Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#126 19. 11. 2009 16:00

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Mff- Praha

↑↑ Cermix: jj, dám ti vědět (mailni mi, abych měl tvou adresu).. promiň, že to tak trvá, fakt ještě nejsem rozhodnut (někteří tvrdí, že je to plus, jiní, že je to k ničemu..). le dám Ti vědět.


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#127 25. 11. 2009 15:16

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Mám Otázku, na které učitele/zkoušející; prostě na které lidi bych si měl dávat pozor? Kdo je přísný, kdo je protivný apod.(Pokud nechcete psát veřejně, napište mi na Cermixx@seznam.cz )


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#128 25. 11. 2009 15:56

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

To se dozvíš od spolužáků. A navíc je dost brzo. Ani nevíš, koho budeš mít.

Offline

 

#129 25. 11. 2009 22:58

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

Dobrý večer,

tak se tam zitra jedu podívat, a chtěl bych si koupil nějakou matematickou literaturu, má MFF vlastní knihovnu kde je možné koupit knihy? Nebo mi můžete v Praze doporučit nějaké knihkupectví?
Asi bych chtěl něco na úrovni tak prvního ročníku VŠ ale ne přímo učebnice, spíš něco jako Metody řešení matematických úloh I a II (Zdravím ↑↑ Kondr:), jednu jsem sehnal v elektronické podobě ale papír je papír...

Jestli máte nějaké typy na zajímavou literaturu které se dá rozumět se znalostí středoškolské matematiky, tak sem s tím :) nejradši bych asi něco z teorie čísel ale může to být cokoliv.

Offline

 

#130 25. 11. 2009 23:04

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

V Celetné má UK vlastní knihkupectví, knihy z MFF jsou z nakladatelství Matfyzpress - více zde - http://www.mff.cuni.cz/win.cs/fakulta/mfp/.

Offline

 

#131 26. 11. 2009 15:35

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Upřímě řečeno mám tak trochu zmatek.. Berou vlastně na MFF každýho? jako oni to maj napsané tak chytře že jsem z toho blbý. A na co potřebují znát mé známky z profilových předmětů?( a je to povinné? hvězdička u toho není...) prpsím dejte mi vědět jak to vlastně je. děkuju moc


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#132 26. 11. 2009 15:46

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Berou každého a chtějí mít přehled, kdo jim tam leze(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#133 26. 11. 2009 15:50

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Tychi:
takže kdybych měl třeba samé čtvery (což nemám samozřejmě) tak mě vezmou taky?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#134 26. 11. 2009 15:55

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Asi jo. A po týdnu bys zdrhnul sám.


Vesmír má čas.

Offline

 

#135 26. 11. 2009 15:57

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ Tychi:
To jsem potřeboval vědět, díky. mé známky totiž v minulých letech nebyly tak růžové :D a je to povinné to vyplňovat?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#136 26. 11. 2009 17:51

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Já to snad nevyplňoval a nic mi neudělali.

Offline

 

#137 26. 11. 2009 18:21

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Mám v přihlášce napsat,že mám handicap,když nosím brýle a nevidím nějak extra do dálky (myslím,že bych měl problémy v poslouchárnách, kdybych seděl někde vzadu a měl vidět na tabuli..)


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#138 26. 11. 2009 18:31

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:Chystáš se na VŠ, tam ti nikdo zasedací pořádek určovat nebude. Kam si sedneš tam budeš a navíc obvykle každý týden trochu jinde.


Vesmír má čas.

Offline

 

#139 26. 11. 2009 19:08

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Já vím.. mě jde spíš o to,jestli to mám v přihlášce vyplnit,že vidím houby..


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#140 02. 12. 2009 22:20

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Já vím, že jsem se už ptal, ale vážně nebude vadit, když do přihlášky nedám známky z profilových předmětů?


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#141 02. 12. 2009 22:35

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

Pokud u toho není označeno, že to je povinné, tak to tam nemusíš dávat. To je snad logické, ne?

Offline

 

#142 02. 12. 2009 22:41 — Editoval gladiator01 (02. 12. 2009 22:45)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:
Tím že je tam vyplníš nic nezkazíš stejně na to určitě nebudou koukat. Kdyby to bylo povinné a ty jsi je nezadal tak by to určitě na tebe řvalo ať je doplníš.

edit: viz FailED


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#143 02. 12. 2009 22:41 — Editoval FailED (02. 12. 2009 22:44)

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Mff- Praha

↑ Cermix:

http://www.mff.cuni.cz/studium/uchazec/prijriz.htm

Známky ze střední školy není nutné vyplňovat.

Podle mě to stejně budou používat maximálně na nějaké statistiky...

Offline

 

#144 03. 12. 2009 08:14

Cermix
Místo: Morava
Příspěvky: 230
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:
To ano, ale když jsem se díval na nápovědu, tak tam tak nějak naznačili, že bych to opravdu vyplnit měl, proto mě to zmátlo.

Všem dík za odpověď.


Žádné experimentování byť sebevíc intenzivní nedokáže, že mám pravdu, ale jediný experiment však může prokázat, že se mýlím.
Albert Einstein

Offline

 

#145 10. 12. 2009 20:45

SUK
Zelenáč
Místo: HK
Příspěvky: 23
Reputace:   
Web
 

Re: Mff- Praha

Tak ta napoveda, pokud se nepletu, je pro vsechny fakulty a nekde se znamky vyplnujou a delaj i prijimacky...


((sgn(abs(sin(x*2)) - 0.99) + 1)/2)*abs(sin(x*2)/10) + abs(sin(x*2))

Offline

 

#146 01. 01. 2010 23:12

awm1
Příspěvky: 51
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Ahoj,

otočím teď trochu směr diskuze...jsem na matfyzu (obecná informatika) a i když mám už skoro všechny zápočty, tak zkoušky nevidím zrovna moc růžově... Nejvíce bojuji s diskrétní matematikou a memorování důkazů už mne celkem přestává bavit. Má tu někdo podobné zkušenosti? Když mne na konci roku vylijí, nevíte tu někdo náhodou o nějaké fakultě (nejlépe aplikované) informatiky, kterou by bylo reálnější udělat? Chápu, že slovo informatika se odvozuje od matika, leč v takové podobě jako na mff...

A konkrétněji: není tu někdo z JČU pedagogické, obor Informační technologie ve vzdělávání? Pokud ano, jaké to tam je? Jaká je obtížnost matematiky? A co pedagogické předměty?

Díky za jakoukoliv odpověď. A pokud se mi chcete smát, že jsem na mff neměl lézt, tak si to nechte pro sebe.

V.


Ruská ruleta: sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /

Moje stránky - http://www.klimesv.php5.cz

Offline

 

#147 01. 01. 2010 23:27 — Editoval halogan (01. 01. 2010 23:32)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mff- Praha

A chceš Prahu (FIT ČVUT, VŠE), Brno (PřF MU, FIT VUT, FI MU), Olomouc (UPOL), Ostravu (FEI VŠB-TUO) nebo ti to je jedno? (školy v závorkách jsou jen příklady)

Z PřF MU a UPOLu tu máme zástupce, stačí je přivolat (doufejme), tak si řekni.

Edit: Díky za opravu, nějak jsem se zamotal do písmenek.

Offline

 

#148 01. 01. 2010 23:29

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mff- Praha

↑ halogan:

FIT je na ČVUT, ne UK (pokud vím).

Offline

 

#149 01. 01. 2010 23:37

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mff- Praha

↑ awm1:
Aplikovaná informatika na UPOLu. Je tam teď nový studijní plán, zhruba tři nebo čtyři áčkové matematiky za celý bakalářský obor s tím, že jedna matematika je opakování ze střední. Nejtěžší tam je programování v Lispu, které je už v prváku. Jinak tě tam nemá co překvapit. Jestli už chceš studovat na jistotu, tak jdi sem.


2+2=4

Offline

 

#150 02. 01. 2010 12:01

awm1
Příspěvky: 51
Reputace:   
 

Re: Mff- Praha

Po zkušenostech na Mff raději už budu studovat na jistotu, to ano. Jestli je tu někdo z UPOLu, PřF MU či odkudkoliv odjinud, řekněte mi prosím, jak to máte s poměrem "teorie/praxe"? Mne osobně více baví počítat či obecně řešit nějaké konkrétní úlohy než neustále memorovat hromady tvrzení a důkazů, které stejně za chvíli zapomenu.

Co se týče FIT ČVUT a FIT VUT, tak tam šli dva mí bývalí spolužáci a nejsou tam dvakrát nejšťastnější. Podle toho, co říkali, jsem usoudil, že to tam je sice snažší než na Mff, ale ne o tolik.

A vůbec...kterou z veřejných aplikovaných informatik byste mi doporučili jako nejlehčí na udělání? Samozřejmě nechci nějakou ulejvárnu, protože je mi jasné, že tomuhle oboru se musí dávat dost, ale existuje tu vůbec škola typu: málo vět a důkazů, hodně počítání a programování, větší zaměření na praxi?


Ruská ruleta: sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /

Moje stránky - http://www.klimesv.php5.cz

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson