Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#451 13. 02. 2011 19:17

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:
Žádný zvláštní důvod to asi nemělo nebo si to nepamatuji. Té poznámce „navíc v takovém období“ nerozumím, co znamená „takové“ období?


2+2=4

Offline

 

#452 13. 02. 2011 22:28 — Editoval Dana1 (13. 02. 2011 23:15)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

A zase raz sa lúčim možno aj na dlhšie ako minule - reál volá.
Podarilo sa to na príspevok s číslom 1000 - povedala som si, že to bude horná hranica, deň nedeľa, teda dnes.

Chcem vám všetkým poďakovať, mne fórum veľmi pomáha, ani si neviete predstaviť, ako.

Ani sa mi do reálu veľmi nechce, verte mi.

Majte sa všetci dobre  a snáď niekedy ešte...

Jelenka, прощай и спасибо  (snáď som trafila...).


...  мне нравится


A ako sa to hovorí? V noci býva každá mačka čierna... Často na to zabúdam.

 

#453 13. 02. 2011 22:37 — Editoval BakyX (13. 02. 2011 22:37)

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

1000 je pekné číslo, udrž si ho.. ;)


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#454 13. 02. 2011 23:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee: "takové" - zaváděl se místní TeX a ustanovil jsi kolegu Kondra váženým Moderátorem.

↑ Dana1:

:-) gratulace k postupu do Q (který dokáže, nač si vzpomene) a hodně zdaru v reálu, k tomu pohodu a zdraví. A děkuji vělmi, budu se těšít.

V reálu též není zle - teď tam vyrazím a přejdu Opavu. Když se podívám z okna pracovny, vidím 6 avatarů váženého Admina :-)

Mějte se hezky.

----------------------
шут, Арлекин, просто смех... (ovšem dnes je to v jiné tonině, než v pátek)

Offline

 

#455 13. 02. 2011 23:27

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Aha; sice si už nevzpomínám na konkrétní důvody, ale s tímto to určitě nemělo nic společného :-).


2+2=4

Offline

 

#456 15. 02. 2011 07:17 — Editoval Dana1 (15. 02. 2011 07:47)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ BakyX:

BakyX, nemáš tu mail, takže -

svojho času mi volala moja bývalá žiačka, či by som jej (na matematiku dosť talentovanú, mimochodom) dcéru nebola ochotná pripravovať na skúšky do osemročného gymnázia. A včera mi dievčinka ukázala úlohy z jedného (aktuálneho) korešpondenčného seminára.

Poznáš toto?


Fórum

Riešky

Viem, že korešpondenčný seminár nie je MO, ale...



Ahoj - a premýšľaj.   Ja idem pracovať. Dana

 

#457 15. 02. 2011 10:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Zdravím, Dano,

podle ostatních příspěvků a témat kolegy BakyX bych ho nepodezirala, že by chtěl touto cestou ziskat řešení. Spíš ho úloha zaujala (možná je dokonce z jiného zdroje), jak jsem pochopila z posledního příspěvku, úlohu vyřešil a nabídl zadání kolegům.

Ať se Tobě daří ve Tvé práci.

---------------------------------------------------

Co mi vadí: styl požadavku a klepnutí pravítkem - velmi prosím, aby se objevila alespoň věta se sdělením "Kolegyně Jeleno, Tvé slohovky nikomu neprospěji, když neumíš napsat kompletní řešení, tak neztracej čas a nepíš nic". Děkuji.

----------------------------------------------------
Z čeho mám radost:

ale nevím, jak Pavlovi poděkovat za všechno, co pro Fórum dělá. Děkuji.

Snad se nebudeš zlobit, když nebudu používat textovou čast TeX - vystavovat své chyby v češtině do bílého pole je až příliš trapné, omluva.

Mějte se hezky.

----------------------
где разбитые мечты обретают снова силу высоты.

Offline

 

#458 15. 02. 2011 11:22

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Zdravím,

jelena napsal(a):

Co mi vadí: klepnutí pravítkem - velmi prosím, aby se objevila alespoň věta se sdělením "Kolegyně Jeleno, Tvé slohovky nikomu neprospěji, když neumíš napsat kompletní řešení, tak neztracej čas a nepíš nic". Děkuji.

Velmi nesouhlasím. Mně osobně se nelíbí to, co dělá Cheop - to jest dodá kompletní řešení. Tohle tady umí z "odpovídatelů" kdekdo. Ale dokopat "tazatele" k samostatné činnosti mi připadá rozumnější.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#459 15. 02. 2011 11:33

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Vůbec se nebudu zlobit, možnost psát pohodlně text v TeXu je tu navíc, není nutné ji využívat. Podstatné je, že tu ta možnost je, někdo ji určitě rád využije. :-)

Offline

 

#460 15. 02. 2011 11:51

Cheop
Místo: okres Svitavy
Příspěvky: 8209
Škola: PEF VŠZ Brno (1979)
Pozice: důchodce
Reputace:   366 
 

Re: Zapomněnky

↑ zdenek1:
Zdravím:)
Já se pokusím zlepšit ( s tím řešením do konce)
Máš ale pravdu, že to skoro nikdy nevydržím a napíši celé řešení.


Nikdo není dokonalý

Offline

 

#461 15. 02. 2011 14:45

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ Cheop: Otázka znie: Čo je lepšie? Po kvapkách- alebo naraz?

Offline

 

#462 15. 02. 2011 16:01

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

kolega Zdeněk napsal(a):

Ale dokopat "tazatele" k samostatné činnosti mi připadá rozumnější.

Děkuji, mně také - ovšem v mém provedení je to skladba již velmi ohraná, jsem potěšena, že nejsem sama ve sboru.

↑ Cheop:

A proč? Přece když řešení znáš, tak proč se to má psát, ale ne "dokopávat tazatele"? Nebo proč to komplet. řešení není alespoň s komentářem, co je účelem. Tomu já nerozumím, děkuji za osvětu :-)

Navíc tady je obrovský prostor pro vzorová řešení a další prostor v dolní časti fóra. A já Tebe budu všude chválit a citovat.

↑ Pavel Brožek:

děkuji :-) jen jsem si představila svůj reál: ""My chceme tamto"  -  zajistím, splním  -  nepoužívají, ale po půlroce: "my chceme tamto"  - tamto máte  -  "to ano, ale my to chceme jinak"..." Ještě si to dej do cyklu.

Pro kolegu Petera: ani nevím.

Zdravím.

Offline

 

#463 15. 02. 2011 19:10 — Editoval pietro (15. 02. 2011 19:13)

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: Ďakujem veľmi pekne za reakciu, potešila ma súzvučnosť, ..a ja  taktiež neviem ...., a Алла Пугачёва asi tiež..

myslím si ale, kedˇ niekto takých dobrých kvalít ako vážený kolega Zdeněk pozrie na príklad, už ho vidí v tom momente vyriešený. A potešiť by mohlo už len to, že objaví v niekom to postupné dozrievanie závitov ku vytúženému cieľu... a tu sa objavíme  niektorí my... a bác ho tam ( výsledok) nadšení, že sme to pochopili...

Offline

 

#464 15. 02. 2011 20:16 — Editoval Dana1 (15. 02. 2011 23:18)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:


Vie to BakyX.


Súhlasím s Tebou, že to nemusel byť primárny úmysel a vzhľadom na charakter korešpondenčného seminára je možné, že zdroj mohol byť zvonku. Ale ak náhodou nie, ktokoľvek tu môže riešenie nájsť... Škoda toho mailu. A možno treba pomalšie...

A Tebe  я желаю всего самого наилучшего (tento raz zdroj Google - je to vôbec ruština?).


Neprestanem žasnúť nikdy... Ahoj.

 

#465 15. 02. 2011 20:25 — Editoval Alan122 (15. 02. 2011 20:26)

Alan122
Příspěvky: 268
Reputace:   10 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:
zdravím,



tá uloha sa už v MO vyskytla :)

Offline

 

#466 15. 02. 2011 22:11 — Editoval BakyX (15. 02. 2011 22:14)

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Ahoj.. Ja som netušil, že tá úloha je z aktuálného seminára. Jednoducho..Ja som ju vyhrabal na tejto stránke:

http://www.gljs.sk/mo/

Ako písal ↑ Alan122:, je to 45. ročník.

Toto je strašný problém týchto seminárov. Aj v aktuálnom slovenskom pikomate sú AŽ dve úlohy okopírované z MO a dokonca z jedného roka.


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#467 15. 02. 2011 23:15 — Editoval Dana1 (16. 02. 2011 01:06)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ BakyX:

Verím Ti -

keď naberiem energiu, oslovím Riešky a možno aj Pikomat. Naozaj to tu alebo možno aj inde môžu riešitelia nájsť, tým to stráca svoj význam...

Mala som viac uvažovať. Ďakujem a ahoj. Dana

↑ pietro:
Čo zákryty?

Čo je viac?
Učím na ZŠ - myslím, že nie úplne konvenčne. Nevyvolávam k tabuli - premávam sa pomedzi lavice a pozerám, čo žiaci vyrábajú, ľahšie sa mi potom vysvetľuje. Občas niekoho postrčím alebo naopak jeho postup utnem. A pravidelne počúvam (keď ma už mrle žerú a chcem ísť úlohu vysvetliť) - ešte nie, pani učiteľka, už len chvíľku, ja to už skoro mám... (možno chcú len zdržovať, ale v reáli to tak nevyzerá). Prísť k výsledku sám je pre decká radosť a určite nie iba pre ne...
Sprevádzať detii učením práve na ich úrovni - to je radosť...

 

#468 16. 02. 2011 13:56

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Ak chceš osloviť Pikomat, buď si istá, že ti odpovedia veľmi vyhýbavo. Ja som im priamo do riešenia tých úloh z olympiád napísal, že odkiaľ to je a podobne..Som zvedavý, či na to zareaguju. Tieto semináre sú už také.. O CZ pikomate 4. séria nehovorím


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#469 17. 02. 2011 11:00

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: Pekne pozdravujem v tento deň, ďakujem Ti za reakciu .

Zákryty planét ..pozri prosím sekciu Fyzika , tému pátranie po planétach.

A k druhej téme, súhlasím s Tebou a aj s Tvojim nekonvenčným prístupom, len tak sa dá !!! slobodne !!!  upútať pozornosť na danú tému, keď vybočíme z radu, nájdeme iný uhol pohľadu. Dril odjakživa nenávidím aj keď ..opakovanie je matka....

No rozhodne máme lepší pocit z nami dopestovaných (aj) vedomostí ( hoci s trápením).

Vlastné je len vlastné, vieš čo si do toho dal(a) a kocky sú hodené.

Offline

 

#470 17. 02. 2011 22:14 — Editoval Dana1 (17. 02. 2011 22:42)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

Pozdravujem všetkých a posielam maličkú ukážku.

Zopár obrázkov z Etoys (detské programovanie):

http://www.sdilej.eu/pics/f89d7948c6f4f494b76df92adbd728aa.png

 

#471 18. 02. 2011 17:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

kolega Peter napsal(a):

Dril odjakživa nenávidím aj keď ..opakovanie je matka....

Jsem pro zdravý dril - potom bychom v sekci VŠ neviděli tolik úděsných otázek a úprav a nemusela bych si pokládat otázku - kde takový materiál posbírali a jak se takový materiál vůběc na VŠ dostal a co tam dělá. A hlavně - co bude dělat v praxi.

↑ Dana1: děkuji :-)

Pro kolegyňku Tychi - myslím, že červěná barva došla, když se natíral štít, aby BOE lépe videlY.  A závist není dobrá vlastnost :-)

Třeba tato věčná studentka oboru logistiky a managementu má jasný pohled na barvy. Jak jsem psala, zkoušela jsem opakovaně zapamatovat text, co obsahuje asi 10 slov - nejde to. Jak okomentovala hodná dcera - je to kr***, ale grafika je podařena.

-------------------------------
Jak, prosím, vysvětlit nové stále člence Claudii, že se nezakázalo, ale, že se má najit zdravý kompromis?

Mějte se hezky :-)

Offline

 

#472 18. 02. 2011 17:33

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:Já vím, že není, ale stejně mi pořád nikdo nevysvětlil, proč klučíci mohou nosit trička žlutá, červená, zelená, béžová, hnědá, modrá, oranžová, atd.. a holčičky mají v regálech růžovou a růžovou s nádechem fialové. V hračkářstvích je to podobné. Naštěstí moje neteřinka má staršího bratříčka, takže zdědila paletu barev a navíc má mamču, která je na růžovou stejně alergická jako já, takže i panenku dostala modrou(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#473 18. 02. 2011 17:34 — Editoval BakyX (18. 02. 2011 17:36)

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

Pre všetkých riešiteľov PIKOMATU. Zakúpte si knihu Sbírka netradičných matematických úloh.

TO JE NESKUTOČNÉ TOTO.

Z 4. a 5. série zatiaľ iba 3 úlohy. Prečítam všetky zadanie

Dá sa s tým niečo robiť ?


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#474 18. 02. 2011 17:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Tychi: :-)

už ta panenka byla chyba (ať modrá nebo jiná) - měli jste holčičce pořídit sadu nářadí.

Osobně považuji za nejlépe uspořádaní obchod, kde se prodávají panské košile. Všimli jste si toho?

Navrhuji tento problém otevřit v Připomínkách - je pátek a Pavel ho určitě vyřeší (pokud dřív nezabezpečí, aby téma Zapomněnky bylo přístupné až od určitého počtu příspěvku).

↑ BakyX: není to tady OT?

Offline

 

#475 18. 02. 2011 17:48 — Editoval Spybot (18. 02. 2011 17:59)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

↑ BakyX:



Cim nizsie sutaze, tym viac sa ulohy recykluju, to je (takmer) normalne, ale vymyslat obmeny by mohli.

Ak, ako si vravel, emailovanie organizatorom nema ucinok, tak ma napada jedina vec - rozsirit to medzi co najviac riesitelov a, ak ma pikomat forum alebo nieco take, verejne tu knihu propagovat aj tam. Hadam to len jednoducho neodignoruju...


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson