Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#101 23. 09. 2011 19:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

Zdravím, číselné výrazy (OT) jsou v samostatném tématu, zde skryji. Děkuji za upozornění.

Offline

 

#102 23. 09. 2011 19:17

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

Dobrý den, dostala jsem pokyn od Jeleny, že se mám být nápomocná v organizaci setkání v Brně. Tak tedy jsem nápomocná, můžete mi posílat své pokyny a představy. Přeji pěkný den.

Offline

 

#103 24. 09. 2011 11:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

Zdravím,

jak jste si všimli, poprosila jsem hodnou dceru, aby se zapojila do přípravy (jelikož je soustavně v Brně). Také bych měla upřesnit, že, pokud nic neohrozí moji jinak klidnou mysl, tak mám v plánu  se setkání účastnit. Zda se podaří probrat otázky zvyšování efektivity odpovídanosti v sekci VŠ a odbourání unavenosti odpovídajících, to nevím, ale vyčítala bych si, že jsem k řešení této otázky nevyužila všech možností (+ potkání kolegů Cheopa a Honzce).

Z podniků, co uvádí kolega ↑↑ Olin: (děkuji), znám 1. (mně se zdál trošku nudný a trošku drahý, ale je velmi klidný), s ohledem na ohlasy a na možnost cateringu se mi jeví vhodná 3. Umístění dobré u všeho. Ale to asi není podstatné - po primárním zajíštění srazového místa (pravděpodobně s nepříliš náročným obědem - vzhledem k času srazu), se dá organizovaně se přesunout i jinam.

Hodna dcera je tedy ochotná provést podrobnější průzkum brněnských možností (k tomu již přizvala 2 matematiky "Opava/Brno" a dostane dotaci na průzkum), zajistit, objednat atd. Případně se postarat i o svozy/odvozy v Brně a o provizorní ubytování pro přespání. Můžeme ji svěřit i grafiku akce.

Má rada jasné pokyny, v opačném případě zajistí dle vlastního rozhodnutí a bude "Protože jsem to řekla". Pro ↑↑ Lukee: - abychom se alespoň částečně zorientovali - který opavský podnik bys označil "typově za vhodný"?

OT: Pro kolegu Lukáše M. - kolegyňka v práci uklízela knihovnu syna a donesla mi zcela nepoužité knihy - viz Literatura - není to nějaké znamení? Hodná dcera nám zajistila vstupenky sem  - tedy, věřím, že 5. výročí virtuálního plácku oslavím ve Velitelových barvách, jinak by to byl skan-dal 

Mějte se (nějak nemám na plácek čas, ach jo) :-)

Offline

 

#104 26. 09. 2011 18:58 — Editoval Olin (26. 09. 2011 18:58)

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Setkání

↑ jelena:
Mé návrhy rozhodně neberte jako nějak určující, vznikly tak, že jsem si přečetl u kolegy ↑↑ LukasM: přečetl jeho apel na brňáky, a tak jsem se zeptal dvou náhodných lidí, co byli zrovna online.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#105 26. 09. 2011 20:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

↑ Olin:

:-) děkuji, a co slavné "Olinovo jasno"?

Vzala jsem to tak, že pokud něco má být 22.10, tak je vhodné něco zajistit - pokud jsi v Brně, tak můžeš řídit průzkum (Hodná dcera se bude věnovat realizaci pokynů :-) . Také můžeš rozpracovat svou tézi o únavě materiálu.

Sama moc dobře nevím, co je účelem takového setkání. Organizační schopnost Lukáše M. obdivuji. Zdravím.

Offline

 

#106 26. 09. 2011 20:59

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: Setkání

Zdravím.
Mně zas byly doporučeny podniky Modrá růže a Zelený dveře, takže pokud je někdo znáte, můžete napsat hodnocení. Ale nějak moc se mi s tím vybíráním už dělat nechce, takže pokud sem někdo nenapíše něco zásadního, tak z těch pěti vyberu nějak náhodně, řekněme do konce týdne. Pokud by se ale hodné dceři nebo někomu jinému chtělo něco zajišťovat, nebo snad dokonce přímo vybírat, jistě v tom nikdo nebude bránit, spíše to bude uvítáno. "Protože jsem to řekla" by bylo přesně to co bych já osobně uvítal nejvíc, protože ty mé údajné organizační schopnosti zas takový skvost nejsou.

Offline

 

#107 26. 09. 2011 21:25

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Setkání

↑ LukasM:
Podle fotek se mi nejvíce líbí ty Zelené dveře, je to i blízko šaliny.

↑ jelena:
My obyčejně děláme třídní srazy v Plzeňském sklepu. Ale myslím, že pro podobné akce je především podstatné, abychom se tam v pohodě vlezli; pokud by tam navíc byl nějaký klid, tak by to byly body navíc. V tom Plzeňském sklepu je dole celkem oddělená místnost, pokud tam zrovna nepořádá sraz ještě někdo jiný, tam je tam půlka naší třídy a na druhé straně pár zbloudilců, takže nejsme nikým moc rušeni.


2+2=4

Offline

 

#108 26. 09. 2011 22:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

↑ LukasM:

vliv VUT?

↑ Lukee:

:-) my už teď děláme třídní srazy u jednoho ze spolužáků, kam jen posílám plechy s výživou, ale ve sklepu jsme se s třídou sešli po maturitním vysvědčení a povinných večeřích, tedy už jsem typově v obraze. A musíme se ausgerechnet táhnout do Brna, když v Opavě všechno máme :-)

Dveře jsou sice blízko šaliny, ale zas o to dál od vlaku a autobusu (tedy budu ještě doufat, že se mi podaří umluvit hodnou dceru, aby pro nás přijela). Hodná dcera tedy obejde dle pokynů ↑ Lukee: (pro cca 20 osob) a dá vědět, potom něco přiblížně zajistí od cca 12.00 (oficiální začátek od cca 13.00 - je tak?).

Má se předem zajistit "časově jednotný" (z výběru) oběd (já bych se přimlouvala)?

"Protože jsem to řekla"

u nás je to celkem zvykem a má dobrý účinek (tedy pokud nebude moc konstruktivních doporučení, tak bych to alespoň na začátek viděla jako řešení). Hodná dcera teď není v dosahu (jestli už nešla zkoumat?), ale snad se objeví (konec konců kružítko jsme hledaly spolu po podání přihlášky na VUT)

Offline

 

#109 28. 09. 2011 09:42

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

↑ Lukee:

při bližším zkoumání Dveří jsem zjistila, že jsou v dosahu "pešky přesunu" (jsou u fakulty, kde jsem zastupovala hodnou dceru u zápisu - zvládla jsem 2 přesuny od/k vlaku + zápis za 2,5 hodiny :-)  Drobná potíž je v tom, že otvírací dobu v sobotu mají od 16.00 - tedy by to přicházelo v úvahu až na pozdější přesun.

Offline

 

#110 28. 09. 2011 10:04

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Setkání

↑ jelena:
Tak ona i ta Modrá růže otvírá až v 15:00. Oba ty podniky jsou dle mého názoru spíš takové, že bych tam zašel posedět večer, než na oběd.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#111 28. 09. 2011 11:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

↑ Olin:

děkuji :-) od úvodních návrhů na matematické přednášky již to začíná nabírat rozumný směr, ale podrobnější bych si nemohla dovolit ve veřejně přístupném tématu.

Opravdu asi nejschůdnější bude srazové místo kolem poledne systémem "Protože jsem to řekla" a pak se demokraticky odhlasuje (strategie ohledně sekce VŠ se pokusím někam zařadit :-) Mně také více vyhovuje večerní doba, ale nevím, co ostatní - jsou nějaké zásadní návrhy k času oficiálního zahájení (zatím cca 13:00)?

Offline

 

#112 28. 09. 2011 20:27 — Editoval Hodná dcera (29. 09. 2011 10:56)

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

Hodná dcera hlásí, že příští týden je schopná jít s odborným matematickým doprovodem zkoumat Vačici a Dveře, případně Růži, možná něco z toho i tento týden...Další návrhy se v potaz neberou, pokud nebudou jasné a definitivní (tedy pokud neřeší situaci takovým způsobem, že zapomeneme všechny předchozí varianty a provedeme bez dalšího zkoumání novou variantu). Návrhem (nejasným a nedefinitivním) je jít do Štěpána ,kde sice nevaří, ale hodná dcera bydlí velmi blízko i s kuchyní, jezdí tam rozjezd, čepují Černou horu a mají fotbálek a šipky pro hravé matematiky, a i přes zavírací den v sobotu by nemusel být problém domluvit otevření. Jinak zdravím.

(Ačkoli se to netýká setkání, bylo mi řečeno, že se mám vyjádřit ke struktuře fóra,
Vyjádření č.1: když vidím nahoře větu "nejste přihlášen(a)", očekávám, že hned za ní bude věta "přihlásit" s odkazem a nebudu nucena ji hledat kdekoli jinde, byť nedaleko)

Offline

 

#113 28. 09. 2011 23:40

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:

Jak to funguje s tím rozvozem? Jestli to je oficiální spolupráce bezkuchyňového podniku s restaurací, nebo takové to "nemáte jídlo, najíme se svým způsobem"?

Díky za info.

Co se týče vzdáleností od vlaku/autobusu/tramvaje, tak nemám problém nějak se pohybovat po městě. Přijedu, stejně jako asi někteří jiní pražáci, k hotelu Grand, pokud tam stále SA jezdí.

Offline

 

#114 28. 09. 2011 23:56

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

↑ halogan:
Rozvoz: Každou hodinu jezdí rozjezd - tedy po 23.hodině autobus k nádraží/Grandu (příjezd vždy ve .26 a .56) , případně pro odvážné je zde možnost jízdy autem s hodnou dcerou v podstatě kdykoliv.
Podnik: Není to oficiální spolupráce bezkuchyňového podniku s restaurací, je to "nemáte jídlo, najíme se svým způsobem" (v nabídce jsou tuším jen utopenci, klobáska apod).

Co se podniku týče byla to jen idea, čekám na pokyny, zda mám tuto možnost vůbec zkoumat nebo se jí vůbec nezatěžovat a řešit jen dostupné podniky v centru s nabídkou jídla.

Offline

 

#115 29. 09. 2011 12:24

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:
Je fajn že se ti to chce zkoumat, ale zas podle mně není nutné to přehánět. Až budeš mít cestu kolem jednoho z těch podniků, tak tam prostě nakoukni, a když to bude vypadat aspoň trochu normálně, tak to tam můžeš rovnou zamluvit a hotovo.

Pro mně je důležité to, jestli se o to teda postaráš, nebo mám začít někam volat. Můžu to pustit z hlavy, nebo je to pořád na mně?

Offline

 

#116 29. 09. 2011 13:42

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

↑ LukasM:
Pusť to z hlavy :)

Offline

 

#117 29. 09. 2011 14:11

Honzc
Příspěvky: 4551
Reputace:   241 
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:
Nechci se vám plést do výběru místa setkání, ale hned druhý odkaz na internetu:
Co zkusit se podívat sem

Offline

 

#118 29. 09. 2011 14:26

Cheop
Místo: okres Svitavy
Příspěvky: 8209
Škola: PEF VŠZ Brno (1979)
Pozice: důchodce
Reputace:   366 
 

Re: Setkání


Nikdo není dokonalý

Offline

 

#119 07. 10. 2011 09:05

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

prosím, vyplňte tento závazný fomulář, abychom si ujasnili definitivní počty a preference, máme již rozjednaný stravovací podnik, ale je třeba jej definitivně potvrdit na základě Vašich odpovědí. Uzávěrka dotazníku je v pondělí ve 23.32. (Prosím vyplňujte, i když se nechcete účastnit, jen tak pro zajímavost...aby bylo z čeho tvořit veselé statistické úlohy ;)
Děkuji

Offline

 

#120 07. 10. 2011 09:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:

:-) děláš mi radost (jako vždy, zaklepu velmi). Formulář je замечательный, ovšem může ho zafajfknout každý, kdo půjde okolo (nemusí být členem fóra, tak aby to nebylo zkresleno).

Nebylo by vhodnější, aby kolegové, kdo se chystá přijet, Tobě poslali PM (dle otázek ve formuláři) a Ty to potom vyhodnotíš?

Jinak pro veselé statistické úlohy - samozřejmě ano :-)

OT: смотри, что я нашла - ах.

Offline

 

#121 07. 10. 2011 17:53

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

↑ jelena:
Myslím, že většina, co půjde okolo, si formuláře ani nevšimne. Obávám se, že ani kolegové z fóra si ho nevšimnou. Takže započteme odchylky měření, chybu lidského faktoru, nezapomeneme vynásobit dvěma a budeme v klidu.

Btw objevila jsem krásné místo příhodné pro uvítací drink (nebo loučící) - je nad centrem Brna, tzn. je nad věcí :) (je na Terase, nikoli na střeše VUT)

Offline

 

#122 07. 10. 2011 18:21

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Setkání

Líbí se mi, jak je to závazné, ale zároveň "jen tak pro zajímavost" :-)

Začínám se do Krna těšit.

Něco staršího pro příjemný podvečer.

Offline

 

#123 07. 10. 2011 19:19 — Editoval janca361 (08. 10. 2011 09:00)

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:
A můue se zeptat, kde tedy sraz bude?
Já bych se nejspíš jen mihla okolo (slíbila jsem to kolegovi Hanisovi ;)), večer mám taneční...

Offline

 

#124 07. 10. 2011 23:25

Hodná dcera
Anna
Místo: Opava / Brno
Příspěvky: 15
Reputace:   
Web
 

Re: Setkání

↑ janca361: s největší pravděpodobností veselá vačice

Offline

 

#125 07. 10. 2011 23:27 — Editoval ((:-)) (07. 10. 2011 23:28)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: Setkání

↑ Hodná dcera:

Dobrý večer, obetavý človeče...

:-)

Zamachrujem:

S najväčšou pravdepodobnosťou - teda s pravdepodobnosťou 1, väčšej už niet ...  :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson