Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 19. 06. 2010 17:56 — Editoval jarrro (19. 06. 2010 17:58)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑↑ Lukee:ak ho chceš nahodiť k sebe tak neviem či je jednoduchší ak budeš využívať priamo ten forkoshov tak stačí
totolen misto slova mimetex dať mathtex


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#27 19. 06. 2010 18:07

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ jarrro:
Super, díky, už to funguje :-). Provizorně z forkoshe, časem to snad naisntaluji k sobě na server.

Takže se můžete pustit do díla.


2+2=4

Offline

 

#28 19. 06. 2010 18:11

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Aha, pročetl jsem návod na instalaci toho MathTexu a má to prakticky stejné nároky jako ten pustup na wiki, takže to taky neklapne. Nastává tak otázka, pokud nebude ten virtuál od Pavla — vytěžovat třetí stranu nebo to napojit na stávající o trochu horší MimeTex?


2+2=4

Offline

 

#29 19. 06. 2010 20:12

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Takže nějaká konečná rozhodnutí:

1) Na adrese http://matwiki.havrlant.net/ je finální verzi nainstalované Wiki. Zařizuji s hostingem alias k wiki.matweb.cz, takže všechny změny provedené na současné adrese se projeví i na nové adresy. Nemusíte se bát editovat, obsah se neztratí.

2) Matematika se bude zobrazovat přes forkosh. Pokud se časem sežene prostor, kam bychom si MathText nainstalovali sami, tak to jednoduše přesměrujeme. Pokud forkosh nebude fungovat a nebudeme mít vlastní řešení, nechám to vykreslovat starým MimeTexem.

3) Až tam bude nějaký reálný obsah, nechám to zaindexovat vyhledávači.

4) Hodně štěstí při tvorbě :-).


2+2=4

Offline

 

#30 19. 06. 2010 20:33 — Editoval BrozekP (19. 06. 2010 20:38)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ Lukee:

To je asi pro teď nejlepší řešení. Postupně už se pustím do nějakých úprav :-).

Pro všechny:
Pokud si budete chtít zkoušet jak wiki funguje, tak už existuje pískoviště. Jestli ale budete chtít testovat věci, které se na pískovišti nedají zkoušet, můžete stále využít mou testovací instalaci, kde si hraju i já.

Offline

 

#31 19. 06. 2010 20:46

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Možná bych poprosil někoho s "vizí" toho, jak by to mělo být organizováno a jak by to mělo fungovat, aby tam nahodil nějakou kostru. Ať se to pak mohutně nepřesouvá.

Děkuji.

Offline

 

#32 19. 06. 2010 22:06

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Nebo si klidně vytvořte vlastní pískoviště na svém profilu. Na adrese vaše_jméno/cokoliv si můžete dělat co chcete :-).

A za tu kostru bych se také přimlouval.


2+2=4

Offline

 

#33 19. 06. 2010 22:08

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Je tam možnost štítkování? Plánuju zpracovat nějaké úlohy z našich písemek a rád bych je otagoval názvem školy, aby se na ně dalo dobře odkazovat.

Offline

 

#34 19. 06. 2010 22:10

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ halogan:
Jsou tam kategorie, fungují v podstatě jako klasické štítky.


2+2=4

Offline

 

#35 19. 06. 2010 22:15

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Nejsem moc seznámen s tim systémem, ale jak to procházim, tak z toho furt nejsem úplně chytrej:

Bude to fungovat, když budu chtít "oštítkovat" úlohy v různých kategoriích? Např. nějaké z algebry a nějaké z analýzy, ale aby měly stejnou kategorii a mohlo se jednoduše odkázat na obě najednou.

Jdu si radši přečíst návod.

Offline

 

#36 19. 06. 2010 22:23

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ halogan:
Stačí do článku vložit [[Kategorie:Pokusná kategorie]] a pokud daná kategorie neexistuje, tak následovat odkaz a kategorii vytvořit. Všechny články v dané kategorii se pak objeví v tom seznamu kategorií. Takže svým článkům můžeš dát kategorie [[Kategorie:Haloganovy písemky]] [[Kategorie:Algebra]] apod.


2+2=4

Offline

 

#37 19. 06. 2010 22:30

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Bezva, už to chápu, díky a sorry za komplikace.

Offline

 

#38 26. 06. 2011 20:22

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Už jsem to sice různě poznamenala, ale chtěla bych napsat i tady, jak obdivuji aktivitu kolegy Zdeňka na MatWiki (i kvalitu a nápady při výběru úloh). Doufám, že nejsem sama, kdo obdivuje. Děkuji velice :-)

Offline

 

#39 26. 06. 2011 21:06

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

A já jsem si teď všiml, že se tam zobrazuje matematika přímo přes forkosh.dreamhost.com. To asi není úplně dobře. To by chtělo přepsat na náš mimetex nebo rovnou mathtex.


2+2=4

Offline

 

#40 26. 06. 2011 21:21

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ jelena:

Také obdivuji. Zároveň se ale ptám, jestli za to ta námaha stojí. Využívá to někdo? Sám už s tím žádné plány nemám, vize, že se velká část úloh bude řešit na matwiki a zde se pak jen odkáže, mě už přešla. Věřím, že kdyby databáze vyřešených úloh dobře pokrývala celou středoškolskou matiku, pak by snad úlohu studijních materiálů plnila dobře. Ale nevím, zda to Zdeňek vlastními silami dá dohromady.

Offline

 

#41 26. 06. 2011 22:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ Lukee:

alespoň nějaký efekt :-)

↑ Pavel Brožek:

To přesně nevím, ale rozumím tomu tak, že pokud už se nějaké řešení napíše tady (nebo na papíře), tak na MatWiki se daleko více daří systematizovat. Na řešení se odkazuji, dokonce občas i počkám, až se objeví :-)

Viděla jsem, že např. Rychlokurz limit byl doplňován a upravován. Možná by se MatWiki mohla udělat větší popularita. Cíle kolegy Zdeňka neznám, třeba jen tak relaxuje s užitkem pro ostatní.

Offline

 

#42 22. 11. 2011 00:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Zdravím,

co pro oblíbené čtení znamená takové sdělení? ↑ Lukee: - to zůstalo u stavu "to by chtělo"? :-) Děkuji.

Offline

 

#43 22. 11. 2011 00:23

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Zapsal jsem si to do kalendáře, zítra — ehm, dneska — „se na to podívám”.


2+2=4

Offline

 

#44 22. 11. 2011 09:47

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Přepsal jsem to na náš starý mimetex. Má smysl se zabývat aktualizací na MathTex? Museli bychom zase řešit kompatibilitu starších vzorců.


2+2=4

Offline

 

#45 26. 11. 2011 19:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ Lukee:

Zdravím, je to nakonec upraveno na MathTex - tak? Děkuji.

-------------------------------------------

Podávala jsem kolegovi Kondrovi raport o novinkách na virtuálním placku a při té přiležitosti jsem se zmínila o nápadu možném využití MatWiki - na různých školách (SŠ, pedagogické VŠ) se píše hodně seminárních apod. práci o využití online materiálů pro výuku. Kdybychom udělali větší propagaci, že:

a) na virtuální plácku najdou bohatý materiál pro analýzu problémových momentů řešení,
b) pokud charakter práce požaduje najít nějaký online prostor - např. pro vzorová řešení, tak by mohli se obeznámit s možnostmi MatWiki a případně tam něco umístit.

Tak odpovídám i kolegovi Kondrovi (děkuji), že nepředpokládám umístění celé seminární/bakalářské apod. práce, ale jen jako jeden z možných prostředků a snad by MatWiki měla větší využití.

Jelikož se nacházíme v hlubokém Veteránském útlumu, tak kolega Kondr by snad přispěl technickou radou ze zkušenosti na jiném plácku a já třeba budu obdivovat a chválit. Chtěl by se někdo ujmout propagace? Děkuji.

Offline

 

#46 26. 11. 2011 19:24

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ jelena:
Ahoj,
docela by mě zajmalo, co jsi vymyslela :)

Offline

 

#47 26. 11. 2011 19:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

↑ janca361:

Zdravím,

jen to, že je třeba zabezpečit propagaci :-) Například seřazení geometrických úloh do tabulky je pohodlnější na MatWiki. A kdybys chtěla (dle vzoru kolegy Kondra - viz Odborné práce na MatWiki) napsat např. SOČ o problémových úlohách z geometrie, tak bys našla zde dost materiálů pro analýzu (nebo bychom Tobě řekli, že největší problém - shodná a podobná zobrazení :-)

OT: momentálně jsem vymyslela: "pohádka začíná v podvečer, kovář však pilně pracuje..."

Offline

 

#48 27. 04. 2012 12:00

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Zdravím,

antispam na MatWiki, zda se, je účinný, děkuji. S kolegou Kondrem jsme jarní úklid provedli, kolegovi děkuji za velkou pomoc.

Kolegové Cheop a Zdeněk již umístili nová řešení, také děkuji a kolegovi Zdeňkovi přeposílám Pavlův B. vzkaz, že k řešení žádné připomínky nemá.

Další pohodové využití MatWiki přeji a za nové náměty na využití děkuji.

Offline

 

#49 10. 05. 2012 20:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Pokud vás neoslovila programová nabídka letního kina (ne, žádnou, nic), můžete navštívit místní knihovnu a sledovat nové přírůstky.

Autorovi - kolegovi Zdeňkovi velice děkuji a prosím - kterou úlohu považoval za nejvíce obtížnou (nebo jinak zajímavou) - např. do tohoto tématu, děkuji.

Zdravím.

Offline

 

#50 29. 06. 2012 21:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vlastní "Wiki" podruhé

Zdravím,

mám takovou prosbu, pokud budete dávat na MatWiki (a nejen :-) Geogebra soubory, nahrávejte, prosím, dle doporučení váženého Moderátora kolegy Kondra.

Případně se váženého Moderátora poptejte v tématu nebo na odkazovaném Geo-plácku.

Umluvila jsem kolegu Hanzy, aby se tomu věnoval a zkusmo je nahrán soubor od kolegy Cheopa - děkuji (dole na stránce, ale patří do samostatné stránky - založeno). Kolega Hanzy však výměnou požaduje jahody a zmrzlinu - poskytnuto.

Jiné návrhy? Děkuji :-) a jdu umývat okno[  ]

-------------------
přidáno: také jsem si všimla, že názvy souborů jsou v češtině (háčky, čárky), což asi není OK

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson