Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#51 04. 07. 2013 09:32

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: Jak jde škola?

Tak a už jsem taky Bc. (a není to před Kristem), členové komise příjemně překvapili tím, že se snažili ptát na témata související s bakalářkou (z mechaniky obecně kmitání, z pružnosti výpočet tuhosti pružiny ze zadaných rozměrů přes Castiglianovu větu a z matiky ODR 2. řádu s konstantními koeficienty), jen u konstruování mi trochu zatrnulo (řetězové převody), ale nakonec jsem to nějak zachránil příklady jízdního kola a motorové pily. :) Děkuju kolegům a kolegyním za podporu v různých sekcích fóra!

Offline

 

#52 06. 07. 2013 00:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ FliegenderZirkus:

gratulace :-) Dotaz na další plány je asi zbytečný - věřím, že pokračuješ ve zvoleném oboru, ale specializace? Děkuji.

Splnila jsem Tobě přáni :-) a chtěla jsem do úvodního přidat obtížně nálezitelné pdf "Chemie pro FS", leč opět je obtížně nalezitelné (ale snad nezapomenu a naleznu, možná bude větší poptávka s ohledem na nejhornější lištu fóra). Ještě připomenu, že Tvá práce je s dovolením vystavena také v knihovně, děkuji.

-------------------
Prohlížela jsem také Bc. a diplomovou práci kolegy Lukáše (lukaszh), styl je jednoznačně Lukáše - precizní a čtivý. Pokud to zde Lukáš alespoň občas čte, tak gratuluji k výsledku a obdiv ke složitosti zvolených oborů - technické a fyzikální aplikace.

Offline

 

#53 11. 07. 2013 10:23

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

ahojte tak už mám aj mgr. diplom a absolvovanú skúšku na doktorandské štúdium


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#54 11. 07. 2013 10:39

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

Ahoj.    Tož gratuluji a přeji dostatek sil do toho doktorandského  :-)  .

Offline

 

#55 11. 07. 2013 10:45

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ Rumburak:ahoj ďakujem


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#56 11. 07. 2013 15:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

:-) gratulace! A jsi úplně vzorný co do přidání práce do knihovny (až na způsob uložení, z uložto přečtu až doma, večer provedu další umístění), děkuji. 

Místní statistička se domnívá, že jsi první z kolegů, kdo zde oznámil zájem studovat matematiku a již pokračuješ na doktorandském (to jsou další 4 roky?) - úspěchy přeji.

Offline

 

#57 11. 07. 2013 20:21

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:ďakujem áno 4 roky je analýza


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#58 12. 07. 2013 13:44

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

děkuji, to ještě dlouho (ale už se to bere jako práce, ne jako studium).

Odkaz jsem přidala a práci jsem včera četla - naštěstí je z oblasti, které se nebojím, četlo se lehce a máš i dobrý sloh (i v porovnání s bakalářkou, když to porovnám). Ale, Jaro, čárky - no podívej se sám na větu nad kapitolou 4.2, kolik je možných přečtení :-) Neber to vážně, pochopitelně.

Offline

 

#59 12. 07. 2013 13:56

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:žiaľ nie si jediná kto si nedostatok čiarok všimol to by som nebol ja keby som nepokazil matematicky korektnú prácu takými somarinami ako veľké medzery (bakalárka) alebo nedostatok čiarok a bodiek (diplomovka)


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#60 12. 07. 2013 14:02

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

u bakalářky (velké mezery) jsem měla za to, že je to ještě nějaká "před-verze". Ono je možná dobré si dávat překontrolovat od některé filoložky, u vás na škole určitě jsou - na jiné fakultě (i když tomu obsahově nebude rozumět).

Offline

 

#61 12. 07. 2013 14:23 — Editoval jarrro (12. 07. 2013 14:28)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

veď to že ma to predtým nenapadlo takéto "jazykové" chyby sa lepšie kontrolujú osobou nezainteresovanou do obsahu lebo ju pri kontrole nerozptyľuje obsah a sústredí sa na slovenčinu inak pri bakalárke som tak chcel navýšiť počet strán ale akosi som si neuvedomil, že pri tlačenej verzii to bude pôsobiť ako keby bol na bielych miestach použitý biely atrament


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#62 13. 07. 2013 11:35

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:pridal som priamy odkaz lebo aj z copy to musím aspoň teda ja sťahovať (vidím len úvodnú stranu)


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#63 14. 07. 2013 10:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

děkuji, to je ještě pohodlnější, ale trvalo to, že? Tedy to máme pořádně zazalohováno na více místech.
Já žádnou zkušenost s uložišti nemám, jen nemůžeme v práci používat ulozto (což byla dobrá zábava, když mi reál-velitelka přeposlala velký pracovní soubor, který potřebovala vypálit a jak to potom mám splnit?) a je potřeba přepisovat kód. V copy to snad nebylo potřeba, jen klepnout na stahovat.

keby bol na bielych miestach použitý biely atrament

:-) no působí to takovým filosofujícím dojmem - jak takové knihy s citáty, kde máš na stránce jen jednu myšlenku a můžeš nad ní bádat a psát poznámky (tedy v tlačené verzi to je opodstatněné). Tak pro příště už víš, že překontrolovat od nezainteresované osoby.

----------------------------------------------------------------

To zde umístím (asi patří do "O nás :-)") - denně min 2x chodím u této budovy a tak jsem zaznamenala plakát k SVOČ 2013, ale zapomněla jsem se zeptat, kdo z místních kolegů se zúčastní.  Gratulace kolegovi Olinovi (omluva, pokud jsem někoho přehlédla, tak se přihlaste, prosím) a věřím, že se v Opavě líbilo.

Offline

 

#64 29. 08. 2013 16:42

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: Jak jde škola?

Milé forum. S radostí oznamuji, že po dlouhých letech studia a nestudia jsem se konečně stala Bc. Děkuji všem kolegům a kolegyním za pomoc! Zvláště děkuji kolegovi vanok za podporu a rady!


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#65 29. 08. 2013 17:02

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Andrejka3:

Ahoj. S radostí gratuluji.  :-)

Offline

 

#66 30. 08. 2013 11:30

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Andrejka3:

Také s radosti gratuluji (proč jsem ale měla za to, že učitelství se studuje jako celý blok rovnou až do Mgr?). Dočkám(e) se také přírůstku do místní knihovny? Děkuji a pozdrav :-)

Offline

 

#67 05. 09. 2013 10:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

Zdravím,

s potěším oznamuji, že místní knihovna dostala další přírůstek, za který děkuji :-)

Offline

 

#68 06. 09. 2013 00:07

vanok
Příspěvky: 14450
Reputace:   741 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Andrejka3:
Gratulacie k tomuto uspechu. 
Dufam, ze to je etapa k dalsim cielom.


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#69 11. 05. 2015 21:29

holyduke
Příspěvky: 541
Škola: VUT FSI
Reputace:   51 
 

Re: Jak jde škola?

Maturanti, z čeho (kromě ČJ, AJ, M) maturujete a kam se chystáte na vejšku? :)

Offline

 

#70 11. 05. 2015 21:39

Freedy
Místo: Praha
Příspěvky: 2726
Škola: MFF UK (15-18, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   166 
 

Re: Jak jde škola?

- matika, matika +, matika profilově, angličtina profilově
- matfyz - obecná matika -.-


L'Hospitalovo pravidlo neexistuje. Byl to výsledek Johanna Bernoulliho

Offline

 

#71 12. 05. 2015 23:25

Brzls
Veterán
Příspěvky: 1033
Škola: MFF UK (15-..., Bc.)
Pozice: Student
Reputace:   66 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Freedy:
To by ti u nás neprošlo. Jakmile máš matiku státně, tak si musíš na školní část vybrat dva jiné předměty.

já si zvolil angličtinu státně a profilově matematiku s fyzikou.
Školu pak matfyz obecnou fyziku, na obecné matematice mám taktéž přihlášku. I když spoustu lidí říká, že to je blbost, láká mě to zkusit dělat zároveň s fyzikou


↑ holyduke:
Kam se chystáš ty?

Offline

 

#72 13. 05. 2015 07:43

holyduke
Příspěvky: 541
Škola: VUT FSI
Reputace:   51 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Freedy:,↑ Brzls:
U nás bys na tom byl stejně jako Brzls. Taky musíme mít dva školní předméty různé od státních. Já mám profilově angličtinu a fyziku.

No hledal jsem alternativu mezi matfyzem a strojárnou, protože mě baví spíš využití matematiky v praxi než teoretický počítání. Taky jsem tam chtěl mít trochu fyziky, takže z toho vyšla jasná volba matematické inženýrství na VUT.

Offline

 

#73 13. 05. 2015 11:40

Freedy
Místo: Praha
Příspěvky: 2726
Škola: MFF UK (15-18, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   166 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Brzls:↑ holyduke: tak to sem rád, že se to u nás na rozdíl od vás může. Kdyby se to nemohlo, tak si vezmu profilově matiku s občankou a státně angličtinu. Nicméně, takto mi to vyhovuje :) na matiku se vskutku těším.
Nicméně, ta literatura, to je taková otrava, že už to radši chci mít za sebou :( Na matiku 0 minut učení, na češtinu bůhví kolik dnů .... A to je ještě k tomu státní -.-

Jinak obecná matematika bude brutál :D na jednu stranu se těším, na druhou si už hledám jinou vejšku, kdyby mě vyhodili po prvním semestru z důvodu "nepochopení implikace" :D


L'Hospitalovo pravidlo neexistuje. Byl to výsledek Johanna Bernoulliho

Offline

 

#74 13. 05. 2015 16:41

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Jak jde škola?

My máme profilovou matiku povinnou (k tomu mám státní češtinu a matiku, M+ a profilově ještě informatiku). U nás je v principu možné maturovat dvakrát z češtiny a dvakrát z matiky (ale z mých spolužáků si to tuším takto nikdo nedal).

Jinak plán je bakalář na PřF MU, obecná matika a pak hurá na MFF UK na matematické struktury. :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#75 13. 05. 2015 18:51 — Editoval Jan Jícha (13. 05. 2015 18:53)

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Jak jde škola?

Já onehdá maturoval z matiky státní, matiky školní, matiky praktické. Pak z češtiny státní a strojírenství.

Takže defacto ze 3 předmětů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson