Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

Vnímáte navrhovanou změnu jako přínos?


Současný stav je lepší než navrhovaná změna

14% - 3
Je mi to jedno

4% - 1
Díky liště s informací o smazání bude téma přehlednější

80% - 17
Počet hlasujících: 21

#1 25. 01. 2011 17:20 — Editoval BrozekP (25. 01. 2011 17:23)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Mazání příspěvků

Uvažuji o tom, že bych trochu změnil odstraňování příspěvků. Příspěvky by se nemazaly z databáze, ale jen by se skryly. Mohlo by to vypadat takto:

http://www.sdilej.eu/pics/c71fa7d45ef8d84b1cabcd2f2a3c6146.png

Odkaz „Zobrazit příspěvek“ by se zobrazoval asi jen moderátorům, aby mazání mělo smysl. Výhodou by pak bylo zachování číslování příspěvků. Bylo by také jasné, že někdo mazal a proč mazal. Nenaráželi bychom pak také na odkazy ↑ do neznáma:, takový odkaz by vedl na ten řádek o smazání.

Můžete hlasovat v anketě, ale budu rád, když se také vyjádříte v diskuzi.

Offline

 

#2 25. 01. 2011 19:00

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mazání příspěvků

Já jsem chtěl přijít se stejným nápadem, tak jsem rád, že sis to vzal pod křídla ty :-).

Akorát já to chtěl trošku jinak -- stávající mazání bych nechal jak je, některé příspěvky prostě není třeba archivovat, ale přidal bych spíš (asi moderátorům) něco jako "skrýt příspěvek".


2+2=4

Offline

 

#3 25. 01. 2011 20:03

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP:

Poslední příspěvek v tématu by snad mohl být smazatelný jako doposud. Tam asi nemá smysl nechávat očíslovaný řádek.

Offline

 

#4 25. 01. 2011 20:17

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

taky bych preferoval možnost volby, jak píše lukee - když se třeba někde rozjede offtopic, tak není důvod ho archivovat

Offline

 

#5 25. 01. 2011 20:18

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ medvidek: Ono když by se ten příspěvek smazal, tak na něj už někdo může psát odpověď, která tam potom bude reagovat na neexistující příspěvek. (Už se mi to dokonce stalo)


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#6 25. 01. 2011 20:46

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ TomDlask:

To se ti ale může stát i po navrhovaných změnách. Kromě toho, mohou-li autoři své příspěvky editovat, mohou je v podstatě i mazat.

Pokud se ti to náhodou stane, máš možnost ihnet reagovat, ale když někdo smaže v tématu starší příspěvky, už s tím málokdo co udělá.

Offline

 

#7 25. 01. 2011 21:00

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ medvidek: Pokud jsem to dobře pochopil, tak by tam zbyla po tom příspěvku alespoň ta lišta a bude vidět, že autor nereagoval zcestně?.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#8 25. 01. 2011 21:26 — Editoval medvidek (25. 01. 2011 21:32)

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ TomDlask:
Tvému argumentu rozumím.

Ale já bych stejně nejdřív zvážil, zda tam svou "zcestnou" reakci nechám, když vidím, že už není na co reagovat, resp. tam zbyl po předchozím příspěvku jen řádek (lišta). Pokud svoji reakci smažu zbudou tam dva řádky :-)

Už se zde také v minulosti řešilo, co s tím, když dva kolegové současně připravují reakci na stejný příspěvek. To je mnohem častější případ, než ten tebou zmíněný. Kdyby o sobě věděli, nedělali by (jeden z nich) zbytečnou práci. Já osobně, když se mi to stane, své řešení porovnám s kolegovým a svůj příspěvek podle okolností buď ihned smažu, anebo jen editací pozměním.

EDIT:
Účastníkem duplicitní reakce jsem byl možná i desetkrát, ale zatím se mi nestalo, že by předchozí příspěvek během mé reakce zmizel.
Neber to ale tak, že zuby nehty bráním svůj návrh.

Offline

 

#9 25. 01. 2011 22:06

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ medvidek:
Aha, chápu - stejně už nebude vidět na co jsme reagovali, takže to je to samé jako když by tam ten příspěvek vůbec nebyl. Též jsem se setkal s tím, že něco řešilo více (dokonce i 3) autorů najednou. Když já řeším něco s dlouhým postupem, tak napíšu něco na způsob informace, že již řešení zpracovávám, aby se s ním nedělali ostatní. Naopak to ale není úplně špatné - tazatel se může podívat na více způsobů řešení a odnést si z toho co nejvíce.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#10 25. 01. 2011 22:28

Dana1
Host
 

Re: Mazání příspěvků

↑ TomDlask:

Presne tak. Každému môže vyhovovať iný postup riešenia. Ja svoje "násobné" riešenia nemažem, ibaže by boli naozaj totožné s inými - a to by bola náhoda. A keď už toľko píšem...

 

#11 25. 01. 2011 23:19 — Editoval Spybot (25. 01. 2011 23:37)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP:
Vedeli by moderatori zmazane prispevky aj obnovit? Tak by sme sa konecne my schizofrenici zbavili chronickych problemov so samomluvou.

Budu sa dat tieto "akoze zmazane" prispevky vyhladat cez vypis vsetkych prispevkov uzivatela?

Inak vidim prinos do znamych to situacii, ked tazatel "netrafi" a spamuje novymi ulohami mesiace stare temy. Moderator by mu jednoducho prispevok zmazal aj s vysvetlenim a tema by zostala kristalovo pr(i)ehladna (normalne musime poslat dalsi prispevok, pripadne sa rozbehne mini diskusia). Takze nie som velmi za ponechanie stareho mazania pre posledny prispevok.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#12 26. 01. 2011 00:01

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Lukee:

Označení:

Varianta 1 – předělat odstraňování příspěvků tak, aby se jen skrývaly (zobrazit a obnovit je budou moct pouze moderátoři)
Varianta 2 – přidat možnosti skrýt příspěvek a ponechat možnost úplného odstranění

Preferoval jsem variantu 1, protože mi to přijde jednodušší na implementaci. Nevidím příliš důvod, proč by ty příspěvky, co by se měli odstranit úplně, nemohly zůstat v databázi. V současnosti jsou smazána necelá 4% vložených příspěvků, není to tedy příliš významné množství.

Výhodu varianty 1 vidím i v tom, že když bude nějaký nový uživatel chtít „po sobě uklidit“, tak pravděpodobně nebude vědět, že se příspěvky jen skrývají. Moderátoři by pak uživateli mohli nastavit práva tak, aby nemohl editovat a mazat příspěvky, a poté smazané příspěvky obnovit.

↑ Spybot:

Vyhledatelné by příspěvky samozřejmě žádným způsobem nebyly. Pro běžného uživatele by existovaly pouze jako ten řádek podávající informaci o smazání.

Offline

 

#13 30. 01. 2011 00:13 — Editoval BrozekP (30. 01. 2011 00:38)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

Hotovo :-).

Pokud přejdete na odkaz „smazat“, máte standardně nastaveno pouze skrytí příspěvku. Po odškrtnutí checkboxu „Pouze skrýt“ můžete příspěvek smazat úplně. Platí jednoduché pravidlo – co jste dřív mohli mazat, to nyní můžete i skrývat.

Zatím nejde skryté příspěvky nijak obnovit ani zobrazit, v databázi ale uloženy jsou, takže v budoucnosti tu funkci můžu přidat.

Není jisté, že to funguje úplně dokonale, tak jakékoliv podivné chování prosím hlašte.

Jestli si budete chtít zkoušet, jak to funguje, vytvořil jsem pro to speciální vlákno, zde tedy prosím netestujte.

Edit: A ještě jedna věc – v důvodu můžete používat stejné prostředky jako v podpisu, můžete tam tedy vytvořit například odkaz pomocí [url]. Ale pozor, máte jen jeden pokus a žádný náhled :-).

Offline

 

#14 30. 01. 2011 11:53

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP: když něco skryju, tak mě to vyhodí z toho vlákna

Offline

 

#15 30. 01. 2011 12:08 — Editoval BrozekP (30. 01. 2011 12:10)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Stýv:

Ok, to opravím.

Když jsi testoval, zůstal odkaz na tvůj skrytý příspěvek v seznamu témat a zobrazovalo to, že tam je asi 9 odpovědí (přitom všechny byly skryté). Můžeš mi prosím napsat, jak jsi postupoval? Nemůžu se do toho stavu dostat.

Edit: Tak nemusíš, už vím, s čím to nejspíš souvisí.

Offline

 

#16 30. 01. 2011 12:29

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

Postupně narážím na místa, kde se ještě skryté příspěvky dají zobrazit (už jsem to opravil třeba ve vyhledávání a náhledu). Postupně to opravuji, ale stejně určitě někde něco přehlédnu, takže kdyby se vám nějak podařilo zobrazit nějaký skrytý příspěvek, napište sem prosím.

Offline

 

#17 30. 01. 2011 12:47

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP: když jsem si napsal ručně odkaz na edit.php a delete.php, tak jsem mohl skrytej příspěvek editovat, změnit důvod skrytí i ho úplně smazat

Offline

 

#18 30. 01. 2011 13:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Stýv:

Už by to nemělo jít. Díky.

Offline

 

#19 30. 01. 2011 15:30

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

Moderátoři si mohou zobrazit všechny (i skryté) příspěvky – stačí kliknout na odkaz „Smazat více příspěvků“, který je dole na stránce. Tam mohou skryté příspěvky odstranit i úplně.

Offline

 

#20 30. 01. 2011 16:50

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

dobré ešte nedalo by sa "aktualizovať" počet viditeľných príspevkov každého užívateľa,lebo ak nestihnem a niekto ma predbehne tak to zvyknem zmazať a myslím,že počet vtedy neklesne


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#21 30. 01. 2011 16:58 — Editoval BrozekP (30. 01. 2011 17:09)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jarrro:

Máš pravdu, při mazání se příspěvky neodčítají. Ale myslím, že by bylo zbytečné to aktualizovat, stejně sledovat přesnou hodnotu toho čísla nemá moc smysl. Jen by se spousta lidí divila, proč jim „mizí příspěvky“.

Edit: Ale pokud bys chtěl aktualizovat svůj stav, tak v tom problém nevidím.

Offline

 

#22 30. 01. 2011 17:12 — Editoval jarrro (30. 01. 2011 17:13)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP:ja neviem. ja čo viem,že som písal a už tu nie sú tak som to zmazal ja vo väčšine príspevkov to bolo kvôli takmer zhode s predchádzajúcim príspevkom alebo kvôli neaktuálnosti keď autor editoval príspevok a potom už môj príspevok nedával zmysel
ak by sa dalo môj stav aktualizovať tak by nebolo od veci


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#23 30. 01. 2011 17:17

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jarrro:

Máš ho aktuální (1791–>1702). Ale je to jenom jednorázová aktualizace, až budeš mazat, tak se to zase začne s realitou rozcházet.

Offline

 

#24 30. 01. 2011 17:19

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP:díky za aktualizáciu
teraz je to už zbytočné mazať keď to bude vidno,že to tam bolo


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#25 31. 01. 2011 17:30 — Editoval jelena (02. 02. 2011 19:27)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

Zdravím,

nějak jsem záležitost mazání příspěvků nesledovala (mažu bez problému, skrývání používám velmi omezeně). Měla jsem zde příspěvek č. 12 (měl by nasledovat po novém č. 9 od woody).

Ten jste smazali uplně a není ani oznámení, že byl?

V Google ho najdete třeba podle slov                nebuď, prosím ztracený. Úlohu z fyziky je třeba rozebrat:

Je to úplně jedno, žádnou hodnotu neměl, jen jestli jsem správně pochopila novinky.

A samozřejmě - nehoří to ani trochu.

Děkuji.

....

-------------------
EDIT: již se to vyřešilo samo, děkuji velice.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson