Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 11. 2009 16:57

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Mff- Praha

takže několik otázek bych měl..
1)kdybych chtěl studovat astrofyziku, je lepší si v Bakalářském programu vybrat Aplikovanou, nebo obecnou fyziku?
2) na stránkách matfyz jsem našel elektronickou příhlášku ke studiu, problém ovšem je, že když si chci vybrat fakultu, tak tam mff není, nevíte kde je chyba?
3) Jaká je přibližná kapacita a cena kolejí? (myslím ty ubytovací :) )


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) halogan)

#2 04. 11. 2009 17:20

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mff- Praha

1) Aplikovaná fyzika je teď nový obor, takže o něm moc nevim. Ale podle http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/f1a3.htm tam ani astronomii nemáš a myslím, že ten obor je dělaný tak, abys tam po bakaláři skončil (jistý si tím ale nejsem). Takže myslím, že správná volba je Obecná fyzika a ve třetím ročníku si zvolit astronomii a astrofyziku.

2) Nevím, nemůže to být tím, že je ještě brzy?

3) Nevím, jsem z Prahy :-)

Offline

 

#3 04. 11. 2009 17:39

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

1) Díky za odpověď
2) to je možné, tak zas budu netrpělivě čekat (já vím na podání příhlášek mám doost času, ale tak člověk je nedočkavý :-) )
3) To je věc, která mě zatím zas až tak netrápí, to budu řešit později, já jen, kdyby náhodou někdo věděl...


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#4 07. 11. 2009 12:09

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:
3) taky bych byl rád, kdyby se někdo vyjádřil..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#5 07. 11. 2009 22:23

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Mff- Praha

3) Na kolejích 17. listopadu je cena při ubytování září - červen cca 103 Kč/den, takže to vychází něco málo přes 3000 Kč měsíčně, přičemž další stovka měsíčně se platí za připojení k internetu a ještě nějaké drobné za elektrospotřebiče, které si tam doneseš (a nahlásíš). Ovšem prakticky každý dostává ubytovací stipendium, které myslím vychází 700 Kč/měsíc. Ostatní koleje jsou spíše levnější, ale taky tomu odpovídá kvalita (+ 17. listopadu je tradiční matfyzácká). S kapacitou to (snad) není problém, prváci zpravidla dostanou ubytování přesně tam, kde chtějí. Navíc mám dojem, že ještě donedávna jsem vídal plakátky, že ještě jsou na nějakých kolejích poslední volná místa, takže nesehnat ubytování je prakticky nemožné.

Více informací o tom je tady, ale nejsou to zrovna přehledně udělané stránky :)


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#6 07. 11. 2009 23:45

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Olin:

Díky díky moc za tyto cenné informace :)


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#7 08. 11. 2009 10:17

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Olin:
přesně to, co jsem potřeboval vědět; rovněž díky moc


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#8 08. 11. 2009 10:23

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Já mám ještě další otázky ale..
1) Po kolika lidech jsou pokoje
2) ta cena (103 Kč/den) je cena za pokoj, nebo za osobu?
3) Je tam nějaké omezení pohybu? (třeba na střední, když je někdo na intru, tak musí být v deset v pelechu (pelech=postel :) ))


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#9 08. 11. 2009 11:05 — Editoval Tychi (08. 11. 2009 11:12)

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Pokoje jsou po dvou postelích, (dříve občas s přídavnou přistýlkou, ale ty se myslím utopily a nové se nenakoupily), vedle v pokoji také dva. Mezi je "chodbička", ve které se nachází kuchyňská linka, v druhé půlce umyvadlo a kolejní telefon, proti umyvadlu dveře na záchod, proti kuchyňce dveře do sprchy.
Odkaz
Omezení pohybu není, jen v rámci slušnosti a dobrých sousedských vzathů se po 22 hodině nedělá kravál.


Vesmír má čas.

Offline

 

#10 08. 11. 2009 11:13

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Olin:"prváci zpravidla dostanou ubytování tam, kde chtějí"
↑ Tychi: "pokoje jsou po dvou.."

jen taková otázka - to, s kým je člověk na pokoji lze nějak ovlivnit nebo je to čistě náhoda (resp. dle vůle vedení)?


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#11 08. 11. 2009 11:16

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:Pokud se najde volný pokoj, pak není problém dosadit do něj dva lidi, kteří spolu chytějí být. Kdykoliv během roku je možné stěhování, pokud se lidi domluví a jsou ochotni se stěhovat. Já v prváku týden bydlela někde, pak týden jinde a pak zbytek roku tam, kde mi to vyhovovalo.
Další roky už si zamlouváš pokoj včas..


Vesmír má čas.

Offline

 

#12 08. 11. 2009 11:24

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Tychi:

díky moc za info


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#13 08. 11. 2009 11:58

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

Jen se ještě upřesním, na libovůli je soužití dvou lidí stejného pohlaví. Pokud jde o bydlení holky s klukem, pak s tím musí souhlasit i vedlebydlící, tj. lidé z druhého pokoje na buňce.


Vesmír má čas.

Offline

 

#14 08. 11. 2009 13:14

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:
taky se budeš hlásit na MFF?



A co otázka č.2?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#15 08. 11. 2009 13:28

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:
A jestli se dostanu z gymplu tak se tam objevím i já :)

Offline

 

#16 08. 11. 2009 13:56

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ FailED:
Možná se nepotkáme.. pokud neudělám maturu z čejáku že :D Jak po mě můžou chtít abych věděl kdo napsal Klobouk ve křoví... bože.. z čejáku to bude s odřenýma ušima.. pokud vůbec :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#17 08. 11. 2009 14:51

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

Koukám do ceníku kam a vidím lůžkoden. Takže je to cena za postel.


Vesmír má čas.

Offline

 

#18 08. 11. 2009 15:29 — Editoval FailED (08. 11. 2009 15:29)

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:
Jo jo jsme na tom stejně, jen že já mám problém ještě s některými nematuritními předměty... :X tak třeba za rok :D

Offline

 

#19 08. 11. 2009 15:44

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ FailED:
Tak  třeba nematuritní ekonomika.. už vím, že nechci studovat finanční matematiku :D hrozně mě to nebaví :D Ale zbytek celkem zvládám.. Ale ten čeják katastrofa :D


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#20 08. 11. 2009 16:42

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:
jestli nezměním názor a udělám maturitu (smrt češtině a otázkám z historie/literatury v angličtině) tak jo :-)

ekonomie mi ani tak nevadí.. nadával jsem vloni na filosofii :D

co plánujete za obor?


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#21 08. 11. 2009 16:46

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Mff- Praha

Vy s tou maturitou naděláte, uvidíte, že to bude hračka.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#22 08. 11. 2009 16:48

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Spíš bych vás trochu přibrzdil. Je dobré si školu opravdu rozmyslet. Podívejte, co dělá člověk s matfyzem. I na jejich webu se dočtete, že to je silná teorie a praxi je třeba si doplnit.

Nechci být nějak pesimistický, je to určitě výborná a prestižní škola, ale zvažte, jestli to je opravdu to, co chcete.

Offline

 

#23 08. 11. 2009 17:11

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Doxxik:
Studijní program Fyzika, obor obecná fyzika A až udělám Bakalářku (jestli jí udělám) tak půjdu na obor astrofyzika..
↑ halogan:
Je to od Tebe hezké, ale věř mi, že po tomhle toužím už od mala.. takže rozhodnutí je jasné


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#24 08. 11. 2009 17:13

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Já toužil být spisovatelem nebo učitelem. A taky sem si to rozmyslel :)

Jak chceš, obor je to zajímavý a práci bys taky sehnat měl.

Offline

 

#25 08. 11. 2009 17:18

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
Proč se tomu stavíš tak pesimisticky?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson