Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 10. 06. 2022 06:57

Jurašek
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: irelevantní
Pozice: irelevantní
Reputace:   
 

teorie fungování časoprostoru

Dobrý den rád bych se podělil o svoji myšlenku je to spíše filozofická uvaha amatera a rád bych znal jiný názor (pokusím se to podat nějak stručně)
pokud věříte tomu že hmota nemuže mizet pouze měnit "tvar" tak vám zustane otazka je hmota "vesmír" konečny? pokud vezmeme v uvahu že ano pak jednotlive vazby "atomu" mají jen omezený počet kombynací a po určite době se začnou vazby opakovat což znamená že čas je kruh a každá představitelná eventualita se už mohla stát / pokud věříte v to že hmota je nekonečná a že vesmír je nekonečný tak podle zákona pravděpodobnosti se všechny představitelne kombinace mohou dít najednou--ted mě napadla dobrá vsuvka že by se tak dalo cestovat časem spět prostě tím že budeš cestovat dostatečně daleko v prostoru (jen pokud je nekonečný)


omlouvám se za špatný pravopis a formulaci slov a celkovou chaotyčnost psal jsem to tak jak mě to zrovna napadlo ale velice ocením názor na věc případne doplnění mých děr

Offline

 

#2 10. 06. 2022 09:15

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4866
Reputace:   125 
 

Re: teorie fungování časoprostoru

Já jen upozorňuji (jako moderátor) že příspěvek je na hranici toho, co lze nazvat fyzikou, a že

Fórum neslouží k prezentaci vlastních či neověřených teorií!

Offline

 

#3 10. 06. 2022 10:50

misaH
Příspěvky: 13431
 

Re: teorie fungování časoprostoru

↑ Jurašek:

Ahoj - nie som fyzik + budem hnusná...

Určite myslíš kruh, nie kružnicu?

Offline

 

#4 10. 06. 2022 16:16

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: teorie fungování časoprostoru

↑ Jurašek:
Ahoj, musíme si položit otázku co je to vazba atomu. Až si na to zodpovíme, pak si budeme moci říct, zda je tento jejich počet opravdu omezený.
Podle mě tam neuvažuješ to, že vzájemných pozic částic může být nekonečně mnoho - pokud uvažujeme vesmír sice konečný, ale spojitý. Pokud je nespojitý a tedy atomy se mohou vyskytovat jen na určitých konkrétních "místech", tak je to jiná otázka. Ale pak tu máme kvantovou teorii, která říká, že nezlze říct, kde částice je a ani neexistuje konečně mnoho možností, kde částice může být...

Takže s tou konečností bych byl opatrný.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#5 14. 07. 2022 16:05

rughar
Příspěvky: 424
Škola: MFF UK
Pozice: Vědecký pracovník
Reputace:   27 
 

Re: teorie fungování časoprostoru

↑ Jurašek:

Vidím tam (nepravopisnou) chybu v úvaze, která je podle mě zásadní dost na to, že kvůli ní nedává smysl ani ten zbytek.

Nekonečný vesmír nestačí k tomu, aby v něm mohly existovat všchny kombinace (ať už to jsou kombinace čehokoliv), natož aby mohly existovat najednou.

Vysvětlení k tomuto vcelku zajímavému jevu lze najít zde

http://justinparrtech.com/JustinParr-Te … -universe/


1 + 1 = 1 + 1
... a nebo taky ne

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson