Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 08. 09. 2009 14:49

Tomas.P
Příspěvky: 648
Reputace:   22 
 

DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

Cílem DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting je přilákat co nejvíce soutěžících na tomto fóru. Příklady v DEMO verzi nejsou vůbec složité a můžou si je zkusit propočítat jak středoškoláci, tak i vysokoškoláci. Původně zde měly být i příklady do fyziky, ale nakonec z toho sešlo. Soutěž je zcela bez pravidel a vítězem této soutěže je každý, kdo se bude chtít účastnit

Výsledky mi můžete, ale i nemusíte posílat na můj e-mail:        yourname@centrum.cz



Jednoduché matematické příklady k vyřešení.




PŘEJI PŘÍJEMNÉ POČÍTÁNÍ

Offline

 

#2 08. 09. 2009 16:30

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

Vypadám sice jako tvůj největší nepřítel, ale jednu věc by jsi mohl brát v potaz:

Různé soutěže či těžší testy (některé přijímačky) jsou založené na tom, že člověk musí chvíli přemýšlet a najít nějaký ideální postup. To, co jsi zde prezentoval vyžaduje "čisté" počítání. Prostě jedu a jedu, dokud do konce nedoklepu ten výsledek. A pokazím to jen tehdy, když si spletu čísla.

Nic proti, ale prostě mi to příjde všechno (resp. většina, co jsem viděl) jako učebnicové příklady na procvičení jednotlivých témat.


Jo, a 10 průběhů funkce nikoho bavit nebude :) (zvlášť když to má dotyčný udělat za týden)

Offline

 

#3 08. 09. 2009 16:50 — Editoval BrozekP (08. 09. 2009 16:52)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

↑ Tomas.P:

Tohle vážně asi nikdo počítat nebude. Jak jsem se tě snažil vést k nějaké zkušební verzi soutěže, tak jsem tím rozhodně neměl na mysli ubrat na kvalitě úloh (předpokládám, že ve finální verzi soutěže chceš mít zajímavé úlohy), spíš bych ubral na kvantitě. Kdybych já něco takového sestavoval, tak rozhodně nezvolím úlohy z učebnice. Hledal bych třeba mezi starými zadáními matematických/fyzikálních soutěží. Není to sice moc dobré, když jedna soutěž "vykrádá" jinou, ale jako demo by to mohlo stačit.

↑ halogan:

Kdyby to alespoň byly nějaké zajímavé funkce. Ale polynomy... :-)

Offline

 

#4 08. 09. 2009 18:38

Tomas.P
Příspěvky: 648
Reputace:   22 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

(zvlášť když to má dotyčný udělat za týden)

Bez pravidel. :-)

Kdybych já něco takového sestavoval, tak rozhodně nezvolím úlohy z učebnice.

Proto jsem vás prosil, aby jste mi na můj e-mail posílali nějaké zajímavé úlohy. Bohužel to k ničemu nevedlo, ani jeden námět. Napadly mě úlohy ze sbírky úloh a cvičení z matematické analýzy od autora: Boris Pavlovič Děmidovič, ale ty bohužel zrovna nemám k dispozici. Smyslem DEMO verze byly názory od ostatních, co je na něm dobré a co není. Hlavní smysl to DEMO splnilo a to je důležité (názory a reakce). Ta pomoc s přípravou nového DEMA pořád platí, můj e-mail znáte. Budu rád za každou pomoc

Offline

 

#5 08. 09. 2009 18:40

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

Napřed zvažovat Děmidoviče a pak zvolit toto? No to si nejprve stanov úroveň, na které to chceš organizovat. Ten rozdíl je propastný.

Offline

 

#6 08. 09. 2009 19:07

Tomas.P
Příspěvky: 648
Reputace:   22 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

Napřed zvažovat Děmidoviče a pak zvolit toto? No to si nejprve stanov úroveň, na které to chceš organizovat. Ten rozdíl je propastný.

První DEMO verze, která obsahuje dané úlohy byla určená pro všechny. V obtížnosti jsem volil zlatou střední cestu. Máš doma Děmidoviče? Můžeš mi klidně poslat z této sbírky nějaké úlohy, vadit mi to určitě nebude

Vypadám sice jako tvůj největší nepřítel

Největší nejsi a nepřítel asi taky ne :-)

Offline

 

#7 08. 09. 2009 19:37

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

To se ptej u kolegů, já neposloužím. Já vlastním akorát Petákovou (a to je kalibr vesměs podobný těmto úlohám).

Offline

 

#8 08. 09. 2009 20:57

Tomas.P
Příspěvky: 648
Reputace:   22 
 

Re: DEMO verze matematické soutěže Dobrý Will Hunting

Já vlastním akorát Petákovou (a to je kalibr vesměs podobný těmto úlohám).

Tak to jsme na tom stejně :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson