Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 17. 02. 2011 18:30

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Pochopenia zadania

Zdravím..Mám značný problém s pochopením zadania tohto príkladu.

V každém kole hraje jeden vir proti dvěma bílým krvinkám a s každou z nich odehraje pět her, ale pořadí, s kým právě hraje, si vybírá náhodně. Vir je ovšem hloupý, a proto víme, že má určitou strategii -- neměnnou posloupnost deseti symbolů K, N a P, kterou používá v každém kole. Víme, že s jednou z krvinek zahrál v různých kolech následující posloupnosti symbolů: KNNNN, KPPKP, KKPNK, NNPKK, PNKKN, PNNPK. Jaká je jeho strategie? K, N, P = kameň, papier, nožnice.

Je to z aktuálneho pikomatu, ale ja nechcem riešenie ani návod, ako riešiť. Chcem len vedieť, o čo tam ide.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To, že hraje vírus proti dvom bielym krvinkým je jasné. S každou odohraje 5 hier. Poradie, s kým práve hraje si vyberá náhodne. Toto neviem, čo znamená..Že raz hraje s jednou, raz z druhov a takto to strieda alebo odohraje 5 hier s jednou a potom 5 hier s druhou ?

Vírus má určitú stratégiu - nemennú postupnosť desiatich symbolov K, N, P, ktorú používa v každom kole. Teda v každom kole používa úplne rovnakú postupnosť ? To sa mi nezdá..

S jednou krvinkov zahrál v rôznych kolách následujúce postupnosti symbolov. KNNNN, KPPKP, KKPNK, NNPKK, PNKKN, PNNPK. Nechápem to. Teda s jednou hral 5 rôznych hier, lebo mám 5 pätíc a tie symboly nie sú náhodné, lebo sa generajú podľa nejakého vzorca, ktorý mám objaviť ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Môžete mi prosím poradiť :) ?

P.S. Ak sa moderátorom nepáči táto téma, tak ju môžete uzamknúť :) Ešte raz pripomínam, chcem len odpovede na moje otázky..Žiadne náznaky riešenie, žiaden postup..

Ďakujem za pomoc.


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) BakyX)

#2 17. 02. 2011 19:03 — Editoval Tlacenka (17. 02. 2011 19:05)

Tlacenka
Místo: Brno
Příspěvky: 52
Reputace:   
 

Re: Pochopenia zadania

Zdravim,

1 bod. Tam o tom poradi jde podle me o to ze ten vir jde do boje s dvema krvinkama ale s kazde odehraje 5 kol takze on si vybira nahodne mezi dvema krvinkama s kterou ted bude hrat ten KNP a hraje s ni tak dlouho dokud s jednou z tech dvou krvinek neodehraje 5 her.

2 bod No ze v kazdym tom kole jak bojuje tech 2x5 her proti nim tak se vytvori za to kolo posloupnost o 10-ti symbolech to je ze on treba bojuje a vypada to takhle (1.K,1.P,2.K,1.N,2.P ... až 10 her)

3 bod. Ohledne te posloupnosti si myslim ze (KNNNN, KPPKP, KKPNK, NNPKK, PNKKN, PNNPK) tuto posloupnost zvolil na jednu krvinku kterou si vybral a kdyz hraji treba 20 her a v zadani je 6 tech posloupnosti tak podle me kazdou tu jednu sekvenci tech peti symbolu pouzil v tom jednom nahodnem kole napr. z tech 20.

Kazdopadne jako zadani je to hodne nekonkretni a nezavidim ti toto resit ale s tim se nejak poperes :) Hodne stesti

EDIT: Jeste me napadlo co kdyz dojde k remize ?? O totom stavu se v tom zadani treba vubec nemluvi :) oba daji K a K a kdo vyhral ? To je jak kdyz se neuveritelna sila srazi s neuveritelnou silou :)


Nejsem dokonalý a i já dělám chyby z kterých se holt učim.

Offline

 

#3 18. 02. 2011 10:26 — Editoval BakyX (18. 02. 2011 10:26)

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Pochopenia zadania

↑ Tlacenka:

Ah jaj. V podstate nerozumiem ani tvojmu príspevku, ale nechám to tak a túto úlohu jednoducho nevyriešim. Vďaka aj tak


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#4 18. 02. 2011 11:58 — Editoval Pavel Brožek (18. 02. 2011 12:00)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Pochopenia zadania

Já nevím, mně připadá zadání poměrně jasné. Pokud jsi můj příspěvek ještě neviděl, zkus si zadání opravdu pořádně rozmyslet.

Offline

 

#5 18. 02. 2011 12:35 — Editoval BakyX (18. 02. 2011 12:46)

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Pochopenia zadania

↑ Pavel Brožek:

Tak vieš..Ja mám IQ okolo 100, ty máš IQ zrejme okolo 160..TO bude tým :)

A ďakujem :)

Už to asi chápem

Hľadám teda postupnosť desiatich symbolov K, N, P, z ktorých sa dajú vypísať všetky tie pätice písmen (zľava doprava) . Teda kombinatorika.

Je to tak ?


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#6 18. 02. 2011 13:09

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Pochopenia zadania

↑ BakyX:

Nesváděj to na IQ :-). Pokud si dobře pamatuji, tak mi IQ nikdy oficiálně neměřili. Teď jsem si udělal jeden IQ test a výsledek byl, že mám poslat SMS za 99 Kč. Myslím, že jsem testem prošel, SMS jsem totiž neposlal :-).

Ano, pochopil jsi zadání správně.

Offline

 

#7 18. 02. 2011 13:46

RaptorCZE
Příspěvky: 415
Reputace:   11 
 

Re: Pochopenia zadania

IQ testy? Kam vy se nedostanete. Jeden jsem našel zdarma na http://www.inteligence.cz/test/?s=dotaz … a1e9322#h2

Offline

 

#8 18. 02. 2011 14:08

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Pochopenia zadania

↑ WaluigiCZ:

Ten test má dost omezený rozsah, třeba pro můj věk je maximum pouze 133. Jestli chceš rozebírat různé IQ testy, můžeš v sekci Ostatní založi téma.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson