Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#251 25. 08. 2008 22:43

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Marian:
Jo, teď jsem si toho všiml. Problém je v tom, že většina prázninových úloh byla zadána, když jsem dlouhodobě neměl přístup k netu, a teď už jsou všechny povětšinou vyřešené. Stejně je jejich řešení ve většině případů na mě příliš složité (nebo spíš mi na to chybí znalosti).


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#252 25. 08. 2008 23:52

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:

Možná, že tuto knihu znate v angličtině - pokud ne a byl by zájem, tak bych přeložila seznam problému, který se řeší.

Dejte vedet :-)

Offline

 

#253 24. 09. 2008 19:22 — Editoval Olin (26. 09. 2008 15:59)

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

Brňáci, pojďte v pátek na Noc vědců!


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#254 24. 09. 2008 21:03

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:
nejen Brno: http://www.noc-vedcu.cz/index.php?menu=20

--------------------------------------------------
Vůz se rozjel, paní lesní vykřikla: „Co s tou kozou? Kájo, Zdeňo, povedete ji vedle vozu!“

Offline

 

#255 24. 09. 2008 21:06

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

No nejen, ale hlavně.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#256 26. 09. 2008 09:53

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Ja idem do Bratislavy, ale tam sa zrejme nik nechystá z tunajšej pospolitosti.

Inak keď sme pri takýchto akciách, nik sa nechystá na taký projekt čo bude vo Fr pre mládež 20-29.10?


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#257 30. 09. 2008 18:22 — Editoval O.o (30. 09. 2008 18:29)

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: O nas :-)

To Jelena:
Komunikační možností myslíš např. ICQ nebo Skype? .)
Viz. můj profil.

Offline

 

#258 03. 10. 2008 20:34 — Editoval jelena (04. 10. 2008 10:35)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ O.o:

Zdravim :-)

No myslela jsem spise neco takoveho (tak nejak to vypada u nas na chalupe, kdyz tam o vikendech pripravuji studujici mladez).
Ale potvrzuji, ze funguje i komunikacni moznosti, co navrhujes :-)

Reaguji hlavně proto, ze tvuj prispevek trochu ztratil na souvislostech pote, co poradkumilovna kolegyne Renata vymazala cele tema o smesich. Cimz nas nejen pripravila o moznost cist návod na reseni od kolegy musixx, ale i me sdeleni o poctu prispevku na foru (prekroceni poctu 25000).

A jeste moc a moc srdecne zdravim Ado, kterou jsem zahledla online :-)

----------------------
pridam odkaz na informace o maliri, jehoz obraz byl pouzit

Offline

 

#259 04. 10. 2008 21:59

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Chtel bych vyuzit sanci tohoto vlakna a predstavit se:

Me jmeno je Petr Jirasek (bohuzel, se slavnym Aloisem nejsem v pribuzenskem vztahu), jsem z Karvine a studuji tretim rokem soukromou stredni odbornou skolu ponbliz Karvine.

Obor, ktery studuji, se jmenuje Informacni technologie - aplikace osobnich pocitacu

Mezi me zajmy patri predevsim programovani a take preferuji matematiku, fyziku a chemii, kterou bohuzel na stredni skole uz nemam. Ale byl to muj oblibeny predmet.

Na zakladni skole se mi pravidlene darilo vyhravat v nekterych olympiadach, predevsim ve fyzikalni olympiade, chemicke ale i matematicke nebyly takovym oriskem.

Dale, po stredni skole, bych chtel studovat nektery z oboru na MFF UK. Jako moznost vidim bud obor programovani, ci nejaky druh matematiky. Z MFF UK mam velky respekt, takze pokud je tu nekdo, kdo ma zkusenosti, urcite by me zajimalo, zda je nutne, abych ybl geniem a nebo staci, ze jsem proste student, ktery matematiku ma rad a zatim s ni nemel sebevetsi potize.

A nakonec, proc jsem vubec zde? Mam sanci si spocitat priklady z temat, ktere mam uz nejakou dobu za sebou a povazuji to za vyborne opakovani, ba dokonce zdokonalovani se. Navic se stanu soucasti komunity, ktera nepovazuje matematiku za obor, ktery by mel byt "patricne odstranen z povrchu zemskeho" tak, jak si preje vetsina mych spoluzaku.

Diky za pozornost. Pokud byste se take predstavili, byl bych vdecny. Bohuzel v nejblizsi dobe budu mit jen tezko tolik casu, abych procetl cele forum:o)))


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#260 04. 10. 2008 22:10

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Jirda:

Ahoj, ja studuju na MFF ctvrtym rokem a muzu s klidnym srdcem ubezpecit, ze na zvladnuti MFF staci abys byl "proste student, ktery matematiku ma rad a zatim s ni nemel sebevetsi potize". Je treba se ale pripravit na to, ze na MFF je matematika uplne o necem jinem nez na stredni skole. Neklade se tolik duraz na pocitani jako spis na teorii (tedy ne jak se vzorec nebo veta pouzije, ale spis na to jak se odvodi a dokaze) a schopnost samostatne uvazovat.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#261 04. 10. 2008 22:12

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Lishaak:

Muzu se zeptat, co presne studujes za obor?


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#262 04. 10. 2008 22:20

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

Ja studuju obecnou informatiku. Zatim jsem stale na Bc studiju, ktere ma spravne trvat tri roky, nicmene jsem mel trosku problem s projektem k bakalarske praci, cili jsem se rozhodl prodlouzit si Bc studium jeste o jeden rok a intenzivneji se venovat matematice.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#263 04. 10. 2008 22:24

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Lishaak:
Aha, tak to hodne zdaru at ti to s tim projektem vyjde...Nevim sice, co sis vybral za tema...ale kdyz jsem koukal na nektera ta temata...tak to vypadalo dost zajimave a predevsim dost casove narocny


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#264 04. 10. 2008 23:28

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Jirda: Ja jsem take z MFF UK - obor informatika. Studuji teprve druhy rocnik. Mohu jen potvrdit, co jiz napsal Lishaak - jestli te bavi matematika/informatika a chces jit do hloubky, tak na matfyzu zrejme najdes co hledas :-)

Pokud jde o tu genialitu, tam je to celkem jednoduche - muzes byt opravdu chytry a pujde ti to samo / muzes byt prumerny a _hodne_ makat a pujde to take dobre

=> odmenou za tve snazeni ci vrozeny talent ti pak bude pratelsky pristup ze strany prednasejicich a cvicich - toto je jedna z veci, ktere se mi na matfyzu opravdu libi. Na jake jine fakulte se te zeptaji, jestli si nechces dat sako na raminko? :-)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#265 04. 10. 2008 23:34

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Saturday:
Jj pristup je velmi dulezity a co jsem cetl komentare k nekterym ucitelum jen tak z nudy tak vetsinou byly kladne a pusobily tak, ze ucitele jsou pratelsti a ochotni.


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#266 05. 10. 2008 23:26

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ Jirda:A proč ne Brno? Myslím teď fakultu informatiky MU. Programovat tu umíme taky (a to nejen předměty jako Java nebo C++, ale i logické programování, funkcionální programování, analýza a návrh systémů), matika se (na teoretické větvi) studuje opravdu do hloubky (matalýza+lingebra+algebra+teorie grafů, volitelně statistika, pravděpodobnost), a pokud budeš chtít, můžeš si přihodit některé z praktických předmětů (správa Windowsů, sítě, bezpečnost,...). A samozřejmě kryptografie, a to i kvantová.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#267 06. 10. 2008 08:35

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Jirda: Z Karviné do Prahy je to kus cesty. Asi by se mi osobně nechtělo tolik cestovat na víkendy domů.
↑ Kondr: Myslím, že často si lidé vybírají školu podle pověsti. Docela mi chybí nějaké srovnání vysokých škol (resp. fakult). Rád bych věděl, jestli je na tom matfyz tak dobře nebo se jen vychloubá :-))


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#268 06. 10. 2008 14:25

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:
Jasne, rozumim...Kazda skola ma sve prednosti a zpravidla sirokovu nabidku predmetu. MUNI povazuju taky za kvalitni skolu a vidim ji take jako moznost. Kdyz si budu podavat prihlasku na vysokou, tak ji nebudu podavat treba jen na MF UK, ale i na MUNI, popripade na VSB TU a jine. Pak podle vysledku se rozhodnu, kam pujdu. Zaroven, taky si poradne prostuduju nabidku kazde skoly. Momentalne jsem ve tretim rocniku, mam cas na to, abych si do detailu prohlizel, co ktera skola nabizi. MUNI povazuji taky za kvalitni skolu.

A zatim to vidim na Prahu nebo Brno.

Jako posledni moznost, takovou rezervu, vidim VSB TU v Ostrave.

↑ Saturday:
Kdybych mel porovnat kolik casu mi zabere cesta z Prahy nebo z Brna. Tak by ten rozdil byl podle me max dve hodiny a myslim, ze to se jeste da prezit. Horsi by podle me uz bylo, kdybych chtel studovat nekde v Plzni.


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#269 06. 10. 2008 14:42

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:

Mimochodem, jen tak mimo tema.

Koukal jsem na ten BRKOS a jelikoz jsem koukal do sekce organizatoru, tak jsem si nemohl vsimnout, ze tam jsi angazovany.
Na teto strance je registracni formular a polozka Rocnik trochu mate, jelikoz zdem jsou stary udaje.
Jsem v tretim rocniku a podle formulare bych maturoval roku 2009, pricemz ve skutecnosti budu maturovat roku 2010 a budu prvni kralik, ktery okusi statni maturity. Soudim, ze je to pouze o rok posunute, protoze to asi neni zmenene z predesleho skolniho roku.

Neber to prosim za naky rypani, ale kdyz uz jsme se tu stretli, tak jsem na to chtel jen upozornit.


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#270 06. 10. 2008 14:50

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#271 06. 10. 2008 16:19

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:
V jednom prehledu jsem tam videl fakultu informacnich technologii VUT v Brne. Tusim ze byla na patyk miste v prehledu fakult zamerenych na technicke obory.


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#272 06. 10. 2008 21:26

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ Jirda:Ano, ale FIT na VUT je o něčem jiném než FI MU. Zatímco FIT pokrývá na ose praxe-teorie interval <hardware,software>, FI MU interval <software,teoretická informatika>. Jasně, nějaká matika je na obojím, ale pochybuji, že by se na FIT učili algebru. U nás se teda o hardware taky učí, ale nevím o předmětu, ve kterým by se člověk vrtal přímo v čipech.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#273 06. 10. 2008 21:45

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:
Aha, mno uprmne, hrabani v cipech a v hardwaru me vubec nebere:o)


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

#274 13. 01. 2009 16:43

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Jen kdyby to někoho zajímalo.

Hlásím návrat z úspěšné zkoušky z Matematické Analýzy.
Po úspěšnosti praktických příkladů 3/3 jsem dostal otázku Newtonův Integrál a pak už bylo prý zbytečné se ptát dál. Dostal jsem za 1 :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#275 13. 01. 2009 17:31

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

Na jake skole?


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson