Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 26. 11. 2020 21:27

Makrofág
Příspěvky: 78
Škola: Pedf UK
Pozice: student
Reputace:   
 

Jak si mám představit složení relací?

Ahoj lidi!

Jak si mám pro sebe nematematicky popsat jakékoliv složení binárních relací? Znám relace, řekl jsem si, že to jsou vztahy. Umím s nimi v hlavě pracovat jako s množinami i si je představit jinak, prostě jako vztahy. Dokážu algebraicky, přes množinu, popsat i výsledek složení dvou relací. Jenže já si nedokážu některá složení normálně pojmenovat a říct nějak jednoduše, co nejvíce nematematicky.
Jak bych mohl nejvýstižněji pojmenovat složení dvou relací: menší než, větší než, kde jsou obě na reálných číslech? Prosím, poraďte.

Pokud se mám smířit s tím, že k některým věcem v matematice se dá přes srovnání z reálného světa přistupovat jen stěží, stejně mi to napište prosím.


Není všechno, co se třpytí, není všechno k pochopení.
Není lehké živobytí, a přesto zloba v nás není.

Offline

 

#2 27. 11. 2020 08:35

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6214
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Jak si mám představit složení relací?

↑ Makrofág:So skladanim relacii pracujes vzdy, ked zistujes, ci niektory tvoj znamy nepozna nejakeho pravnika (lekara, automechanika,...).

A mimochodom, neexistuje matematicke a nematematicke myslenie. Iba spravne a nespravne.

Offline

 

#3 27. 11. 2020 12:30

Makrofág
Příspěvky: 78
Škola: Pedf UK
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Jak si mám představit složení relací?


Není všechno, co se třpytí, není všechno k pochopení.
Není lehké živobytí, a přesto zloba v nás není.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson