Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 23. 04. 2022 19:16

zuzana.tel
Zelenáč
Příspěvky: 1
Pozice: student
Reputace:   
 

Pravděpodobnost

Dobrý den, v letošním TSP jsem narazila na příklad na pravděpodobnost, který byť možná pro někoho jednoduchý, mě zaskočil, tak se omlouvám, jestli někomu bude připadat primitivní, možná je, ale nenašla jsem obdobný.

"Přístroj na zjištění nemoci měří s 90% přesností. Jsou dáni 3 nemocní pacienti. Jaká je pravděpodobnost, že alespoň 1 pacienta ukáže přístroj jako zdravého?"

Chybu dělám hádám v uvažování, protože kdybych něměla na výběr z možností, dala bych 10% (- jelikož jsou všichni nemocní nemá to na to vliv? asi má). Nejmenší hodnota byla 3%, pak 27%, pak skokově větší hodnoty, což mě také zaráželo. Zadání jsem pročítala, to je v pořádku.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) zuzana.tel)

#2 23. 04. 2022 19:52

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Pravděpodobnost

Ahoj, nejsem na pravděpodobnost žádný odborník, ale co takhle použít opačnou pravděpodobnost, že všichni tři pacienti jsou nemocní, pravděpodobnost čehož by byla P(A’)=0,9^3. A jak zjistíš P(A), už jistě víš.


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#3 24. 04. 2022 12:51 Příspěvek uživatele Richard Tuček byl skryt uživatelem vlado_bb. Důvod: Rada od gadgetky by mala stacit. Ak nie, zadavatelka sa ozve.

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson