Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 01. 2019 14:55

Matmach
Zelenáč
Příspěvky: 1
Škola: SPS
Pozice: STUDENT
Reputace:   
 

Stereometrie, kulová plocha, těžnice trojuhelníku.

Dobrý den, poslední dva měsíce jsem bohužel ze zdravotních důvodů chyběl ve škole a tento týden bych měl psát velkou písemnou práci. Vím přibližná témata, bohužel si mnohdy nevím rady s postupem a proto bych rád z každé kapitoly, která se tam má objevit vybral jeden příklad a zda-li by se tu našel někdo, kdo by mi dokázal nějakým způsobem pomoci. Nemám přesné výsledky, nemůžu si ověřit, zda-li mi vše vyšlo dobře a ani si nejsem jistý svým postupem.
Kdyby se zde našel, kdo by mi pomohl s pár příklady a přiložil postup, byl bych velice vděčný. Díky, Matyáš Machor.

1) V krychli ABCDEFGH s hranou 10 cm  je vyznačen jehlan BEFG. Vypočítejte jeho povrch a objem.
2)kulová plocha s poloměrem 25 cm je rozdělena dvěma rovnoběžnámi rovinami na dva vrchlíky a jeden pás. Poloměry kružnic, ve kterých roviny protínají kulovou plochu, jsou 20 a 15 cm. Spočti obsah jednotlivých částí.
3) je dán trojuhelník ABC, kde A (-4; -5), B (3;-3) C(1;1)
     - spočti delku težnice "tc"
     - určit, který vnitřní újhel je největší
4) je dán trojúhelník ABC, kde A (-2;1) B (5;3) C (3;7).

je to tak přibližně jeden příklad z každé kapitoly. Rád bych se něčeho chytil a pokračoval dále. Děkuji moc za každou pomoc.
Machor.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson