Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#51 08. 11. 2009 19:06

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ FailED:
mno o informatice jsem uvažoval kdysi (někdy začátkem střední, tuším).. pak ale ve mně převážil zájem o matematiku :) takže bych to viděl na obor matematika - ještě jsem se nerozhodl, ale velkou váhu přikládám té obecné..

jinak - kdyby sem někdo mohl hodit ukázku ze skript, taky bych se rád podíval :)

ad. uplatnění - někde na prezentaci mff (tuším na gaudeámu) jsem slyšel, že se uplatní 99% absolventů (jsou-li ochotni nebýt přímo v oboru, který vystudovali.. naučit se něco trochu jinýho..) - to jsou samozřejmě lákavá růžová čísla, ale snad realita nebude natolik jiná..

co ostatní uživatelé fóra - je tu někdo z mff, kdo by se s námi chtěl podělit o své zkušenosti? Jaký byl přechod ze střední? Vyhovuje vám styl výuky? Šly byste na mff znova? .. případně absolventi - je těžké najít uplatnění?


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#52 08. 11. 2009 19:08

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑↑ FailED:
No.. Já studuju technický obor, ale aj tak se bojím, že když tam příjdu, tak budu poznávat samé génie, kteří derivujou a integrujou zpaměti.. Toho se bojím asi nejvíc no


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#53 08. 11. 2009 19:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Cermix:

Každý se nějak uplatní: v ukazce první je absolvent ekonomie, druhý je: fyzik a jeho text z překlače.

Ale vážně - pokud bych mohla doporučovat, tak ještě jednou se podívat na nabídky VUT Brno (a nejen fakulty elektrotechnické) nebo ČVUT, nějaka ta hvězda se dá pozorovat i cestou z práce (což je po těchto školách pořad větší jistota).

Po kvalitní VŠ přípravě se dá bez problému pracovat i trochu mimo obor - ale není to úplně ono.

Můj soukromý názor ovšem.

Ať se daří.

Offline

 

#54 08. 11. 2009 19:09

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:
Je hezké když vidím, že je na tom někdo stejně jako já :D
( to je psychologicky dokázáno, jde-li do tuhého, lidé se sdružujou s těmi, kteří mají obdobné potíže.. Jo to já se tak zajímám aj trochu o psychologii :D se mnou si užijete teda :D )


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#55 08. 11. 2009 19:12

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Kondr:
Na FI mám zatím v plánu jít na magistra, buď obor Bezpečnost informačních technologií nebo jen obyčejná Aplikovaná informatika. Ale potřeboval bych zjistit, o kolik je to těžší oproti UPOLu, protože mám pocit, že ta naše škola je napůl flákárna :-(. Neznáš třeba někoho původně z UPOLu, kdo by tam teď studoval magistra? Já bohužel o nikom nevím, abych se poptal. Koukal jsem se na sylabus a zatím mě to celkem zděsilo, u nás je zvykem mít málo předmětů za hodně kreditů, takže míváme 2-3 hodiny přednášku a 2 hodiny cviko za pět kreditů, na Masaryčce jsem našel předměty za 2-3 kredity, většinou. Náplň byla přitom přibližně stejná, protože počet hodin na přednášku bylo stejně. Takže se celkem bojím, že bych tam měl dvakrát víc stejně těžkých (nebo možná ještě těžších) předmětů.

Já už jsem jeden rok ztratil, takže bych docela nerad opakoval ještě jeden rok na magistrovi. Magisterskou informatiku na UPOLu bych zvládl, myslím si, ale nevím vůbec co čekat od Masaryčky. Hlavní problém je v tom, že na UPOLu nemáme moc zajímavých předmětů, víc předmětů mě láká na Masaryčce. Dokázal bys nějak říct, jestli je ta škola spíš v pohodě nebo jestli vystudování dá hodně dřiny?


2+2=4

Offline

 

#56 08. 11. 2009 19:15

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Cermix:
ad ta úmrtnost - bavil jsem se s jedním člověkem, co studuje obecnou matematiku a ten říkal, že jim říkali ( se to trochu zamotává :D), že úmrtnost je něco nad 30% s tím, že se počítá dohromady prezenční a kombinované studium (+ a to kombinovné skoro nikdo nedodělá..)

↑↑ FailED:
já jsem sice rok na gymplu, ale jsme jedna z pilotních škol, na kterých se zkoušel nový systém (tedy to, co je tuším teď v prváku všude) - v praxi to znamená, že nám mírně poškrtali, co se budeme učit - a to ve všech předmětech. Bohužel takové češtiny se to dotklo jen minimálně (alespoň to tak vypadá), kdežto matiku musíme dohánět.. mám navíc  2 semináře (celkem 7hod/týden), kde bereme to, coo bylo vyškrtnuto.. :(


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#57 08. 11. 2009 19:18 — Editoval Cermix (08. 11. 2009 19:25)

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:
myslíš úmrtnost celková, nebo úmrtnost po prvním semestru (popř ročníku)?

A ještě jeden dotaz.. jak se jmenuje ta čapka, kterou nosí ti vysokoškoláci?
Na obázku http://www.vysokeskoly.cz/system/index.php?clanek=2011 ten velký obrázek snad nikdo nepřehlédne :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#58 08. 11. 2009 19:29

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

Nejsem si jist.. nejspíš první ročník.. ale nevím..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#59 08. 11. 2009 23:11

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

ad úmrtnost, u nás to bylo tak, že opravdu vyhodili jen jednu jedinou osobu, zbytek to vzdal sám, buď v průběhu prvního semestru nebo po jednom nebo dvou pokusech nějaké zkoušky.

skripta k nahlédnutí třeba zde nebo tu. Ani jedny neznám, ale ty naše jsem nenašla..


Vesmír má čas.

Offline

 

#60 08. 11. 2009 23:15

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Tychi:
díky moc za skrita.. jen - v čem otevřít formát *.ps?
díky


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#61 08. 11. 2009 23:50

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha

↑ Lukee:Neznám, ale
- s kreditama to není tak zlé. Třeba v ISu píšou "3 kredity (+ukončení)" tzn. když si to dáš na zkoušku, máš za to 5 kreditů (na kolokvium 4 a na zápočet 3). Tohle je zrovna případ aplikované kryptografie, která má pouze dvouhodinovou přednášku, která se dost často zkrátí (jednou měla půl hodiny). Jsou k ní ale domácí cvičení. Typicky bývá 1 kredit za 1 hodinu cvičení/přednášky týdně, občas to ovlivná ty domácí úkoly. Pro ukázku sem hodím svoje kredity.
- mám kamarády, co procházejí studiem v pohodě a stíhají u toho pracovat třeba dva dny v týdnu. Záleží, kolik si naložíš kreditů.
- používané jazyky u nás jsou C,C++ a Java, pokud jsi zvyklý na C#, tak se možná budeš muset přizpůsobit
- je u nás dost obávaná angličtina a nevím, když přejdeš od jinud, jestli jí nebudeš muset projít
Kdybys měl nějaké konkrétnější dotazy, tak můžu zkusit zodpovědět nebo přeposlat starším kolegům.

↑ Doxxik:Třeba GhostView nebo toto: http://download.cnet.com/Postscript-Vie … 45650.html


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#62 09. 11. 2009 00:19

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:
Super, to s tím +2 kredity za zkoušku jsem nevěděl, to u nás nemáme. Hned se to jeví o dost veseleji. Konkrétní dotaz bych měl zatím jen na tu angličtinu -- kdybys mi prosím zjistil, jestli bych ji musel dodělat, byl bych rád :-). Koukal jsem do vaší brožury a nic jsem o tom nenašel, ale nerad bych byl nemile překvapený. Pro mě by byla těžká i "neobávaná" angličtina...


2+2=4

Offline

 

#63 09. 11. 2009 16:06

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:díky


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#64 09. 11. 2009 17:35 — Editoval Cermix (09. 11. 2009 17:39)

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Dík za PostScript wiever.
Ale ještě dotaz. neučí se na MFF čeština, že ne? :D
(a angličtina se učí? )

Jo a.. když jsme u toho.. Kolik se toho probírá za jeden semestr ( za první semestr) Já jen, jestli je to nějaká extrémní honička, nebo tak něco.


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#65 09. 11. 2009 17:44

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mff- Praha


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#66 09. 11. 2009 17:50

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Kondr:
Si dělaj srandu.. si asi myslí, že budu nějaký češtinář :D hlavně, že to není zaměřeno pouze na literaturu.. to bych na to hodil bobek :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#67 09. 11. 2009 18:13

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Prosím, trochu kultury do toho. Vysoká škola je (měla by být) o samostatnosti a vyhledávání informací. Pokud si nedokážeš zjistit, co se učí a co ne, tak nevím, jak chceš studovat. Nic ve zlém.

Offline

 

#68 09. 11. 2009 18:30 — Editoval Tychi (09. 11. 2009 18:41)

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Neber všechno tak vážně, na matfyzu se vyučují stovky předmětů a ne všichni chodí na všechno,m konkrétně předmět na který tě Kondr odkázal má jen úzká skupinka lidí a to jen ti, kteří mají za sebou bakaláře a studují navazující magistreské studium informatiky, konkrétně obor Matematická lingvistika. Takže je logické, že se lingvistice věnují(o: Samozřejmě, že si ji můžeš zapsat klidně v prváku, ale proč bys to dělal, že? Konkrétně se radši koukni na studijní plány, tam se dozvíš jaké předměty máš jako prvák v daném oboru povinné, jaké ti doporučují si zvolit a jinde (v tzv. bílé karolínce) se dočteš jaké předměty se vyučují a kdykoli během studia si je můžeš dobrovolně zapsat.

A jak psal kolega, nauč se vyhledávat informace, to je základní dovednost, bez které na vš radši ani nechoď.

PS.: Matfyzák umí plavat a umí anglicky. To je věta, kterou jsem se dozvěděla kdysi dávno buď na nějakém dni otevřených dveří nebo na soustředění prváků na Albeři. Znamená to, že musíš během studia složit zkoušku z angličtiny (zvládla jsem to bez problémů a anglicky stále neumím..) a buď při testech za nevím jaký čas uplavat nevím jakou vzdálenost nebo chodit první semestr (nebo i dva) na tělocvik do bazíku.


Vesmír má čas.

Offline

 

#69 09. 11. 2009 18:40 — Editoval BrozekP (09. 11. 2009 18:57)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

První semestr je podle mě v pohodě. Ale od druhého začínají praktika, která jsou až do páteho semestru... :-(

A umíš něco napsat pomocí LaTeXu? Já jsem se ho naučil nějak používat ještě před matfyzem a myslím, že to později ušetří dost času. Nechtěl bych psát praktika ve Wordu :-). Rozhodně to není nutnost pro nástup na matfyz, ale je myslím dobrý, když si na práci s ním zvykneš a nemusíš se to učit až když to opravdu potřebuješ a nemáš na to čas. Pokud třeba děláš nějakou olympiádu, zkus si domácí kolo vysázet LaTeXem.

↑ Tychi:

Musí se uplavat 100m za 3 minuty, jestli se nepletu. A ještě bych dodal, že na tělocvik se musí chodit alespoň 4 semestry nebo 3+kurz.

Offline

 

#70 09. 11. 2009 20:37 — Editoval Cermix (09. 11. 2009 20:51)

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ BrozekP:
Tak to je v řiti, protože, já mám fóbii z plavání :-( dobře no, z plavání ne, ale ze skákání šipek jo.. je to nutná podmínka, skočit šipku?
Jo a Mimochodem: ten "LaTeX" je program, nebo co to je? zadal jsem do vyhledávače a našlo mi to jen samý hambatiny :) koukám aji na TeX na wikipedii, ale nikde žádný odkaz ke stažení.. takže se ptám, TeX je program?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#71 09. 11. 2009 21:01

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Mff- Praha


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#72 09. 11. 2009 21:04

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ gladiator01:

To je hezké, ale pořád jsem zmaten.. TeX, LaTeX.. to asi není jedno a to samé..
btw: stahuju program.. MiKTeX.. má to 700 MB, Stahuju správně? :D:D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#73 09. 11. 2009 21:29

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Chlape, nauč se hledat. Ne každému to řekl někdo jiný, spousta je tu samouků a ti to také našli. Zkus to ještě jednou. My tě pak nebudeme učit LaTeX krok po kroku, od toho tu opravdu nejsme.

Offline

 

#74 09. 11. 2009 22:05

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Tak to byl nářez :-) Ja som tiež za to, že keď človek na niečo príde sám, je to o to vzácnejšie :-) Ale keby všetci všetko vedeli, tak by sme na tomto fóre neboli :-)
↑ Cermix:
K problematike existuje nespočet materiálu na internete. Miktex je jedna z variánt, je na výber.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#75 09. 11. 2009 22:13

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
LaTeX se naučím sám.. jen bych rád trochu pochopil co to ten LaTeX je.. je to program? programovací jazyk?.. všude čtu něco jinéhoi, proto se ptám taky. Tak mi prosím někdo řekněte co je to ten LaTeX.


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson