Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 22. 02. 2024 20:29 — Editoval lukys3k (22. 02. 2024 20:36)

lukys3k
Zelenáč
Příspěvky: 15
Škola: Gymnázium
Pozice: Student
Reputace:   
 

Matematika

Dobrý den, jsem studentem gymnázia, hlásím na VŠ s humanitním, ale bohužel píší OSP, v nichž matematika. A nevím si rady s těmito příklady, byl by tu někdo tak skvělý a pomohl mi je objasnit.

Děkuji

Objem krychle KLMNOPQR je osmkrát větší než objem krychle ABCDEFGH. O kolik nebo kolikrát je povrch krychle KLMNOPQR větší než povrch krychle ABCDEFGH?


Jana si s sebou na zájezd vzala papírové kapesníčky, které jí při rovnoměrné spotřebě vystačí na 20 dní. Po osmi dnech takové rovnoměrné spotřeby ale dostala rýmu a počínaje devátým dnem denně spotřebovala o polovinu vic kapesníčků, než plánovala. Na kolik dní celkem ji kapesníčky vystačily?

Offline

 

#2 22. 02. 2024 20:59

check_drummer
Příspěvky: 4650
Reputace:   101 
 

Re: Matematika

↑ lukys3k:
Ahoj,
k té krychli - podívej se na to, kolikrát je u té jedné krychel delší délka strany než u té druhé.
ke kapesníčkům - spočítej si spotřebu za den.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#3 22. 02. 2024 21:49

lukys3k
Zelenáč
Příspěvky: 15
Škola: Gymnázium
Pozice: Student
Reputace:   
 

Re: Matematika

↑ check_drummer:
Ahoj, mockrát děkuji, ta krychle je opravdu jednoduchá, nechápu, jak mě to nemohlo napadnout. Avšak nerad to říkám, ale činí mi problém ty kapesníky, sice dokáži vyjádřit kolik jich vysmrká za den, to však už nedokáži dále zpracovat.

Offline

 

#4 22. 02. 2024 22:14

marnes
Příspěvky: 11203
 

Re: Matematika

↑ lukys3k:
Kapesnicku bylo x a měly vystačit na 20 dní.
Takže kolik kapesnicku spotřebovala za jeden den?
Kolik za osm dní?
Kolik jich zůstalo?
Jak vyjádříme o polovinu více?


Jo. A na začátku vás zdravím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson