Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 26. 04. 2022 12:06

Jorica
Místo: Vyškov
Příspěvky: 304
Reputace:   
 

Kombinace baterií

Dobrý den, poradíte mi, proč se doporučuje měnit např. v dálkovém ovladači, všechny baterie najednou a nekombinovat nové se starými? Můj taťka mi tvrdí, že tím dříve vybiju tu novou baterii. Tak jsem se snažila něco vygooglit, ale moc jsem neuspěla.
Dočetla jsem se, že starší baterie mají větší vnitřní odpor, kvůli tomu na nich dochází k většímu úbytku napětí a rychleji se vybijí. Dále jsem našla informaci, že novější baterie s vyšším napětím se snaží "dobít" tu slabší. Je to pravda? A kdy? Při provozu zařízení, nebo i když se neodebírá proud? Jak to tedy je? Škodí to těm slabším, silnějším, oběma?

Offline

 

#2 26. 04. 2022 13:09

marnes
Příspěvky: 11203
 

Re: Kombinace baterií

↑ Jorica:
Zkusím takto:
Daný ovladač má určitý výkon, který závisí na zdroji, tedy dvě baterie. Když vyměním jen jednu, tak samozřejmě ovladač bude fungovat, nicméně jedna baterie nyní pracuje za dvě, takže dojde k rychlejšímu vybití obou.
Je to stejné, jako výměna jednoho koně u dvojspřeží. Taky ten nevyměněný kůň bude ještě chvíli fungovat, ale po určité době už to bude jen na tom vyměněném a ten se rychle unaví.


Jo. A na začátku vás zdravím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson