Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#51 15. 05. 2010 08:20

Mathe
Příspěvky: 125
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Čaute, já maturuju ve čtvrtek a nejvíc se bojím řezů, ale i ty jsem se snad nějak naučil tvořit.

Offline

 

#52 15. 05. 2010 09:26

Mr.Pinker
Příspěvky: 542
Reputace:   12 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

příští uterý a nechci nic kde musím umět definice nějaký moc sahodlouze složitý

Offline

 

#53 15. 05. 2010 10:24

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Zdravím,
já se taky přídám: úterý ráno - angličtina, čeština, matika, programování. Protože jsem nezvládl písemnou z češtiny, ostatní předměty jdou stranou.

Offline

 

#54 15. 05. 2010 10:25

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Ja budu maturovat uz v utery, sem zvedav jak to dopadne. Z matiky bych bral nejaky ten prubeh fce, goniometri nebo v podstate temer cokoliv, jen planimetrie a sterometrie neni zrovna muj salek kavy.

Offline

 

#55 15. 05. 2010 11:23

docasne123
Příspěvky: 56
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Mno taky mě to příští týden čeká, tak snad to dopadne jakkoliv lépe než nedostatečně....

Offline

 

#56 15. 05. 2010 11:37

Mr.Pinker
Příspěvky: 542
Reputace:   12 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

ale neučím se na to řekl sem si že celej gympl sem prošel bez učení tak proč bych neměl udělat tak i maturitu

Offline

 

#57 16. 05. 2010 22:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Děkuji za zprávy:-)

Jelikož o plánech kolegy Doxxika (a celé třídy 4. B) jsme měli informace z jiných zdrojů, tak také budeme pozitivně myslet a všem vám hodně zdaru přeji.

Velké holky-dalkářky (na které trochu dohlížím, aby se nebaly), musí zitra projit předmaturitním přezkoušením, maturitu maji až začátkem června.

Offline

 

#58 16. 05. 2010 23:10

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Mr.Pinker:

1) Občas se třeba hodí vědět, kde se větě píší čárky. To je taky předmětem maturitní zkoušky.

2) Na některé školy je potřeba mít dobrý průměr. Většina zahraničních škol a u nás třeba práva.

Offline

 

#59 17. 05. 2010 11:13

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Ahoj všichni maturanti,
právě mám svaťák a šprtám češtinu protože z ní mám fakt strach a taky mě přijde jako ten nejzbytečnější předmět zvlášt na technické škole. Ale ted k matematice tam mám strach snad ze všeho co není geometrický hlavně kombinatorika, pravděpodobnost, derivace a integrály. Jenom jedna věc by mě zajímala u planimetrie jestli se dá zestručnit takový to shodnost, stejnolehlost, podobnost to prostě nevím jak "okecat" my jsme to skoro vůbec neprobírali tak nevím co s tím nemá někdo recept?

Offline

 

#60 17. 05. 2010 11:45 — Editoval frank_horrigan (17. 05. 2010 11:48)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Pomohlo by ti si prolítnout tohle: http://www.ucebnice.krynicky.cz/Matematika/index.html , hlavně kapitola 3 ? Ted se v tom hrabu a docela se mi ten výklad líbí (obecně celkově), a to natolik, že bych se z toho mohl dokonce něco naučit (s čímž mají "klasické" učebnice docela problém :)

Btw, učební metody tohoto autora se mi velice líbí, myslím, že je to správný směr a cesta, jak zbavit většinu studentů odporu k matematice :) - osobně jsem měl matiku rad (vetšinou), ale asi jsem divnej :D


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#61 17. 05. 2010 12:02

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Jo tuhle stránku moc dobře znám autor to tam podává docela stravitelným způsobem bohužel je toho tam mnohem víc než potřebuju asi proto že je to pro gymply. Ale jinak s tebou souhlasím že stačí správná cesta a hlavně dobrý učitel a matika je rázem sranda :) Mě začala bavit až poslední rok co jsem musela zabrat kvůli matuře a pak když jsem objevila tohle skvělý fórum kde mě vždycky někdo poradil s neřešitelným příkladem kterej mě kazil náladu.

Ale ještě k té planimetrii: mě by hodně pomohlo kdyby někdo měl osobní zkušenost s planimetrií u matury prostě co tam říkat aby to bylo na pár minut?

Offline

 

#62 17. 05. 2010 12:05

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ gsdv:

Jak zaplácat 15 minut stereometrií? U mě fungovalo toto:

Dostal jsem dvě úlohy, obě dohromady tak na 4 minuty počítání. Já však věřil ve spiklenectví všech lidí kolem mě, tak jsem je počítal nejsložitějším možným způsobem (je asi 5 různých způsobů, já vybral ten nejsložitější) a pak mi bylo i těch 15 minut málo. Tam jsou i body za kreativitu :-)

Offline

 

#63 17. 05. 2010 12:12

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

No jasně ale my tam musíme říct i něco k teorii a tak nevím jak to osekat abych mohla počítat příklady co nejdýl to půjde :)

Offline

 

#64 17. 05. 2010 12:13

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ gsdv:

Ono planimetrie je docela širokej obor, nemyslím, že z toho bude jediná otázka (ovšem letošní okruhy neznám, mám maturitu dávno za sebou). Ale, kdyby byla, tak okecat co to je planimetrie (obor matematiky, respektive geometrie, který se zabývá, zobrazuje a měří obrazce ve dvojrozměrném prostoru (rovině), jako jsou přímky, křivky, elipsy (a jejich sp. případy), a polygony (čtverce, troúhleníky nebo stotřicetiosmiúhelníky...) Mezi metody planimetrického zobrazení (a výpočtů) patří shodnost (obrazce mají stejné délky a úhle) a podobnost ( obrazce mají délky stran v poměru). Mezi metody. Pár vět o stejnolehlosti (koeficientu zmenšení/zvětšení, rotace)..... Tohle je opravdu kecací otázka, tam se moc neupočítáš :) Zkus z toho sestavit nejaké vyprávění, kdyžtak se ptej

!! Předchozí věty jsou spíš brainstorming, jak bych to asi okecával, na jednicku by to asi nebylo :) (btw, s tou shodností a podobností možná použij lepší termíny, mně napadly tyhle, nechce se mi dohledávat přesná definice :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#65 17. 05. 2010 12:16

Mr.Pinker
Příspěvky: 542
Reputace:   12 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ halogan:
mě stačí ,když odmaturuju a měl bych bejt přijmutej .... to sem psal potom ,co sem dospal slohovku, tudíž sem toho měl dost po sobě kontrolovat mé psaní

Offline

 

#66 17. 05. 2010 12:21

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Tady nejde o kontrolu, ale o přirozenou schopnost psát bez nějakých vážnějších chyb.

To neber jako kritiku, ale spíš jako radu. Je to kritika systému, kde není dostatek prostoru pro opakování takových základů. Můj/svůj budiž příkladem.

Offline

 

#67 17. 05. 2010 18:11

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

Předně bych chtěl poděkovat kolegyňce ↑ jeleně: za její podporu. Právě jsem se vrátil a mám to za sebou :) takový povznášející pocit.. a nedopadlo to vůbec špatně (a to jsem se fakt bál..) -> celkově za 5 :)  (jinak - čeština, matika, fyzika a angličtina)

A dále bych chtěl vyjádřit svou podporu s těmi, které to ještě čeká. Držte se :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#68 17. 05. 2010 18:18

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Doxxik:
GRATULACE :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#69 17. 05. 2010 19:06

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Doxxik:Tak to jsi fakt dobrý. Gratuluju.


Vesmír má čas.

Offline

 

#70 17. 05. 2010 21:59

Mr.Pinker
Příspěvky: 542
Reputace:   12 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ halogan:
já vím , kde mám psát čárky, ale je to spíš lenost , přemluvit se je psát :-D

Offline

 

#71 17. 05. 2010 22:02

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Mr.Pinker:

Doporučuji zápasit s leností. Nedá se to jinak číst.

Offline

 

#72 17. 05. 2010 22:09

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

ta lenost pak vede k tomu, že se v tak napsaném textu špatně orientuje a souvětí se dají vyložit více způsoby (nemíněno nijak osobně(!)) ... (osobně mi vadí právě ignorování větné interpunkce a pak wklaadaanii nepatřičných znaků do slov (hlavně w by se mělo z klávesnic některých lidí odstranit..)).

pak - před čárkou se memezera nepíše a mezi "lenost" a "přemluvit se" rovněž čárka nebude ;) (alespoň si myslím o:)

ale dost už ot (je-li vůbec diskuse na téma z češtiny tak úplně OT.. u maturity by se totiž mohlo hodit :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#73 17. 05. 2010 23:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Doxxik:

to já děkuji za takovou potěšující zprávu a srdečně blahopřeji k výtečnému výsledku (a také k výběru předmětů)

Velké holky-dalkářky také zvladly předmaturitní přezkoušení.

Budeme tedy i nadále pozitivně myslet na další kolegy, koho to teprve čeká.

----------------
O češtině samozřejmě podebatovat můžete - zejména o povinné četbě tohoto fóra

Jeden náš kolega ale opravdu zasluhuje mít umožněno psát bez čárek a teček a dalších zbytečnosti - neb to značí jeho zcela dokonalý a osobitý projev. Zkuste to odříkat ve spravných BPM:



Je úžasný, opravdu (doufám, že se nebude moc zlobit) :-)

A asi také docela trpíte při čtení mé tvorby, omluva, však já ještě maturitu z češtiny nemám. Zdravím :-)

Offline

 

#74 17. 05. 2010 23:16

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

teda vy toho naděláte kolem blbý maturity...

Offline

 

#75 17. 05. 2010 23:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kdo se tu jeste uci na maturitu?

↑ Stýv: hm, tak jeden se raduje z poníku, jiná ze zeber....Nemůžeš pořád být za "matematickou pomůcku" a automat.

Já si třeba neumím představit, že bych maturovala všechno v jeden den - na Vychodě jsme v pohodě skladali "výstupní zkoušky" téměř celý měsic, však to také tak dopadlo. Ale až jednou dočtu Karolinu Světlou, tak se přihlásím k maturitě z češtiny v souladu s rozhodnutím Krajského úřadu :-)

Zdravím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson