Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 26. 03. 2013 22:36

JohnPeca18
Příspěvky: 651
Škola: MFF UK
Pozice: Absolvent 2014
Reputace:   81 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

↑↑ Lukee:
Odpovidam na dotaz z nastenky. Tohle rozdeleni se mi libi i ty nazvy mi prijdou v pohode. Kdyby bylo nedostatecne, vzdy sa da este v budoucnu rozdelit tema pokrocilej matematiky na vic sekci. Taky bych souhlasil pro vyhrazeni jedne sekce matematika pro praxi.

Offline

 

#27 30. 03. 2013 21:06

vanok
Příspěvky: 14450
Reputace:   741 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

Pozdravy vsetkym

Najprv sa mi zda, je dost tazko delit prve a ine rocniky, lebo existuju  studiia, kde uz od zaciatku sa preberaju dost teoreticke problematiky.


A taketo rozdelenie, ako to co som napisal trochu nizsie, by bolo iste prehladnejsie, ak by nietko cital uz ukoncene vlakna.

Algebra
Analysa
Geometria
Disktetna matematika
Teoria cisiel-Aritmetika
Logika
Matematika - informatika
Pravdepodobnost + Statistika
Topologia
LATEX
Knihy
Skoly + skusky ( zoznam danych problemov + diskuzia)
Pedagogia
Ostatne


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#28 14. 06. 2013 08:04

Formol
Místo: Praha
Příspěvky: 782
Pozice: krotitel mikroskopů (UHIEM 1. LF UK)
Reputace:   42 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

Já bych byl s dělením na "Matematiku pro pojídače koláčů" a "Matematiku pro opravdové matematiky" velmi opatrný. Mám tu čest z dob svých doučovacích aktivit znát několik vysokoškolských studentů, kteří jsou schopni za úvod do studia pokládat kvadratické rovnice a úpravy zlomků a za pokročilé partie základy diferenciálního počtu (nejednalo se o "filozofy" ale o studenty v zásadě technických oborů).

To už by možná bylo lepší dělit na kategorie:

* VŠ s okrajovou výukou matematiky - do ? semestrů matematiky ve studijních plánech, matematika má spíše charakter úvodu, pro vlastní výuku nejsou znalosti vyšší matematiky nutné. Sem může spadnout např. biologie (imho biology jeden semestr matematiky postihuje).

* VŠ se střední matematickou příměsí - více než dva semestry matematiky, matematika (nikoliv počtářská
praxe) je výrazně obsažena v odborných předmětech. Typicky technické a některé ekonomické obory.

* VŠ výrazně matematické.


Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Offline

 

#29 14. 06. 2013 11:52

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

Zdravím,

↑ vanok: bylo by to určitě přehledné, ale fórum je skromnějšího rozsahu, myslím si, že takové členění by bylo zdržující pro procházení jednotlivých sekcí.

↑ Formol: jsem spíš pro 2 sekce (rozhodování na 3 je horší :-)). Kvalitní techniky, přírodovědci, informatiky, kvalitní ekonomové se s profesními matematiky a fyziky se určitě snesou. A 2 sekce už umožní z jedné do druhé přesunout.

Myslím si, že odborného matematika neurazí, když v sousedním tématu bude kvalitně zpracovaný dotaz méně odborného kolegy. Dnešní stav sekce VŠ bohužel od kvalitního (matematika) při vložení tématu do sekce vyžaduje odvahu absolventky vyšší dívčí při návštěvě 4. cenové.

Děkuji za náměty :-)

Offline

 

#30 14. 06. 2013 12:32

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

Spíš sem proletěl tohle téma, ale přijde mi, že je třeba zmínit tohle — dělení je třeba udělat tak, aby tomu rozuměli vkladatelé... to pak ušetří práci nám i jim.

Nějak jsem se nezamýšlel nad přesným dělením, ale co nejmenší počet kategorií je podlě me správná cesta.

Offline

 

#31 14. 06. 2013 18:07

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

Já bych to rozdělil na ročníky. 1. eventuálně druhý a druhá skupina zbytek.

Offline

 

#32 14. 06. 2013 20:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Rozdělení sekce VŠ

↑ Ondřej:

já jsem navrhovala ↑↑ příspěvek 6: a ↑↑ příspěvek 16:, co by se dalo do úvodního tématu. Nad úvodním textem můžeme pracovat společně, pokud ho dáme na MatWiki, nemusí to dělat jen Moderátor.

↑ Jan Jícha:

to asi ne, mezi 1. ročníky jednotlivých typů je velký rozdíl. Spíš do úvodního tématu bychom vypsali, kterým školám (zaměřením?) cca doporučujeme vkládat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson