Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 31. 03. 2011 13:28

riccky
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Pravdepodobnosť

Dobrý deň, potrebujem pomôcť s príkladom. Zadanie je trochu...ehm..ako to povedať ..prehnané, ale to si nevšímajte, ide len o výpočet..

Pri nechránenom pohlavnom styku ľudí je pravdepodobnosť otehotnenia ženy relatívne vysoká – pravdepodobnosť oplodnenia vajíčka spermiou v maternici je 20 %. Použitie kondómu zabráni preniknutiu spermií do maternice priemerne v 90 % všetkých prípadov.


a) Určte pravdepodobnosť otehotnenia ženy pri pohlavnom styku s použitím kondómu bez použitia inej formy antikoncepcie.

Odpoveď: Pravdepodobnosť otehotnenia ženy pri pohlavnom styku s použitím kondómu bez použitia inej formy antikoncepcie je  X   %. 

b) Zo vzorky 10 000 žien pravidelne používalo hormonálnu antikoncepciu 25 %.
Určte pravdepodobnosť otehotnenia ženy pri použití hormonálnej antikoncepcie, ak viete, že z vyššie uvedenej vzorky žien otehotnelo pri pohlavnom styku s použitím kondómu 155 žien.

Odpoveď: Pravdepodobnosť otehotnenia ženy pri použití hormonálnej antikoncepcie je  X   %.

...
Myslím že b) zvládnem, ale radšej som tu dala ten príklad celý.

Budem vďačná :) ..

Offline

 

#2 31. 03. 2011 13:44

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Pravdepodobnosť

↑ riccky:
Tohle patří do sekce Základní škola?

Offline

 

#3 31. 03. 2011 20:49

riccky
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Pravdepodobnosť

↑ janca361: chodím na základní školu a tento príklad mám riešiť.. :-/

Offline

 

#4 31. 03. 2011 23:45 — Editoval Dana1 (31. 03. 2011 23:47)

Dana1
Host
 

Re: Pravdepodobnosť

↑ riccky:

V prvom prípade si myslím, že ak sa použije kondóm, desiatim percentám sa podarí dostať do maternice. A teraz treba uvážiť tú pravdepodobnosť 20%.

Možno je to blud, ale vyzerá mi to, že výsledná pravdepodobnosť je 20% z 10% = 2%.

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson