Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 02. 01. 2010 17:23

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

Myslíte, že bych měl někde zobrazit, kdo poslední v tématu kliknul na vyřešeno/nevyřešeno? Do databáze to ukládám, takže by to nebyl problém.

Offline

 

#27 02. 01. 2010 17:37

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP: Byl bych pro.

Jinak je to dobře udělané :) Už jsem se chystal navrhnout řešení používané na AoPSu (dvě sekce fóra, přesouvání z nevyřešených do vyřešených), vrátím se z divočiny a tady tohle :) Snad to bude sloužit.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#28 02. 01. 2010 17:59

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

Je to super, jen pár připomínek:

1) Šlo by u vyřešených témat odstranit pole pro rychlou odpověď? A jak je vpravo dole "Zaslat příspěvek" - to bych změnil na: Tento problém je již vyřešen. Chcete přesto Zaslat příspěvek nebo Založíte nové téma?
  (mělo by to přimět ty, co se sem dostanou z Googlu atp., založit nové téma pro nový dotaz)


2) co takhle odstranit podtržení pod fajfkou? (jen takový designový detail.. možná b to ale vypadalo líp)
.. co se týče větší výraznosti, co takhle změnit ten čtvereček nalevo? (když by dané téma nebylo vyřešeno, svítil/nesvítil by stejně, jako je tomu nyní; kdyby bylo dané téma vyřešené, tak by se právě přes tento čtvereček objevil viditelný zátrh (nebo něco takového))


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#29 02. 01. 2010 18:03

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

a ještě jedna výtka k formě dolního "Toto téma je vyřešené"
- nic osobního, ale ta červená je katastrofální ;) viděl bych to na stejnou barvu, jakou je děláno celé fórum -> tzn. pokud mám nastavenou Modro-černou šablonu, tak by měl být nápis modrý, pokud Žluto-černou, pak žlutý, ..

+ Nevím, jestli je tomu tak jen u mě, ale celý text mi přetéká do pole pro Rychlou odpověď (několik px)..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#30 02. 01. 2010 18:17 — Editoval BrozekP (02. 01. 2010 18:18)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Doxxik:

1) Teď ze začátku bych tam to okno pro rychlou odpověď nechal, protože se ještě asi bude vytahovat dost nevyřešených témat, která ale jsou označena za vyřešené. Později bych ho asi schoval.

2) Dát pryč podtržení není problém. Ale čtvereček bych neměnil, to už by bylo komplikovanější.

3) Je to katastrofální a taky se mi to nelíbí :-) Dobře, upravím to, aby to mělo barvu fóra, snad to zůstane dostatečně výrazné.

4) Mně nepřetéká (zkoušel jsem firefox a IE), v jakém prohlížeči?

Offline

 

#31 02. 01. 2010 18:29

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

4) Google Chrome, rozlišení 1366x768.. (upnu screen)

2) jo, teď to vypadá pěkně


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#32 02. 01. 2010 18:32

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nezodpovězené dotazy

Mrtě dobré!


2+2=4

Offline

 

#33 02. 01. 2010 18:34

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

tady je ten slibovanýscreen (resp. jeho výřez + snížená kvalita.. jen pro ilustraci)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#34 02. 01. 2010 18:34

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP: Zdravím :-) , tak já se zeptám :
To znamená , když vyřeším příklad , tak si ho sama mohu označit za vyřešený ?
Děkuji za odpovědˇ.


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#35 02. 01. 2010 18:56

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Doxxik: tobě se ty fajfky v chrome zobrazujou správně? já tam mám jenom čtverečky... fajfky tam mám jenom když si nastavím písmo DejaVu, ale to pak zas vypadaj hnusně všechny ostatní věci:D

Offline

 

#36 02. 01. 2010 18:59

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Stýv:
zobrazují se bez problémů.. viz opět výřez ze screenu


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#37 02. 01. 2010 19:03

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Lukee:

Mám problém přepsat soubory css - nemám právo zápisu (jestli jsem to dobře pochopil). Je možný, abys mi tam dal práva? (Vypadá to, že nemůžu přepisovat žádné soubory, co jsou ve složkách, zatím jsem to ale nepotřeboval.)

Offline

 

#38 02. 01. 2010 19:53

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Ivana:

Já bych to pojal takhle: Když odpovídám já, tak dám prostor ostatním - tedy neoznačuji, pouze pokud by tazatel dal najevo, že je to vyřešeno, nebo je zadání tak jednoduché, že jsem si řešením jist. Pokud by už nikdo nereagoval a téma by zůstávalo nevyřešené, tak bych označoval i témata, která jsem sám vyřešil.

↑ Stýv:

S fajfkami nevím co udělat, nahradit obrázkem to nemůžu kvůli různým stylům. Jiným běžnějším znakem se mi to nahrazovat nechce, protože ta fajfka se k tomu docela hodí. Má s tím ještě někdo jiný problém?

↑ Doxxik:

Už by nic nemělo přetékat. Zobrazuje se to barvou textu, protože se k css stylům zatím nedostanu.

Offline

 

#39 02. 01. 2010 20:00

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP:
jo, už to nepřetéká.. jelikož je to ale až pod oknem pro rychlou odpověď a protože je to ve stejné barvě, jako okolní text (v mém případě bílá), celkem snadno jsem to přehlédnul.. nebude to problém? Co takhle trochu zmenšit písmo + přidat barvu (stejnou, jaká je použita v daném stylu) a šoupnout to nad okno pro rychlé odpovědi?

+ co takhle do barvy dát i tu informaci o tom, kdo téma prohlásil za vyřešené? (stačilo by jméno - celkem to splývá)..

jinak super


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#40 02. 01. 2010 20:01

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP:
Tak tomu taky tak rozumím.  :-)
A fajfky se mi líbí. :-)

Jinak já mám někdy tendenci vracet se i k vyřešeným příkladům a když se chci přidat nebo rozdělit o nápad, dám tam svůj postup i když je to i vyřešeno.
Doufám , že to tak mohu dělat i nadále ?

Hezký večer :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#41 02. 01. 2010 20:09 — Editoval BrozekP (02. 01. 2010 20:10)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Doxxik:

Já se zatím k stylům nedostanu (nemám práva), takže barva bude později.

Jméno toho, kdo to označil, do barvy asi nedám, protože by to vypadalo, že to je odkaz. Odkaz z toho ale nemůžu udělat, protože neukládám informaci o tom, jaký uživatel to byl, ale pouze jeho uživatelské jméno.

↑ Ivana:

Můžeš, v tom není problém :-)

Offline

 

#42 02. 01. 2010 20:11

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP:
Aha, TC asi neumí změnit atributy všem souborům ve složce. Už jsem to změnil ručně, mělo by to jít.


2+2=4

Offline

 

#43 02. 01. 2010 20:17

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Lukee:

Díky.

Tak už by to mělo být v barvě použitého stylu.

Offline

 

#44 02. 01. 2010 21:32

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

Procházím vyřešená témata a v případě potřeby je znovu otevírám a narazil jsem na jeden ze zajímavých příkladů (konkrétně Cirkulantní determinant) - co s nimi. Můžeme je někdy považovat za vyřešené? Nebo jsou vyřešené, pokud autor přiloží své řešení?

Pokud zde bude nějaká deviace, kterou bude potřeba nějak automatizovat (vyřadit ze systému vyřešených úloh) nebo to necháme tak, jak to je?

Offline

 

#45 02. 01. 2010 21:41

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ halogan:
Skoro bych řekl, že u "zajímavých úloh" je to jedno. Vzhledem k tomu, že do těch sekcí stejně přispívají jen "vážní zájemci", bych nějaké zvláštní výjimky ani neřešil.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#46 02. 01. 2010 21:44

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP:
možná řeším zbytečnosti, ale mě se to prostě nelíbí ;) (samozřejmě je hlavní funkčnost, já vím, ale kdyby se to upravilo, bylo by to hezčí :)

jak bych si to představoval?
- vrátil bych vše zpět napravo od pole pro Rychlou odpověď
- zmenšil bych text ! (stačí bohatě 1,5 násobek klasického.. možná i to je příliš..)
- využil bych "efektu Skryté odpovědi" - tedy zobrazen by byl pouze nápis (něco ve smyslu) Tento problém byl již vyřešen. "Přesto odpovědět?" - to v uvozovkách by byl odkaz typu skryté odpovědi (jako když v příspěvku použiji tag [ hide ]) a po kliknutí by se zobrazila tlačítka Odeslat a Náhled


Nicméně musím také poznamenat, že toto "schování" tlačítek Odeslat a Náhled by mohlo mít pozitivní vliv na ty, kteří "přispívají na první volné místo, které najdou" .. :)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#47 02. 01. 2010 21:46

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ halogan:

Nemusíme přistupovat k zajímavým úlohám stejně jako ke zbytku. Zajímavé úlohy bych označoval za vyřešené v momentě, kdy někdo napíše nějaké správné řešení, bez ohledu na to, jestli se třeba ještě bude nad řešením debatovat nebo se budou hledat jiná řešení.

Offline

 

#48 02. 01. 2010 21:54

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ Doxxik:

- Napravo od Rychlé odpovědi tlačítka nikdy neměla být (alespoň myslím), jenom tam chyběl jeden koncový tag, chrome si ho jako jediný nedoplnil (nevím, zda jako jediný správně nebo chybně). V jiných prohlížečích se tlačítka vždy zobrazovala pod rychlou odpovědí jak je tomu teď.
- Zmenšil jsem text, souhlasím, že byl moc velký.
- To je dobrý nápad, zkusím to nějak udělat.

Offline

 

#49 02. 01. 2010 22:01

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

↑ BrozekP:
ten chybějící tag je zajímavý.. když tak nad tím přemýšlím, ve škole máme Firefox a tam byly tlačítka dole.. přišlo mi to ale jako nějaká anomálie :) a zatím byla anomálie u mě.. ale celkem jsem si na to zvykl, že je to napravo.. teď mi to bude chybět :(

co takhle tlačítka dát alespoň do toho rámečku "Napiš zprávu a odešli?" aby to bylo ucelenější? (třeba napravo na úroveň tagů TeX, B,I, .. ?)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#50 02. 01. 2010 22:08

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Nezodpovězené dotazy

Mě frustruje jiná věc, ale asi jen mě, protože jsem přeci jen trochu abnormální.

Jak je ten výhružný nápis, tak je zarovnán k okraji <legend> rychlé odpovědi, ale tlačítka na odeslání jsou zarovnána k okraji <textarea>. Navíc má jiný horní margin než ten dolní.

Ale to je jen drobnost.

---

Funguje to pěkně, to se musí nechat :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson