Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 31. 12. 2009 17:14 — Editoval BrozekP (03. 01. 2010 15:18)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Změny na fóru

Začal jsem zkoumat kód fóra, abych mohl doprogramovat označování témat za vyřešená. V souvislosti s tím možná občas udělám nějakou menší změnu na fóru, tak si myslím, že bude vhodné, abych o nich nějakým způsobem dal vědět - pokud něco nebude fungovat tak jak má, snadno mi pak dáte vědět, že za to můžu já a mám to napravit :-). Budu je průběžně doplňovat do tohoto příspěvku.

1. V zamknutých tématech se zobrazoval odkaz "Reagovat", přestože nefungoval (což je samozřejmě správně). Odstranil jsem ho.
2. Běžní uživatelé už nemají právo odstraňovat vlastní témata (do teď ho měli, jen na to neměli tlačítko :-) ). Takže by už neměla nastat situace, kdy někdo smaže příspěvky ostatních tím, že odstraní první příspěvek v tématu.
3. I ve vlastním profilu teď máte odkaz "Zobrazit všechna témata" (do teď byl vidět jen u ostatních uživatelů).
4. Přidal jsem do patičky ještě možnost zobrazit svá témata. Je tam vidět i jestli už je téma vyřešené a řadí se to podle posledího příspěvku v tématu.

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) BrozekP)

#2 31. 12. 2009 17:59

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Změny na fóru

↑ BrozekP: Zdravím :-) , je  dobré  mít přehled a ještě lepší když nemažeme příspěvky tomu druhému. Pěkného Silvestra :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#3 31. 12. 2009 18:04

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Ivana:

Zdravím, také přeji pěkného Silvestra a vše nejlepší do nového roku, jak Tobě, tak i všem ostatním uživatelům fóra :-).

Offline

 

#4 01. 01. 2010 18:40

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Změny na fóru

...a já teď zvýšil limit na upload na 400 MB, protože jsme dosáhli hezkých 300 MB uploadnutých obrázků :-).


2+2=4

Offline

 

#5 01. 01. 2010 19:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Změny na fóru

↑ Lukee:

což zatím naznačujeí zajmavý meziroční trend.

A jelikož jsem také zaznamenala roční výročí od posledního pokusu o "alespoň trochu oživení stávajícího dění", tak nešlo by něco podniknout s jistou záležitosti v "Kvadratických funkcích", docela by mi to stačilo pro radost na celou další pětiletku, možná i déle? Děkuji :-)

Kolegovi BrozkoviP přeji hodně úspěchů na změnovém poli a novoroční pozdrav :-)
-----
Z místní umělecké sbírky: řeka 1, řeka 2, řeka 3 , řeka 4

Offline

 

#6 03. 01. 2010 15:19

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

Přidal jsem do patičky ještě možnost zobrazit svá témata. Je tam vidět i jestli už je téma vyřešené a řadí se to podle posledního příspěvku v tématu.

Offline

 

#7 06. 04. 2010 23:18

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

Seznam témat daného uživatele se nyní zobrazuje s podrobnostmi i po rozkliknutí z profilu (do teď tam byl pouze seznam témat). Řazení jsem nechal standardní jako je všude na fóru - nejnovější příspěvek = nejvíc nahoře.

Můžete se tak např. snadno podívat jestli nějaký uživatel po sobě pečlivě označuje témata za vyřešená nebo to neřeší.

Offline

 

#8 28. 01. 2011 21:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

Počeštil jsem názvy a titulky skupin uživatelů a hromadně jsem všechny s více než 100 příspěvky přesunul do skupiny Stálí členové, která má vypnutý anti-flood.

Offline

 

#9 06. 02. 2011 13:39

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

Nyní funguje odkaz „reaguj“ i na příspěvky na předchozí stránce. Jak to vypadá, se můžete podívat např. sem. Přidal jsem do takového odkazu jednu šipku, abych odlišil, že odkaz vede na jinou stránku.

Funguje to jen při odkazování na předchozí stránky. Pokud budete reagovat na příspěvky na následující stránce (pomocí editu), nebude to fungovat.

Offline

 

#10 06. 02. 2011 14:33

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Změny na fóru

Jeden navrh na malu zmenu: Nemohlo by ma po oznaceni temy za vyriesenu presmerovat rovno do zoznamu tem v prislusnej sekcii? Povedal by som, ze to neda vela prace.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#11 06. 02. 2011 15:34

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Spybot:

Máš pravdu, že by to nedalo práci. Ale myslím, že to není vhodná změna. Nevidím nějaký důvod, proč by to tak mělo být, přijde mi logičtější, že když jsem v tématu a provedu v něm nějakou změnu, tak v tématu zůstanu.

Offline

 

#12 06. 02. 2011 15:47

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Změny na fóru

Mne prijde, ze ked oznacujem temu za vyriesenu, tak je nadobro vybavena a nemam sa k nej preco vracat, pripadne (ked je moja) ju oznacujem pri odchode, nie ked tam chcem este nieco riesit. A hlavne pri prechadzani starych tem a ich dodatocnom oznacovani by bolo pohodlnejsie, keby som sa nemusel vracat spat do sekcie rucne, ale system by to urobil za mna. Inak si to obhajit neviem.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#13 06. 02. 2011 15:53

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Spybot:

Problém je, že je více variant, kam by se člověk chtěl vrátit v různých případech. Já třeba témata obvykle procházím ze stránky posledních příspěvků, do sekcí téměř nechodím. Někdy zase máš výsledky nějakého vyhledávání a ty procházíš.

Ale pokud o to opravdu stojíš, založ téma, vytvoř anketu a když budou výsledky jasně ve prospěch tvého návrhu, změnu provedu.

Offline

 

#14 06. 02. 2011 16:59

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Změny na fóru

Na tom nieco bude. Mam iny navrh - co keby toto presmerovanie fungovalo, iba ked pouzijem funkciu "Zobrazit nevyřešená témata (podle sekcí)". Teda, ze ma to hodi spat na zoznam nevyriesenych tem.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#15 06. 02. 2011 17:24

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Spybot:

To už je zase moc složité a bylo by divné, kdyby mě to v různých situacích přesměrovávalo různě.

Offline

 

#16 06. 02. 2011 20:13

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Změny na fóru

Neviem, preco by malo byt divne, ked si clovek da vypisat zoznam nevyriesenych tem, oznacuje ich a hadze ho to spat na ten zoznam.

Ale dobre, uz to asi necham tak. Napadlo ma este, ze by to presmerovavalo na poslednu navstivenu stranku, no tam urcite tiez mozu vzniknut nejake problemy.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#17 07. 02. 2011 15:29

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

Lukee, víš o tom, že teď nefunguje ↑ toto:?

Přidal jsem totiž do funkce reaguj jeden argument, který se používá poze v souboru viewtopic.php. Ty jsi do funkce compileText zkopíroval volání funkce reaguj odjinud, kde je ten argument nastaven na -1. Nechci do toho teď raději zasahovat, abychom si to neměnili pod rukama.

Offline

 

#18 07. 02. 2011 16:07

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Změny na fóru

↑ BrozekP:
Aha, aha, já už měl právě dost toho, jak se jedna a tatáž věc musí upravovat vždycky ve třech souborech, tak jsem to schoval do jedné funkce, toho jiného volání jsem si nevšiml.

Přidal jsem do funkce compileText argument $args, které může obsahovat další parametry funkce, už by to mělo být v pořádku.


2+2=4

Offline

 

#19 07. 02. 2011 16:23

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Změny na fóru

↑ BrozekP:
Chtělo by to už ale nějaký systém, díky kterému poznáme, že jeden z nás zrovna na něčem pracuje, možná i nějaký verzovací systém bychom mohli nadhodit, měli bychom alespoň pravidelné zálohy.

První problém můžeme triviálně vyřešit založením vlákna, kde budeme donekonečna editovat „pracuji“ a „nepracuji“, ale můžeme naprogramovat i něco trochu sofistikovanějšího. Nebo máš nějaký jiný nápad?


2+2=4

Offline

 

#20 07. 02. 2011 16:32 — Editoval BrozekP (07. 02. 2011 16:41)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Lukee:

Pracuji/nepracuji by asi zatím stačilo, ale nebránil bych se ani nějakému verzovacímu systému. Jednou jsem se učil pracovat (samostudium) s svn, takže by snad nebyl takový problém si to připomenout. Navíc používám netbeans a ten pokud vím takové věci podporuje, takže by se mi tím možná i ulehčila práce.

Edit: Jinak já si v současnosti obvykle ukládám staré soubory, které nahrazuji novými, takže své změny mohu vracet. Jediné riziko snad je, že by ta změna poškodila databázi, tu nezálohuji, protože její stažení je pro mě trochu komplikovanější (kvůli velikosti ji musím exportovat po několika kusech).

Offline

 

#21 07. 02. 2011 17:06

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Změny na fóru

↑ BrozekP:
Já triviality upravuji přímo na fóru, větší věci taky zálohuji. Já jsem se připojil na server přes http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html a stáhl jsem celou databázi. Host je xm170.gigant.cz, login a heslo znáš. Možná bude potřeba povolit tvojí IP na serveru, když tak zkus a dej vědět, napsal bych to podpoře.

Založil jsem to téma: http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=170564
Edit: Byl bych pro, abychom tam needitovali tiše, ať je poznat poslední změna. Pokud to někdo zapomene přepsat, bude to snadněji odhalitelné.


2+2=4

Offline

 

#22 07. 02. 2011 17:31 — Editoval BrozekP (07. 02. 2011 18:08)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ Lukee:

Tak to bohužel nejde, nemůže se to připojit.

Dobře, budu to téma používat, až bude třeba.

Edit: Moje IP je kdyžtak vlevo :-)

Offline

 

#23 07. 02. 2011 17:49

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Změny na fóru

↑ BrozekP: ale tu by měl vidět ne? :)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#24 07. 02. 2011 17:50

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Změny na fóru

↑ byk7:
No jo vlastně :-).

↑ BrozekP:
Poslal jsem požadavek, ale asi to provedou až zítra.


2+2=4

Offline

 

#25 07. 02. 2011 18:07 — Editoval BrozekP (07. 02. 2011 18:09)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Změny na fóru

↑ byk7:

To sice ano, ale mohl by váhat, jestli je to moje ip adresa, z které chci mít přístup :-).

↑ Lukee:

Díky.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson