Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 12. 2010 10:27 — Editoval Alibaba (14. 12. 2010 11:01)

Alibaba
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Záhadná rovnice

Omlouvám se, patrně není záhadná.

p(x-1) = p-1

Opět děkuji vřele za případnou pomoc...:-)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Alibaba)

#2 14. 12. 2010 10:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Záhadná rovnice

Zdravím, udělej mi tu radost a nepíš komentáře typu:

Alibaba napsal(a):

Záhadná rovnice...alespoň pro mě a mé okolí, nikdo nevíme, co s tím

Napíš, prosím, v kterém jste ročníku (včetně okolí), v kterém systému studujete (dálkově?), kterou učebnici používate a odkud jste dostali takovou rovnici.

Jinak k problému - vyhledej si, prosím, materiál k "Lineární rovnice s parametrem" a umístí sem odkaz, co jsi našel.

Děkuji za pochopení.

Offline

 

#3 14. 12. 2010 11:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Záhadná rovnice

↑ Alibaba: děkuji za EDIT, materiál jsi již našel?

Offline

 

#4 14. 12. 2010 11:08

Alibaba
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Re: Záhadná rovnice

Název bohužel nejde editovat, tak to prosím vymažte.
Jsem v prvním ročníku dálkové nástavby a jelikož mi matematika neříkala nic ani před 23lety, kdy jsem byl naposledy ve škole, jsem zoufalý. Mí spolužáci jsou na tom stejně.
Učebnici máme "Matematika pro obchodní akademie" Klodner - z této bohužel látku nechápu a matikářka dávající nám úkoly, pravačkou píše a levačkou kontiuálně maže, takže v tom ještě s pravicí v sádře už měsíc plavu...
Doufám, že jsem uvedl dostatek informací.
Pakliže toto fórum neslouží k nápomoci a hledání řešení pro dotazující se, hluboce se omlouvám a mé příspěvky můžete odstranit.
Zmíněné jsem dva dny googlil a nedošel jsem bohužel návodu co s tím....

Offline

 

#5 14. 12. 2010 11:10

Alibaba
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Re: Záhadná rovnice

↑ jelena:
Děkuji, to je ono. Patrně mě chyběl ku hledání ten správný výraz "parametr", jehož existence mě utekla.
Díky!!!

Offline

 

#6 14. 12. 2010 11:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Záhadná rovnice

↑ Alibaba:

Děkuji, toto fórum slouží pomocí. A dle mého názoru především má smysl u dalkářu.

A Vaši situaci si dovedu představit - mám ve výcviku "velké holky - dalkářky", mají na papíře zadání - opakovaně ho propočteme, opakovaně ho propočtou doma a skoro se naučí nazpamět.

Jen je zbytečně přidávat komentáře takového stylu, jak se to objevovalo i v dalších tématech. Preferuji normální sdělení ↑ Alibaba:, za které děkuji. Potom se dá také normálně a účinně pomáhat. Materiál jsem přidala, pokud je třeba, tak se doplní.

Pokud je preferováno Vykání, není problém, omlouvám se ze stylu příspěvků jsem neodvodila, jak je to dlouho ze školy. Děkuji.

Offline

 

#7 14. 12. 2010 11:33

Alibaba
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Re: Záhadná rovnice

Vykání nepreferuji, jen jsem nevěděl, kdo by tu práci mohl obstarat, takže jsem oslovoval "kolektiv adminů".
Děkuji ti za pomoc i pochopení....

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson