Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 03. 2008 15:01

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Lepší „opisování“ TeXových výrazů

Udělal jsem mírný upgrade, takže pokud chcete použít něčí TeXový výraz, nemusíte ho přepisovat ručně nebo to luštit z adresy obrázku, ale nyní stačí kliknout na obrázek a TeXový zdroják se nakopíruje do políčka na místo, kde stojí kurzor.

Ještě přemýšlím, jestli opatřit všechny TeXové obrázky kurzorem ručičky (jako u odkazu), aby bylo jasnější, že to má i nějakou funkci. Uvidíme.

Takže ukázka — klikněte na tenhle výraz a mělo by vám to nakopírovat zdroják do políčka: $\left\langle\frac{\frac12}{\frac34}, \frac{\pi^8}{\phi}\right\rangle$


2+2=4

Offline

 

#2 16. 03. 2008 16:12

Ginco
Místo: Aš
Příspěvky: 617
Reputace:   
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ Lukee:

palec nahoru

Offline

 

#3 16. 03. 2008 16:48

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

Aha :) Já jsem používal to, že když člověk normálně obrázek označí a stiskne ctrl+c, tak se mu do schránky dostane alt obrázku, tj. ta TeXová sekvence. Takhle je to ale ještě o chlup rychlejší, díky :-)

A kdyby to mělo být úplně dokonalé, tak by to mohlo dopsat i ty značky [tex] a [/tex] okolo :-) Čistá rozežranost....


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#4 16. 03. 2008 17:05

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ Kondr: Já zase využíval moderátorských schopností a editoval jsem příspěvek a tam jsem si ten zdroják našel :-).

Nad těmi značkami jsem se zamýšlel; jenže je problém v tom, co když je někdo nebude chtít — přidat ty texové značky mi přijde mnohem jednodušší než je pak případně odmazávat. Chtělo by to nějaký průzkum, kdy a jak kopírování výrazů používáte. Nechci dopadnout jak Word, který má v sobě tisíce usnadňujících funkcí, které člověka dříve nebo později začnou strašně štvát :-).


2+2=4

Offline

 

#5 16. 03. 2008 17:57

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

$\left\langle\frac{\frac12}{\frac34}, \frac{\pi^8}{\phi}\right\rangle$ .To je dokonalý servis. :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#6 17. 03. 2008 09:38

thriller
Moderátor
Místo: Libush
Příspěvky: 947
Reputace:   24 
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ Lukee: Mě by se tam ty značky v 99,9% případů hodily. A právě naopak, jejich vymazání mi přijde rychlejší..


100*0>0 aneb stokrát nic umořilo osla

Offline

 

#7 22. 03. 2008 10:37

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ thriller: ↑ Kondr: Tak jo, upraveno.


2+2=4

Offline

 

#8 22. 03. 2008 11:24

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ Lukee: "kůl fíčura" :-)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#9 31. 03. 2008 22:49

Ginco
Místo: Aš
Příspěvky: 617
Reputace:   
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

chtěl jsem se zeptat, z jakého důvodu nelze po kliknutí na TeXový výraz napsaný zde : www.sitmo.com (www.sitmo.com, tudíž se mi nezkopíruje do mého příspěvku, jak zde bylo "upgradeováno"

Offline

 

#10 31. 03. 2008 23:12

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Lepší „opisování“ TeXových výrazů

↑ Ginco: Nechápu dotaz — myslíš, jaktože nejde dostat kód z editoru do políčka nalevo?


2+2=4

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson