Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#51 02. 02. 2009 13:48

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Co je ze SŠ matiky nejtěžší?

Účelem gymplu je přece poskytnout všeobecné vzdělání, ne? Já teď po 8 letech znám základy latiny, dokážu přečíst text v alfabetě, orientuji se (povrchově) ve filosofii, znám Mendelovy zákony genetiky… a jsem za to všechno rád, že to znám. To samé si myslím může klidně být i v matematice - nemusíme se učit jen to, co potom opravdu využijeme. Ostatně nyní, kdy se obory výrazně propojují, se takovéto všeobecné znalosti mohou nečekaně hodit.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#52 17. 05. 2009 00:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co je ze SŠ matiky nejtěžší?

Zdravím vás :-)

Taková kontrolní otazka pro kolegy, co chystají k maturitě:

Nejužitečnější myšlenka z díla "Stařec a moře"?

Offline

 

#53 17. 05. 2009 01:03

svatý halogan
Příspěvky: 243
Reputace:   
 

Re: Co je ze SŠ matiky nejtěžší?

↑ jelena:

Přesně tuhle novelu (za kterou Ernest získal NC v roce 1954, ha, to vim :)) si nechávám na léto po maturitě (nebo před maturitou).

Takže prosím kolegy o skrývání textu, fakt bych si to rád přečetl.

Díky.

Offline

 

#54 19. 05. 2009 14:05

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Co je ze SŠ matiky nejtěžší?

to já se učím neustále..jinak kombinatorika a pravděpodobnost je vcelku taky kuchařka jak už tu výše někdo napsal. My jí ve škole ještě neměli ale dnes jsou na trhu tak kvalitní učebnice, že se to dá pochopit. Nejtěžší mi přijdou goniometrické funkce a diferenciální počet

Offline

 

#55 20. 05. 2009 17:40 — Editoval Jirda (20. 05. 2009 17:41)

Jirda
Místo: Karviná
Příspěvky: 216
Reputace:   
 

Re: Co je ze SŠ matiky nejtěžší?

No osobně, pro mě byla vždy nejtěžší planimetrie - ne proto, že bych nevěděl, jak přenést na papír nějaké zadaní, ale spíše proto, že má přesnost byla vždy hrůzostrašná. Málokdy se mi podařilo rýsovat tak, aby odchylka byla menší než 1 mm.

Jinak mám rád všechny druhy matematiky, sice jsem nepoznal ještě pravděpodobnost a kombinatoriku, ale myslím si, že by to taky mohla být zábava. Analytickou geometrii mám rád, ale planimetrii, případně stereometrii - k té takový vztah nemám.


Matematika je jednoduchá, záleží pouze na úhlu pohledu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson