Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 11. 2010 21:25

jk.kocourkova
Příspěvky: 31
Reputace:   
 

Slovní úloha

Prosím Vás  o pomoc s úlohou:
Z horské chaty vyjde pán A, proti  němu vyjde pán B. Setkají se v 10 hodin.
pán A dorazí do cíle ve 12 hodin a pán B dorazí do cíle v 18 hodin. Kdy vyšli?
Ačkoliv mám vysokoškolské vzdělání, opravdu jsem na toto nepřišla - něco mi tam chybí ? :)
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Ing. Kocourková J.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) jelena)

#2 14. 11. 2010 21:28

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Slovní úloha

↑ jk.kocourkova:
MO Z9–I–4
Pan Rychlý a pan Louda ve stejnou dobu vyšli na tutéž turistickou túru, jen pan
Rychlý ji šel shora z horské chaty a pan Louda naopak od autobusu dole v městečku
na chatu nahoru. V 10 hodin se na trase míjeli. Pan Rychlý spěchal a již ve 12 hodin
byl v cíli. Naopak pan Louda postupoval pomalu, a tak dorazil k chatě až v 18 hodin.
V kolik hodin pánové vyrazili na cestu, víme-li, že každý z nich šel celou dobu svou
stálou rychlostí? (M. Volfová)

Offline

 

#3 14. 11. 2010 21:35

jk.kocourkova
Příspěvky: 31
Reputace:   
 

Re: Slovní úloha

↑ janca361:
tak to je přesně ten příklad :)
JK

Offline

 

#4 14. 11. 2010 21:40

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Slovní úloha

A presne tie priklady sa tu na fore podla 6. bodu Pravidiel neriesia.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#5 14. 11. 2010 21:40

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Slovní úloha

↑ jk.kocourkova:

Zdravím Vás, pokud je to aktuální úloha z MO, není možné řešit - viz úvodní téma sekce ZŠ a pravidla. Téma označím za vyřešené.

Děkuji.

Offline

 

#6 14. 11. 2010 21:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Slovní úloha

↑ Spybot: omluva, že jsem přidala příspěvek stejného znění.

↑ jk.kocourkova: ještě takové doplnění maminky 10letého žáka, který Olympiadu řešil teď poprve. Nám, VŠ vzdělaným, opravdu něco chybí - nějaký vtip nebo něco jiného, že takové úlohy, co on vyřešil, já jsem nedokázala. Berte to s klidem.

Ovšem nacvičovali jsme metodiky řešení - například jak se vyhnout rovnici, když rovnici neumí apod. Nacvik běžel na zadaní starších ročníků.

Docela náročné bylo - přepis a úprava k odevzdání, syn vyřešil a napsal své postupy, celkem podrobně, ale byla to první zkušenost - tak jsem popisy formálně korigovala a podavala jsem další a další papíry, abychom 3 úlohy měli trochu přehledně.

Bohužel nemají žadný kroužek a je jediný z ročníku, kdo MO řešil. Pan učitel - koordinator je velmi vstřícný, úpravu nám pochválil nakonec (mně se zdala strašná :-) Potom syn ještě psal referát o AC/DC a úpravu měl velmi hezkou a úhlednou. Proč asi?

Olympiady a místní postoje k řešení olympiad.

Mějte se hezky.

Offline

 

#7 14. 11. 2010 22:05

jk.kocourkova
Příspěvky: 31
Reputace:   
 

Re: Slovní úloha

nic se neděje, akorát mě samotnou to štve, že nevím co s tím !!! jsem 5 let z vysoké, mám malou 4 letou holčičku a když vidím co ji čeká :) a mě??? :) A jenom dotaz? Podařilo se Vám to vyřešit? děkuji JK

Offline

 

#8 14. 11. 2010 22:09

jk.kocourkova
Příspěvky: 31
Reputace:   
 

Re: Slovní úloha

Omlouvám se, bohužel nejsem matkou školáka ZŠ a netušila jsem, že je tento příklad MO. JK

Offline

 

#9 14. 11. 2010 22:17

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Slovní úloha

↑ jelena: Zdravím, srdce mi doslova zaplálo, když jsem slyšel, že i "malí" kluci ví o AC/DC :)
↑ jk.kocourkova: Mně e to podařilo vyřešit ;)

Offline

 

#10 14. 11. 2010 22:27

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Slovní úloha

↑ jk.kocourkova: nevadí, všechno se vyřešilo a ujasnilo.

Já jsem tuto úlohu neřešila, je to jiný ročník, pokud projdete starší zadaní, určitě na něco podobného narazíte.

Nic strašného dětí ve škole nečeká - požadavky jsou neskutečně mirné, domací úkoly nejsou, číst nemusí, vůběc se neučí básničky nazpamět - to je závažný problém atd. Pokud máte nastavený jasný standard vzdělání pro své dětí, určitě ho dokážete zajist - škola Vám v tom branit nebude.

Nás trochu čeká - seznamy nezbytně potřebných pomůcek jsou úděsné. Když v seznamu byl i polštář, můj komentář byl - "nikdy jsem v škole polštář neměla a číst a psát umím". Jinak také je to v klidu.

My máme školu dobrou a paní učitelku (už druhou, po 1. ročníku byla organizační změna a sloučení, tak změna učitelky), obě jsou výborné, co do kvality výuky, tak i do požadavků a přísného a zároveň jasného přístupu k plnění povinností.

Kolega Chrpa bude tak hodný a podpoří místní pravidla smazaním příspěvku. Děkuji.

Offline

 

#11 14. 11. 2010 22:29

Chrpa
Příspěvky: 1667
Reputace:   35 
 

Re: Slovní úloha

↑ jelena:
Zdravím:)
Příkaz proveden

Offline

 

#12 14. 11. 2010 22:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Slovní úloha

↑ Chrpa: děkuji :-) zbytečně vyrušuji Velitelstvo - neviděla jsem Tebe, kolego, online. Omluva a zdravím :-)

↑ Honza Matika: ví, poslouchájí a my také, v tomto směru ale mi více sedí S.O.A.D (ten bubeník...), to se trochu neshodujeme :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson