Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 22. 01. 2008 22:55

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Maturita

Zdravim všechny, jsem tu nový. Letos maturuji z matematiky, tak jsem si tu založil log a budu do něj psát příklady, které mi nepůjdou. Doufám, že to nebude nikomu vadit a občas mi někdo pomůže ;-).


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#2 22. 01. 2008 22:56 — Editoval Ginco (22. 01. 2008 22:58)

Ginco
Místo: Aš
Příspěvky: 617
Reputace:   
 

Re: Maturita

↑ wescoast:

mylsim, že bude lepší, když si vždycky založíš nový téma, aspoň pro tebe, ale to je jen můj názor a záleží na administrátorovi. Hodně štěstí k maturitě, taky mě to letos čeká.

Offline

 

#3 22. 01. 2008 23:00

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

OK, uvidíme co na to řekne, jsem zvyklý z jiného fóra to mít takhle. Díky, taky držim palce. Matematika spolu s PC jsou předměty z kterých strach nemám.


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#4 22. 01. 2008 23:03

Ginco
Místo: Aš
Příspěvky: 617
Reputace:   
 

Re: Maturita

↑ wescoast:

No já taky nemam strach, ale bojim se, že si z ivt vytáhnu delphi, což se ještě musim aspoň trochu naučit :(

Offline

 

#5 22. 01. 2008 23:07

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

A administrátor říká — zakládej pro každý dotaz nové téma, je v tom pak větší pořádek :-). Takhle by se mohlo stát, že bude v jednom vlákně paralelně řešeno více příkladů a bude v tom bordel. Takže tohle téma můžeme pojmout jako obecné tlachání o maturitě, na kterou se jistě každý maturant už těší :-).

A samozřejmě — vítej!


2+2=4

Offline

 

#6 22. 01. 2008 23:09

Fabo
Místo: Košice //Praha
Příspěvky: 82
Reputace:   
 

Re: Maturita

Lukee napsal(a):

na kterou se jistě každý maturant už těší :-).

Ani nevies ako :) Len este nviem, ci na tu marcovu/majovu alebo na tu septembrovu... ;)


7902 5 01 gymnázium - matematika - Okt.... holt maturity
-------------------------------------------------------------------
Bejvávalo. Momentálne FMV B-ME-MO prez [sem. 5, E] a s tym spojena matematika a statistika ma sem opat priviala.

Offline

 

#7 22. 01. 2008 23:10

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

↑ Lukee:

OK, tak to kdyžtak prosím smaž a já budu zakládat nová témata. Jeětě lepší by bylo (možná to tu takhle chodí, nevím) kdyby se vždy založilo jedno téma - například: integrál, a do něj by se dávali otázky.


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#8 22. 01. 2008 23:16

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

↑ wescoast: Něco podobného už se tady probíralo. Mimochodem pořád ještě nikdo neudělal tu selekci. To jsou dneska lidi :-).


2+2=4

Offline

 

#9 22. 01. 2008 23:24

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

↑ Lukee:

OK, jak říkám dneska jsem tu 1. den, chvíli potrvá než se rozkoukám. Chtěl jsem zodpovědět nějaký dotaz, ale všechny už jsou zodpovězeny. Jdu spát. Klidně tento topic smaž. :)


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#10 22. 01. 2008 23:54

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Maturita

↑ Lukee:Já tu selekci klidně udělám, jen prosím založ tu kategorii Vzorové příklady a v ní ty dvě fóra Vyšší matematika a Nižší matematika, k oběma bych prosil moderátorský přístup ;)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#11 23. 01. 2008 00:38

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

↑ Kondr: Tak dneska to provedeme. Teď už jdu spát, ale někdy během dopo/odpoledne to provedu.


2+2=4

Offline

 

#12 23. 01. 2008 17:32

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

Když je tady teda tenhle topic. Víte už kam po maturitě? Já právě tápu. Na Matematicko-fyzikální prý berou bez přijímaček, ale nevím zda si na to troufnu. Byli u nás z Vysoké vojenské a zní to velmi slibně. Jsem pořád nerozhodnutý a za chvíli se podávají přihlášky. Jak jste na tom vy, maturanti?


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#13 23. 01. 2008 17:37 — Editoval Ginco (23. 01. 2008 17:38)

Ginco
Místo: Aš
Příspěvky: 617
Reputace:   
 

Re: Maturita

↑ wescoast:

hele náš učitel co ho máme na střední vyprávěl příběh, že když na mat- fyzu byli kluci od nás poprvé, tak jim tam nějakej učitel povídá :" Podívejte se nalevo a napravo od vás, další semestr tu jeden z vašich sousedů už nebude...." Takhle je to asi krutý na tý vejšce, jo a já přeejšlim o budějovicích na pajdu ... asi matika, to je moje láska... Zdar a hodně štěstí k maturitě

Offline

 

#14 23. 01. 2008 18:37

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

Tam, kde berou bez přijímaček, obvykle vyrazí valnou většinu lidí :-). Pro ilustraci — loňská Informatika na Univerzitě Palackého: prvák cca 60 lidí; druhák 19 lidí. Odhadovaný počet absolventů (bakalář): 5–10.

Mimochodem jsem se bavil i s nějakýma lidma na matematice a těch je v druháku ještě o pár méně, nějak kolem 15 :-).


2+2=4

Offline

 

#15 23. 01. 2008 21:09

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

Má někdo ještě jiné typy? Nějakých matematicky orientovaných vysokých škol?


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#16 23. 01. 2008 21:21

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

Ono je docela důležité, čemu se chceš v životě věnovat. Chceš bojovat v armádě nebo počítat zlomky u tabule? :-)

Ta informatika je docela těžká, ale když už to vystuduješ, budeš se mít dobře. Ono těch absolventů informatiky zase tak moc není… Nechtěl bych studovat jen matematiku, přijde mi, že se tam vlastně neučím nic použitelného. Ale v praxi taky najdeš nějaké uplatnění, samzořejmě.


2+2=4

Offline

 

#17 23. 01. 2008 21:44

Almion
Místo: Ústi nad Labem
Příspěvky: 90
Reputace:   
 

Re: Maturita

Ja planuju FEL CVUT ale myslim, ze to nebude predevsim matikou... a paradoxne asi ani informatikou :-D

Offline

 

#18 23. 01. 2008 21:44

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

No, matematika mě baví. Jenže si nedokážu představit jak bych se s ní pak živil. Do školství se mi nechce. A ta armáda... no... je tam strašně moc výhod, to bych si nechal jako zadní vrátka, kdyby vše selhalo.


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#19 23. 01. 2008 23:17

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Maturita

Záleží na tom, co tě baví ještě k tomu. Baví tě ekonomie? Jdi na ekonomku, matiku tam jistě taky budeš mít. U nás je třeba obor „matematika se zaměřením na bankovnictví“. Baví tě fyzika? Jdi na mat-fyz. Baví tě programování? Jdi na informatiku. Jestli tě k matematice už nic nebaví, jdi jen na tu matematiku. Ono když vystuduješ nějaký pětiletý čistě matematický obor, asi nebudeš hloupý a určitě se uplatníš, neboj :-).


2+2=4

Offline

 

#20 24. 01. 2008 14:44

thriller
Moderátor
Místo: Libush
Příspěvky: 947
Reputace:   24 
 

Re: Maturita

No já nevím, jeden náš učitel na střední vystudoval matematickou analýzu na MFF a šel učit, protože nic jinýho nenašel. Ale aspoň dělal zástupce řiditele, protože byl daleko schopnější, než ostatní učitelé(mimochodem, druhý zástupce a i samotný řiditel byli taky matematici). Já osobně doporučuji fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, má dost velkej výběr oborů a není problém se přes ni dostat na studia nebo práci do zahraničí.


100*0>0 aneb stokrát nic umořilo osla

Offline

 

#21 08. 02. 2008 23:03

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

Mám dotaz, chodím na Gymnázium. Zajímá mně v jakém ročníku se učí Komplexní čísla, dostal jsem se k nim a nemůžu je v žádném sešitě najít. Bude to někde 2.-3 ročník určitě. Díky


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#22 08. 02. 2008 23:16

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: Maturita

U nás na slovensku v druhom a myslím, že v česku to bude rovnako. Inak keď sme pri komplexných číslach vedel by mi niekto poveda? na čo sa vlastne využívajú v praxi? Lebo mne to akosi stále príde ako len taká vykonštruovaná umelá teória.?


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#23 08. 02. 2008 23:36

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

↑ matoxy: Třeba v elektru se docela hodí, dobře se s nimi počítá.

Pokud jde o tu vykonstruovanost, tak doporučuju přečíst si, jak jsou konstruovaná reálná čísla z racionálních, najdeš to v Jarníkovi Diferenciální počet I :-)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#24 08. 02. 2008 23:40

Almion
Místo: Ústi nad Labem
Příspěvky: 90
Reputace:   
 

Re: Maturita

wescoast: My je brali jen na seminari ve tretaku

Offline

 

#25 08. 02. 2008 23:43

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Maturita

↑ matoxy:

Máš pravdu, ale to je více věcí, jako třeba nekonečno + nekonečno je nekonečno. Nekonečno -1 je pořád nekonečno. Atd.


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson