Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 24. 03. 2008 11:42

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Havrlantí matematický efekt

Dobré ráno,

nevím jak vy, ale já jsem vypozoroval, že ode dne přihlášení na toto forum se mi kolem počítače válejí hromady papírů s mnoha příklady, které jsem zde počítal. Taky jste vypozorovali větší nepořádek, nebo jen já?

Přemýšlím o nákupu malého sešitu pro toto forum, abych to měl vše pohromadě.

Máma a jakýkoliv návštěvník mého pokoje si už myslí, že jsem se zbláznil, když se zde všude válí matematika a tužky :)

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 24. 03. 2008 12:09

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ halogan:Zdravím , u mně je to to samé . Proto jsou dobré ty vzorové příklady na tomto foru . Přeji hezký den . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#3 24. 03. 2008 13:14

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

Já mám zpravidla matematiku (popř. fyziku) roztahanou hlavně po posteli a po přilehlých stolech :-) Když potřebuju něco počítat u počítače (tedy hlavně tady na fóru) tak zpravidla použiju tablet a malování.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#4 24. 03. 2008 13:15 — Editoval Marian (25. 03. 2008 07:59)

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

Pracovni plocha stolu u me vypada dosti casto skutecne pracovne, clovek nemusi ani vetsinou prispivat do zdejsiho fora. Ale pokud jiz prispivam, cas od casu je toho na stole vice. Na obrazku nize je videt velikonocni atmosferu a relativni poradek, ktery pracovne nazyvam organizovany bordel.

foto

Offline

 

#5 25. 03. 2008 00:35

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ halogan:

1. Maminka ma vzdy pravdu
2. Maly sesit to nevyresi - chce to takovy blok, co jiz ma dirky a sanon, do ktereho budes davat jednotlive listy z bloku.

↑ Marian:

Predpokladam, ze pri hledani potrebneho papiru musis postupovat jako jako - tady ve vysce 6,8 cm to urcite musi byt...

Jinak poradek v mem okoli nema nic spolecneho s pocitanim na foru - vzdy jsem mela hluboky smysl pro system. To, ze system samovolne vzdy speje k chaosu, za to prece mohou prirodni zakony, ne ja. 

Vazne - materialy mam setrideny v zavesnych slozkach, sanonech, krabicich - a je to vsude, dalsi jsou v elektronicke podobe - a take vsude :-) Ale jeste porad jsem schopna rychle neco najit.

Tady vam pridam neco pro pobaveni:

http://matematika.havrlant.net/forum/up … CF0010.jpg

najdi .... rozdilu :-)

http://matematika.havrlant.net/forum/up … CF0001.jpg

A pravidlo 3 - nase dcera ma vzdy pravdu - proto pred jeji prijezdem vzdy uklizim stul (na fotkach) v jeji pokoji, ktery si dovoluji vypujcit po dobu jeji nepritomnosti :-) Nase kocka tam samozrejme zustat muze, nebot ma take pravdu.

Offline

 

#6 25. 03. 2008 06:39

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ jelena:Zdravím , škoda , že nemám možnost poslat fotku , můj pracovní stůl vypadá obdobně , ve své pracovní knihovně mám samou fyziku a matiku a někdy mám pocit , že mi ta a ta učebnice ještě chybí . Muž říká , že už nemá kde , pro učebnice , bydlet . Ale protože jsem žena tvrdím , že pravdu mám já . :-) Hezký pracovní a " jarní " týden .


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#7 25. 03. 2008 09:42

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Havrlantí matematický efekt

jelena napsal(a):

Nase kocka tam samozrejme zustat muze, nebot ma take pravdu.

pěkný postřeh :-D


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#8 26. 03. 2008 20:46 — Editoval apollo (26. 03. 2008 20:49)

apollo
Místo: Žilina
Příspěvky: 37
Reputace:   
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ Marian:

Marian napsal(a):

Pracovni plocha stolu u me vypada dosti casto skutecne pracovne

..ked som pozrel to foto zistil som, že mam ten istý stôl a tiež mi tam chýba zasuvacia podložka pod klávesnicu takže tam mam tiež veľmi malo miesta... preto som vlastne do izby zaviedol aj druhý stol :D - kde sa mozem matike venova? s väcsim kludom...

↑ all:
...inak ja pouzivam 4 zosity.. v dvoch mam zhrnute ucivo celej strednej skoly, v dalsom mam priklady co pocitam priamo v skole a do stvrteho pocitam len tak nieco co ponachadzam napr. aj tu...
..ale okrem toho tu mam este riadnu hromadu popisanych papierov, ktore sa mi nehodia na nic ine ako prave na tuto cinnost :D


Kto chce rozumie? prírode musí rozumie? matematike.
...štúdium je niečo proti čomu vediem celoživotný boj, ale zároveň je to niečo bez čoho si neviem predstavi? svoj život... :)

Offline

 

#9 26. 03. 2008 20:58 — Editoval apollo (26. 03. 2008 21:04)

apollo
Místo: Žilina
Příspěvky: 37
Reputace:   
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ jelena:
...no to s tou mackou tiez poznam...

http://img125.imageshack.us/img125/8389 … 2f1ls6.jpg

...inak uz je asi 2x väcsia :))


Kto chce rozumie? prírode musí rozumie? matematike.
...štúdium je niečo proti čomu vediem celoživotný boj, ale zároveň je to niečo bez čoho si neviem predstavi? svoj život... :)

Offline

 

#10 29. 03. 2008 12:48

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: Havrlantí matematický efekt

Já to na papír nepíšu, proto se ani nepouštím do těžších příkladů :)

Ale hlásím se do klubu majitelů koček, které si rády lehají na papíry, klávesnici, prostě všude tam kde zavazí :)

Offline

 

#11 31. 03. 2013 13:48

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

Marian napsal(a):

Na obrazku nize je videt velikonocni atmosferu a relativni poradek

Jak u vás tento rok vypadá velikonoční úklid? Před oknem a za oknem (musíte uznat, že příroda umí uklízet skvěle. A kdo správně zaměří budovu MGO? :-))

Robert.Marik napsal(a):

koček, které si rády lehají na papíry, klávesnici, prostě všude tam kde zavazí :)

Omyl - to my pohazujeme papíry tam, kde má být kočka :-) Bohužel, přišli jsme o fotografii kolegy Apollo - perské kočky mezi monitorem a klávesnici.

Zdravím.

Offline

 

#12 31. 03. 2013 14:18 — Editoval Miky4 (31. 03. 2013 20:34)

Miky4
Místo: Ostrava!!!
Příspěvky: 676
Reputace:   30 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ jelena:
Zdravím,
stavěli jsme velikonočního sněhozajíce:
http://forum.matweb.cz/upload3/img/2013-03/54820_DSCF0013.JPG

Offline

 

#13 31. 03. 2013 19:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Havrlantí matematický efekt

↑ Miky4:

:-) děkuji, Sněh-O-Zajíc byl přidán do sbírky ručních práci k Sněh-U-Lákovi (písmeno f).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson