Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 02. 10. 2010 09:41

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Rady prvákovi

Zdravím, nastoupila jsem na vejšku (VUT fak. stavební) a na přednáškách se zhrozila co to vlastně ten učitel vykládá. No prostě nic z toho svým selským rozumem nechápu a proto by mě zajímalo jestli existují stránky popř. jiné materiály kde by ta vysokoškolská matematika byla nějak polopaticky vysvětlená protože už z toho jsem zoufalá :(

Offline

 

#2 02. 10. 2010 13:32 — Editoval kucharik (02. 10. 2010 13:35)

kucharik
Zelenáč
Příspěvky: 19
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

Nazdar,

taky jsem na stavárně v prváku, hold matematika a fyzika bude boj, ale to jsme museli čekat, když jsme šli na technickou VŠ. Jinak nejlépe je studovat ze skript, nevím, jestli jsi si je koupila, tam by mělo být vysvětleno přesně to, co probíráme, někdy jsou dobré i materiály pro kombinované studium. Je to tam většinou vysvětleno podrobněji.

Osobně si myslím, že to tu nezvládnu a to už díky zmíněné matice a fyzice, tyto předměty mi nešli ani na SŠ natož na VŠ :D. Uvidíme, mě "stavebnictví" strašně baví, takže se nevzdám bez boje :-).

Offline

 

#3 02. 10. 2010 19:44

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

Jsem ráda že mám spřízněnou duši, taky mám vážný pochybnosti jestli to nějak udělám. Ale stejně nevím proč bych měla seknout s celou vejškou kvůli dvoum předmětům. A k těm skriptům. Přijde mě že je to v nich vysvětlený tak jaksi moc odborně že mě to nic moc neřekne samá značka a vzorec nic moc použitelnýho. A jinak díky za tip s tím kombinovaným studiem, určitě na materiály kolem toho kouknu.

Offline

 

#4 02. 10. 2010 21:23 — Editoval Olin (02. 10. 2010 21:23)

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Rady prvákovi

Poměrně dobré materiály mají kolegové strojaři - aspoň mně tak připadly.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#5 02. 10. 2010 21:41

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Rady prvákovi

Dobrý večer,

mohl bych poprosit o odkaz na vaše materiály, ať vím, s čím máte problémy?

Děkuji.

Offline

 

#6 03. 10. 2010 10:35

gsdv
Příspěvky: 251
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

↑ halogan:

Ahoj, jako prvákům nám byla doporučena skripta:  Matematika I Diferenciální počet, Fce jedné reálné proměnné - Dlouhý, Tryhuk

Zatím jsem si je ani zatím neopatřila, protože jsou dost drahý a na internetu jsem je taky neobjevila (ani unium.cz). Ale co jsem to tak prolistovala není to žádnej med. A co jsme tak zatím brali na přednáškách tak to bylo rozebírání funkcí, předpisy, složený fce, inverzní fce a nakonec polynomy (u těch fcí nevím co tím vším chtěl říct prostě plno vzorců a grafů no ale při troše dobré vůle do toho snad proniknu, ale co je to polynom to nemám zdání).

Offline

 

#7 03. 10. 2010 11:18

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Rady prvákovi

↑ gsdv: inverzní fce, polynomy - to bys měla znát ze střední školy

Offline

 

#8 03. 10. 2010 12:19 — Editoval kucharik (03. 10. 2010 12:21)

kucharik
Zelenáč
Příspěvky: 19
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

Tak matika/I na fastu je prakticky matika z gymplu + něco navíc a vše se bere "podrobněji", ale já z gymplu nejsem a matika byla na naší škole spíše vedlejší předmět, takže spousta/spíše většina věci je pro mě novinkou. Osobně mi na FASTU vadí ten systém, takměř 100% povinná účást na seminářích, do každého předmětu máte spoustu úkolů (protokoly, studie, seminární práce, různé průzkumy terénu do geologie), takže toho času na více věnování se  předmětům, které mi nejdou, moc není. Uvidíme, né všem je souzeno studovat VŠ. Snad mezi ně nebudu patřit :-)

Offline

 

#9 03. 10. 2010 14:39 — Editoval BrozekP (03. 10. 2010 20:38)

s-o-k-o-l
Příspěvky: 423
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

Ja sem na FAV v Plzni na matice a řeknu vám, jeslti vám připadá, že ste uplně v prdeli a prostě odtamtud poletíte, tak přesně tohle si myslí 90% lidí včetně mě. Když se kouknu na začátek přednášky matematická analýza tak je tam tak 260 lidí, plnej sál a ještě lidi sedí na zemi, po hodině už sou dokonce volný místa, jak někteří odcházejí a my, poctivý, co tam zůstanem, tak jen žasnem, co to vlastně je a to jak gympláci, tak my strojaři. Takže jediný co si můžem navzájem popřát je hodně štěstí :-)

BrozekP: prdel bez prdele jako píseň bez písně.

Offline

 

#10 21. 10. 2016 21:52

leila606
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: FLD
Pozice: STUDENT
Reputace:   
 

Re: Rady prvákovi

Ahoj,potřebovala bych pomoct s matikou,nastoupila jsem teď na FLD a profesor nám dal cvičení,jmenuje se to podrobná situace,nebo když jsem to hledala tak pozemní těleso,mám tam 5 obrázků(kde jsou vidět násypy a výkopy a jejich délky po částech nejspíš v metreh) a ty mám zakreslit do rámečku o  měřítku délka 1:1000 a šířka 1:505,kde je vyobrazená trasa nebo silnice na kterou to máme kreslit.Kdyby jste někdo věděl co s tím,tak bych byla štastná:)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson