Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 28. 09. 2008 10:17

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: množiny

My dělali Vennovy diagramy asi takto:

http://xs231.xs.to/xs231/08390/vena562.png

A příjde mi to přehlednější než "kolečková" metoda. V mém obrázku chybí zakřivení u A a B, aby bylo lépe poznat, kde "začíná" a ke "končí".

Offline

 

#27 28. 09. 2008 10:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: množiny

↑↑ m.art.a92:

3.15 a) - požadují prokázat, že doplněk sjednocení dvou množin A, B "je stejný" jako průník doplňků každé z množin A, B (jelikož není udáno, do které množiny, uvažujeme doplnění do nějaké "větší množiny", pro kterou A, B jsou zaručeně podmnožiny)

Opět můj obrázek: první řádek ukazuje, jak vznikne doplněk sjednocení, druhý řádek - z doplňků jednotlivých množin tvořím průník. Je videt, že "žlutá množina" a "fialová množina" jsou stejné.

Vyznáš se v tom? Nejlepší použit obyčejné pastelky a zkusit to barevne nebo dobré jsou barevné průhledné fólie. OK? Případně se ozývej a hodně zdaru :-)

_______________
Pro kolegu halogan :-) srdečně zdravím - i my děláme běžně takové "kopce" a "půlkopce" - ale dovedeš si představit, co já bych nakreslila se svou schopnosti? Tak mám alespoň jistotu, že alespoň čára u kolečka bude úhledná :-) To bych musela kreslit na papír a to jsem moc liná. V minulém roce jsem dokonce dostala tablet - abych ho používala, pokud něco vysvětluji po Skype. Používám, to ano, ale komu není dáno, ani tablet to nezachrání :-)

Offline

 

#28 06. 11. 2008 19:28

atramka
Příspěvky: 40
Reputace:   
 

Re: množiny

děkuju mooc

Offline

 

#29 09. 11. 2008 19:25

Gabuša
Zelenáč
Příspěvky: 0
Reputace:   
 

Re: množiny

zdraec vubec nedavam neco typu mnoziny intervaly atd atd...jsem docela zoufala protoze z toho pisem ve stredu velkou pisemku=(nenasel by se nekdo kdo by mi to aspon priblizil moooc prosim gabus...(214293430)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson