitvo je tu zahrnuto stále).
No zkusím si to nenechat znechutit, jak mi radíš plus pokusím se tam udržet ;)

Jinak maturita je zatím peklo pro F4B - neprošlo, z toho co vím, snad více jak polovina třídy (i lidé s dvěma pětkami se našli). F4C jde příště.

Add profesoři: úplně si nejsem jistý, kdo ten Petr je? Nějak si úplně nejsem jistý, jestli tam ještě je, protože od  rváku odchází spousta profesorů, poté co jsi skončil maturitu odešlo dvanáct profesorů (kvůli vedení, jsou to prý pěkní géniové co pouze buzerují profesorský sbor). Na ENG jsou tam samí nový profesoři, na chemii přibyli (dokonce některé stihla během prvních pár měsíců řiditelka vystrnadit) další, atp..

PS: Moje přítelkyně chce na UK - Geologii. Snad ji to vyjde, s chemií už toho nechce mít nic moc společného.

Poznámka pod čarou: Na čem přesně jsi na VŠ?

Offline

 

#40 23. 05. 2008 23:19

Avery
Příspěvky: 25
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Z bloku byla sice jen jedna známka ale nesměl si propadnout ani z jednoho předmětu jinak byla výsledná za 5.

Jelínek učil Aj přišel předloni v pololetí a loni ještě učil ..... no od ty doba co magistrát vyhodil starou ředitelku a dosadil tam tu novou tak tam nikdo moc dlouho nevydrží ....

Přírodovědecká fakulta UK obor Klinická a toxikologická analýza ( KATA rulez ;-))

Offline

 

#41 24. 05. 2008 01:31

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Avery:
Na KATA chce jít někdo od nás ;)

Jelínek stále učí, ale nevím jestli nezůstal jen u němčiny. Jinak u maturit už byli teď jiní (jeden profesor přišel dokonce až tento školní rok a už byl i zkoušející ;)).
Vkaždém případě blok a samostatné předměty vypadali podobně, pět nechce mít nikdo z ničeho, ale stejně mi to nedá, z bloku jsi měl jednu pětku, když jsi dostal za pět z chemie a farmakologie, zatímco teď z toho máš dvě pětky a opakuješ celou maturitu za rok.. :)

Jinak jde to tma od desíti k pěti a ještě dál, je to děs, skoro každý profesor chodí do třídy naštvaný, protože mu zase vedení něco chtělo (ředitelka). Je to tam samá buzerace...

Konečné výsledky z F4B: neprošlo 10; prošlo 10; 2 nepřipuštěni k maturitě
(poslední tři co byli dnes odpoledne prý nic neřekli, ale profesoři je už prý museli pustit - vedení si došláplo, takže profesoři je nechali aniž by něco řekli projít - svěděctví je u lidí co se tam byli podívat) ;)

Zatím bye, jdu si lehnout, byla trochu bouřlivější oslava maturit na nějaké disco na Andělu, tak jsem trochu, dámy porminou, "vháji" - všechno mne bolí..

Offline

 

#42 27. 05. 2008 15:13

bouchy
Zelenáč
Místo: Jihlava
Příspěvky: 18
Reputace:   
Web
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Přátelé, za 8 :). Samé dvoječky...

Offline

 

#43 27. 05. 2008 16:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ bouchy:

Takovych zprav vice a vice :-)

Srdecne blahoprani ke kvalitnimu a stabilnimu vykonu - s ohledem na poradi maturantu :-) vykon uzasny.

Hodne uspechu ve studiu (uz to mas jiste, ze :-) , pohodove prazdniny, prisun vitaminu pod slupkou (vlastni zkusenost :-) a jinych pozitivnich zazitku :-)

Offline

 

#44 29. 05. 2008 19:57

Alesak
Místo: Stribro
Příspěvky: 357
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

hmm, mam 1123, z matiky za jedna. jedna uloha na bernoulliho schema, druha na pouziti derivace ve slovni uloze. pak se me zeptala na par drobnosti, jako derivace implicitni funkce, a ctvrthodina byla pryc.

z cestiny za 3, vytah sem si cesky romantismus, mach a erben, skvela otazka. a navic mame mladou a hodnou ucitelku, takze ta maturita byla skoro zabava.


tak a je po maturite, zabava konci, prace zacina. muzu jit bud na cvut do prahy na kybernetiku, nebo do edinburghu na umelou inteligenci a matiku. pred tim bych ale musel rok pracovat abych na to mel love. nekdo nejakou radu co si mam vybrat? ted sou u me obe skoly presne pul na pul, takze vazne nevim.

Offline

 

#45 29. 05. 2008 20:56

pakanek
Zelenáč
Příspěvky: 6
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Hmm, proč my maturujem až 3. června? Matiky se nebojím. S kalkulačkou a tabulkama je to zadarmo. Zítra jdu na přijímačky na VUT FIT - o sva?áku, "che".

Jinak ještě maturuju z čj, aj, elektrotechniky a ekonomiky - ta anglina je dobrovolně (ani nevím proč jsem si ji vlastně dával).


Pohyb je jedna z nejdůležitějších věcí v našem životě.

Offline

 

#46 29. 05. 2008 22:07

kisos
Příspěvky: 31
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Jé taky maturuju 3. Matiky se , ale docela bojim.  No uvidím, záleží co si vytáhnu.

Offline

 

#47 29. 05. 2008 23:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Alesak:

Srdecne zdravim :-) a ke vsem dosud vyslovenym pochvalam pridavam velke uznani dosazeneho maturitniho vysledku :-). Urcite vis, ze vykon v matematice se ocekaval zcela jisty :-) - zejmena otazka praktickeho vyuziti derivaci, ze?
Ovsem vysledek v cestine, hmm - vsechna cest :-) 

Nejakou rozumnou radu ohledne volby skoly neumim poskytnou - jsou to velice kvalitni a perspektivni obory, ale na rozhodnuti zrejme mas jeste nejaky cas. Zatim ti preji uspesne zvladnuti prijimacek na CVUT (fakt musite k prijimackam i s 1 z matematiky? ) a stastnou ruku pri dalsi volbe.

Take si uzivej leta, prazdnin a vseho, co tesi :-) treba udeleni odbornych rad tady na foru :-)


↑ pakanek: 
↑ kisos:

Pozitivnich vln mame dost, budeme vysilat i v cervnu a take drzet palce, budte v klidu :-)

Offline

 

#48 30. 05. 2008 07:15 — Editoval robert.marik (30. 05. 2008 08:13)

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Alesak:
Zdravim a gratulu. Ohledne dotazu, na ktery upozornovala Jelena: asi bych nesel rok nekam pracovat. Neni to otazka lenosti, ale je to ztrata casu a do toho Edinburgu se clovek muze dostat na semestr pres nejake stipendium a potom treba az na postgradual - a tam se teprve lame chleba kdo dostane Nobelovku a kdo bude jenom dobry. Matematik vetsinu prace udela (pry, ja doufam ze to tak neni) do triceti a potom uz to je jenom setrvacnost, takze kazdy neproflakany rok se ceni :)

Stipendii na to , aby studenti mohli vyjet do zahranici je cela rada, kdo chce, tomu se to urcite povede. Myslim ze i na CVUT je rada spickovych lidi, kteri jsou zarukou, ze studium nemusi byt jenom proplouvani mezi zkouskami ale ze kdo chce tak se neco nauci. Zjistete si, jestli ma CVUT spolupraci s Edinburgem nebo nekym podobnym, zjistete si taky treba, kolik lidi se po CVUT dostalo na doktorat na MIT :)

Kybernetika na CVUT? To jsou ti, co hraji mistrovstvi sveta ve fotbale robotu?

Offline

 

#49 31. 05. 2008 09:05

Alesak
Místo: Stribro
Příspěvky: 357
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

ahoj, diky vam obema. nakonec vyhralo CVUT, koukal sem na jejich stranky a nektery jejich projekty vypadaji zajimave. fotbal sem tam sice nevidel(ale bylo by to super), maji tam ale treba roboty kterejm kdyz zakrejou oci tak porad vidi, pres ostatni roboty. kdybych mel penize tak du do anglie, ale jak pise kolega robert, byl by to ztracenej rok.

Offline

 

#50 15. 05. 2010 00:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Minulý rok jsem to nějak nezvladla, ale tento rok opět obnovím téma. Tak tedy - Kdo, Co, Kdy a.......Jak?

Děkuji a zdravím :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson