Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 01. 2009 02:17

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Jednodušší formátování

Trochu jsem upravil skript pro práci s BB tagy. Nyní už se to chová víc jako WYSIWYG editor. Pokud vyselektujete část textu a klepnete třeba na B, kolem označeného textu se vloží požadované BB značky. O něco inteligentněji se ještě chová URL — automaticky vyselektuje argument a pokud máte ve schránce adresu, stačí jenom vložit. Hmm, zkuste si to :-).

Samotný Javascript stvořil původně Jan Tvrdík pro DJPW.


2+2=4

Offline

 

#2 04. 01. 2009 11:57

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Jednodušší formátování

Díky moc, tohle je opravdu užitečné, do teď jsem tagy často raději vypsal ručně, než abych se zdržoval s klikáním myší. Teď už stačí jeden klik. (Nebo ani ten? Není na ty tagy nějaká klávesová zkratka?)

Když už jsme u těch BB značek, neuvažuješ například o povolení značek ke tvorbě tabulky nebo velikosti písma? Pokud bys je nedal do těch tlačítek pod editační okno, tak asi nehrozí, že by byly nadužívány, ale někdy se přeci jenom hodí (např. k lepšímu formátování v tématu Odkazy bych je využil).

Offline

 

#3 04. 01. 2009 13:15

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Jednodušší formátování

Nevím, jestli před úpravou fungovalo, ale teď mi nefunguje tlačítko "Skryj LaTeXový editor".

Offline

 

#4 04. 01. 2009 13:46

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Jednodušší formátování

↑ BrozekP:
Opraveno, díky. Zdá se, že jsem někde ztratil část Javascriptu, v noci jsem ještě znovu dělal kontrolu, zda název tématu není velkými písmeny :-/. Měl jsem v tom hrozný bordel, teď už mám Javascript hezky v jednom souboru.

Ale má to jednu výhodu — prodloužil jsem expiraci cookie na tisíc dní :-).


2+2=4

Offline

 

#5 04. 01. 2009 14:36

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Jednodušší formátování

BrozekP napsal(a):

Když už jsme u těch BB značek, neuvažuješ například o povolení značek ke tvorbě tabulky nebo velikosti písma? Pokud bys je nedal do těch tlačítek pod editační okno, tak asi nehrozí, že by byly nadužívány, ale někdy se přeci jenom hodí (např. k lepšímu formátování v tématu Odkazy bych je využil).

Uf, nevím. Byla by po tom poptávka ještě někde jinde? Ale asi by to problém nebyl. Časem to přibude :-).


2+2=4

Offline

 

#6 04. 01. 2009 14:41

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Jednodušší formátování

↑ Lukee:

Není to nic podstatného, jen by bylo dobré tu možnost občas mít. V phpBB jde přidávat vlastní tagy přímo v administraci fóra, tak jsem si říkal, že to nemůže být tak těžké :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson