Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 12. 02. 2019 23:56

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

edison napsal(a):

Teď jde ještě o to, vymyslet ten správnej RV. A to zdá se trvá dlouho:-)

Zrovna tento typ úlohy je prostě snadněji řešitelný tím programem. Tomu stačí data triviálně procházet a sekat podle čárek. Co je mezi nimi, mu může být ukradené. RV je na tom zjevně naopak, musí se napsat maska, která sežere všechny možné kombinace toho, co se vyskytuje mezi čárkami.

Prosím tě nafackuj si za tu blbost, co jsi vyplodil. Kde ve výrazu "([^ ]+ [^ ]+ [^ ]+ [^ ]+), " řeším, co je mezi těma mezerama? (Že bylo blbě zadání a tak jsem jako oddělovač použil mezery místo čárek, to teď nechme stranou. Když máš blbý zadání, tak nenapíšeš ani správnej RV, ani správnej program.)

Offline

 

#27 12. 02. 2019 23:58

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

↑↑ edison: Co udělá ten tvůj slavnej program, když počet čísel na vstupu nebude dělitelnej 4? Spadne, doplní na konci nuly, nebo tam vypíše několik čárek za sebou?

Offline

 

#28 13. 02. 2019 02:25

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: načítání dat do matlabu

Spadne a uživatel si těch několik posledních čísel dopíše ručně:-)

Offline

 

#29 13. 02. 2019 09:08

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ edison: Nebude těch chybějících čísel náhodou víc? V rozumným programovacím jazyku by měla funkce typu print mít nějakej buffer, kterej by se při pádu pravděpodobně nevypsal. (Ve VB to tak samozřejmě být nemusí.)

Offline

 

#30 13. 02. 2019 11:44

kubavo
Zelenáč
Příspěvky: 15
Škola: CVUT
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: načítání dat do matlabu

sice hezké že jste mi napsali c kód, ale ten asi moc ve windows nevyužiju a VB se mi nechce stahovat zrovna.
jde nějak ten c kod přeložit do matlab kodu ? a spustit to v matlabu ?

Offline

 

#31 13. 02. 2019 14:21

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ kubavo:Z toho co jsi psal tady ↑↑ kubavo: to vypadalo, že bys s tím neměl mít problém:-)

Ale můžeš naše programy použít jako inspiraci a napsat si podle toho program pro matlab, případně jen upravit ten, pro který jsou ta data.

Offline

 

#32 13. 02. 2019 14:27

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ Stýv:Ano, ve VB to tak není:-)

Je to interpretovaný jazyk, takže pád programu neznamená ztrátu dat z bufferu.

Ještě by se to dalo vyřešit tak, že se na začátek dá "on error resume next" a pak program vůbec nespadne, jen místo chybějících čísel zopakuje ty předchozí. Kdyby se pak ještě před input dalo do všech třeba "nic", tak bude místo chybějících čísel napsáno nic.

Offline

 

#33 13. 02. 2019 15:03

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

edison napsal(a):

Je to interpretovaný jazyk...

Od kdy je visual basic interpretovaný?

Offline

 

#34 13. 02. 2019 15:27

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: načítání dat do matlabu

Asi tak od roku 1995, nebo kdy byla první verze. Samozřejmě není interpretován zdrojový kód, ten se přeloží do něčeho rychleji zpracovatelného a to se spolu s voláním DLL interpreteru dá do exe. Podobně funguje i Java.

Ale možná to v .net už tak není, ale stejně se to na venek chová tak, že systémové věci se po havárii programu dokončí správně.

Offline

 

#35 13. 02. 2019 20:38

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ edison: No v .NETu se právě před koncem aplikace nezavolá sám od sebe Dispose(), takže v bufferu může zůstat nevypsanej text. Starej VB (to ještě někdo dobrovolně používá?) ale může fungovat jinak, třeba žádnej buffer nemá nebo je to fakt nějak ošetřený.

Offline

 

#36 13. 02. 2019 23:10

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4874
Reputace:   125 
 

Re: načítání dat do matlabu

kubavo napsal(a):

sice hezké že jste mi napsali c kód, ale ten asi moc ve windows nevyužiju a VB se mi nechce stahovat zrovna.
jde nějak ten c kod přeložit do matlab kodu ? a spustit to v matlabu ?

1) mě to ve Windows normálně běží...

2) já matlab neznám, nevím, jestli má nějaké funkce na načítání písmen ze souboru a ukládání písmen do souboru (ekvivalenty getchar() a putchar()). Pokud ano, měla by to být brnkačka.

Offline

 

#37 14. 02. 2019 17:55

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ Stýv:Tak to s těmi buffery v .net příležitostně zkusím.


Jinak starej VB je na jednodušší věci mnohem praktičtější než novej. Např. v něm nejsou žádné starosti s kontexty a thready. Takže já osobně mám na PC jak Visual studio 2018, tak i 1998. V novém VS používám VB a C#, podle toho co se kdy víc hodí, ze starého používám VB na jednoúčelové věci pro mě a občas do průmyslu pro zákazníky, kteří mají někde starý počítač a upgrade nepřichází v úvahu.

Na C na PC mám prozměnu Embarcadero (nástupce Borland C builderu), protože C v MS VS nebylo a ani v novém není vizuální. Pak mám CodeVision na programování v C pro AVR (má oproti normálním C různé "nadstandardy", které jsou až tak praktické, že se vyplatí nákup), Atmel studio, protože má modernější prostředí než CodeVision a ten se do AS dá integrovat, NXP Expresso pro ARMy od NXP, Composer studio pro ARMy od TI, Android Studio, ... a jednou za X let dojde i na Borland Tasm v kombinaci s Volkov commanderem jako IDE:-)

Offline

 

#38 17. 02. 2019 13:40

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4874
Reputace:   125 
 

Re: načítání dat do matlabu

Kdysi jsem v nějakém manuálu četl, že jazyk C# rozhodně interpretovaný není (ani takovou formou, jak to dělá Java), že to sice běží v nějakém "virtuálním běhovém prostředí" (netuším, co to znamená) ale pořád jsou to instrukce Intel procesoru. A že je díky tomu (trochu) rychlejší, než ta Java.

Co se týče VB tak nevím, ale intuitivně bych řekl, že stávající VB lze bez nějakých problémů převést na ten C#, takže bych řekl, že to funguje úplně stejně. Je samozřejmě možné, že se VB  překládá přímo, případně že se obojí přeloží do nějakého jiného jazyka a ten teprve do strojového kódu, to já netuším, ale určitě si nemyslím, že v rámci Visual Studia se každý z těch 3 jazyků, co to umí (VB, C#, C++) řeší nějakým principiálně odlišným způsobem. Krom toho, že C++ umí běžet i "postaru" , tj. mimo to "běhové prostředí".

Offline

 

#39 17. 02. 2019 14:27

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

↑ MichalAld: C# i Java se překládají do mezikódu (CIL/Java bytecode), při každém spuštění se pak JITují (just-in-time compilation). V Javě se na rozdíl od C# na začátku bytecode interpretuje, aby se aplikace spustila o trochu rychleji (ale pak pomaleji běží, než se vyJITuje). Java navíc umí často používané metody na pozadí zkompilovat znovu a lépe (tiered compilaton), takže ve výsledku by měla běžet spíš rychleji (pokud předpokládáme, že jsou oba kompilátory stejně kvalitní, což netuším, jestli je pravda).

VB.NET je opravdu v podstatě převlečenej C#, ale C++ funguje úplně jinak. To, že lze psát C++ programy ve VS vůbec nic neznamená, ve VS jde psát programy v libovolným jazyce, pro kterej si nainstaluješ příslušnej plugin (pokud není zabudovanej).

Offline

 

#40 17. 02. 2019 14:45

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4874
Reputace:   125 
 

Re: načítání dat do matlabu

Takže C++ se normálně překládá ?
Já myslel, že to právě (ve Visual Studiu) umí obojí, i ten režim využívající JIT, i to, že je to přímo přeložené. Ale nevím.

Offline

 

#41 17. 02. 2019 14:57

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: načítání dat do matlabu

MichalAld napsal(a):

Takže C++ se normálně překládá ?

Ano.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson