Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 06. 01. 2011 23:05

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

Ahojte. Ja sa plánujem prihlásiť na MFF UK, program informatika, odbor obecná informatiky. Od tohoto roku sú zavedené aj prijímačky. Ja som si objednal knižky, ktoré k nim odporúčajú a sú fajn na precvičenie (na nich som ale totálne prerobil, lebo kvôli mojej nevedomosti som namiesto 110 Kč zaplatil 19€ ... :( ). Osobne som nebol na DOD ale počul som, že viem, že sa tam rozdávali nejaké materiály ohľadom prijímačiek. Prekutral som stránky MFF ale nič som nenašiel. Neviete náhodou niekto, či takéto dokumenty sú dostupné niekde? Rád by som si totižto precvičoval čo najviac ... prijímačky sú len raz a pokaziť sa nevypláca.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#27 06. 01. 2011 23:22

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#28 06. 01. 2011 23:23

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ pizet: přijímačky vždycky bývaly triviální, a imho to letos nebude jiný
http://yfrog.com/16mffuk001j
http://yfrog.com/71mffuk002j

Offline

 

#29 06. 01. 2011 23:30

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Kondr: ty krávo, to teda hoooodně zmírnili... teď prominou přijímačky už úplně každýmu=-O

Offline

 

#30 06. 01. 2011 23:55 — Editoval pizet (06. 01. 2011 23:56)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Stýv:↑ Kondr: Mne priemer prosím pekne pod 1,5 nevyjde. :) Ja som sa o odbor začal zaujímať až v septime. Do septimy som všade prehlasoval, že nebudem mať s matematikou ani jednu vec spoločnú (Potom som sa od kamaráta priučil tvorbe stránok, potom ma to prestalo baviť, tak som sa začal učiť C++ a neskôr algoritmy a potom aj matematiky začala baviť a od tohoto roka (oktáva) riešiť KSP). Moje známky od Kvinty vyzerajú nasledovne: Kvinta - 3, Sexta - 2 (luck), Septima - 1 a teraz bude tiež 1 (teraz mi už škola príde ľahká, napr. tento polrok mám z matiky 1,1,1,1 o čom som mohol kedysi len snívať). No čo ... človek názory mení a nachádza sa v rôznych stavoch ... ja za tie svoje teraz pykám.

A 4. bod je mimochodom doloženie zrovnatelných výsledkov. To KSP ... nie som síce nejak extra umiestnený (13 aktuálne -- kľudne sa môže zmeniť (+/-)) ale mohli by to zobrať? Neviem, asi pošlem mail na študijné. Ale mám obavy, lebo vždy môže vzniknúť podozrenie, že mi niekto pomáha, keďže to je na doma. Potom PROSO? To sa ale ešte len rozbieha, tak ale zapojil som sa a organizuje to MFF ...

↑ Stýv: a dík za odkaz :)


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#31 07. 01. 2011 00:03

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

Pokud člověk chce někde studovat, tak by pro něj přijímací řízení nemělo být překážkou, nebo se časy mění?

Offline

 

#32 07. 01. 2011 00:05

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ halogan: pokud chce člověk studovat něco, na co nemá, tak by pro něj přijímací řízení prekážkou bejt mělo

Offline

 

#33 07. 01. 2011 00:08

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Stýv:

No jasný, tak jsem to myslel.

Offline

 

#34 07. 01. 2011 00:09

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ halogan: Veď ani nie. http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?pid=158405#p158405 tu som sa preto pýtal na materiály. Naozaj nemám problém s prijimačkami, nie že by som si myslel, že to spravím v pohode a príprava nie je nutná ale aj ja som toho názoru, že prijímačky sú správna vec.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#35 07. 01. 2011 13:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

Zdravím vás,

v tomto roce jsem ještě neagitovala za Matematické inženýrství FSI VUT - příprava kvalitní, fyziky a techniky jako takové malo. A pokud z nějakého důvodu se nezadaří uplatnění přímo v matematickém oboru, budete mít diplom strojní fakulty.

Snad něco podobného bude i na ČVUT, nezkoumala jsem, ale FSI VUT je u mne na 1. pozici, jak jinak :-)

Všem hodně zdaru ve výběru, v přijimačkách a ve studiu.

Offline

 

#36 07. 01. 2011 13:17

Martin_M
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑↑ teolog:
děkuji za reakci,  myslel sem si něco podobného,člověk to prostě musí vyzkoušet, do té doby nebude vědět nic jistě..

Offline

 

#37 07. 01. 2011 13:30

Martin_M
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑↑ Sulfan:
ČVUT (FJFI) je u mě hned druhá škola v seznamu,je pravda,že musím ještě pořádně nastudovat skladbu předmětů,ale některé obory tam vypadají docela prespektivně a co se týká uplatnění každý říká,že by mělo být vyšší než z MFF kvůli většímu praktickému zaměření, takže si tam pravděpodobně taky podám přihlášku,jen ještě nevím který obor: matematické inženýrství vypadá zajímavě ale na mě moc informatiky (alespon myslim ),obavám se že informatika není nic pro mě,experimentální a jaderná fyzika-hodně teoretický obor ten je zas tak akorát do vědy,možná fyzikální inženýrství...pokud máte někdo zkušenosti s těmito obory na čvut,byl bych vděčný za každou informaci
I když už tak nějak automaticky jsem rozhodnut,že půjdu studovat do Prahy (UK,ČVUT) tak přece jenom stále přemýšlím o Masarykově univerzitě,jelikož jsem z Moravy.Mátě někdo nějaké argumenty pro/proti např.mezi PřFMU a MFFUK? Jakkákoliv informace se při rozhodování nesmírně hodí,a jak už tu kdosi poznamenal je to jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě.

Offline

 

#38 07. 01. 2011 14:37

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Martin_M:
Já čistě náhodou z FJFI jsem taky, v současné době ve třetím ročníku na zaměření DAIZ. Takže jsem prošel ty dva roky základního studia, a musím říct, že během těch dvou let jsem svoje plány dost změnil. Takže pokud si nejsi úplně jistý, jestli chceš dělat spíš matematiku nebo fyziku (což nejsi, jak jsem pochopil), tak si myslím, že to není úplně špatná volba. A neboj se že je to jen pro nejlepší z nejlepších - stačí když na to nebudeš dlabat, a měl bys být v pohodě.

Jinak si ty plány projdi pořádně, protože Experimentální jaderná fyzika není obor, ale zaměření. Nadřazený obor se jmenuje Jaderné inženýrství, a rozhodně neobsahuje pouze teoretická zaměření.

Kolega Sulfan ti poslal odkaz na studijní plány, já doplním odkaz na sylaby předmětů, abys měl tušení co se za danými názvy předmětů skrývá. Spoustu dalších informací najdeš na stránkách fakulty, ale je potřeba si dát dost práci, protože v nich není moc řád.

Rád odpovím na případné další dotazy.

Offline

 

#39 07. 01. 2011 16:27

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ pizet: Na DOD MFF se někdo dokonce ptal jestli se nepromíjí přijímačky, když je někdo řešitelem korespondenčních seminářů (KSP a tomu podobné). Odpověď byla negativní - přesně jak říkáš, tvrdili, že s korespondenční soutěží by ti mohl někdo pomáhat a neví se jestli jsi to vlastně řešil ty. PROSO je zase korespondenční, takže žádný rozdíl. Uplatnit se tedy můžeš převážně se soutěžemi, kde jsi byl někde něco fyzicky napsat... Ale nevylučuje se, že ti mohou být přijímačky též prominuty, jestliže nejdeš na nějaký extra narvaný obor - na již zmiňované finanční matematice se třeba nepromíjí ani za MO a FO.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#40 07. 01. 2011 18:37

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ TomDlask: Ale však ja si tie prijímačky spravím ... to som len, tak, pretože vieš, ak ma oni sami pustia bez, tak to prijímem, ak nie tak sa samozrejme nič nedeje a normálne budem robiť prijímačky. I chcel by som ísť na odbor Obecná informatika ale to je, že vraj irelevantné, lebo záväzne sa o odbore rozhodnem až v druhom ročníku.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#41 08. 01. 2011 17:44

Jarin44
Příspěvky: 35
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

Myslím že jsem si vybral... dám si přihlášku na MFF UK na Finanční matematiku a na ČVUT na Matematické inženýrství :) I když jsem z Moravy a Prahu moc nemusím tak tam jdu :-D Jsem zvědav s kterými z Vás se tam potkám :) Děkuju všem co tu něco přidali...

Offline

 

#42 08. 01. 2011 18:18

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Jarin44: finanční matematiku vřele nedoporučuju

Offline

 

#43 08. 01. 2011 19:34 — Editoval pizet (08. 01. 2011 19:35)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Stýv: Prečo je taký veľký záujem? Nedostatok nedoporučení?


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#44 08. 01. 2011 20:15

Jarin44
Příspěvky: 35
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Stýv: a proč ji vřele nedoporučuješ?

Offline

 

#45 08. 01. 2011 21:04

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Jarin44: podle toho, co jsi psal, chceš studovat matematiku, ne finance. na obecný matice můžeš zjistit, že tě hrozně baví např. numerika, a jít dál na ní. když budeš na finančce, moc možností nemáš. i přechod na magistra bude asi problém. na finančce jsou vyučující s nejhorší pověstí. od zrušení přjímaček prudce vzrostl počet studentů na finančce a prudce klesla jejich kvalita, což poznamenalo i kvalitu výuky

Offline

 

#46 08. 01. 2011 21:35 — Editoval Sulfan (08. 01. 2011 21:35)

Sulfan
Příspěvky: 373
Reputace:   23 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Jarin44: Navíc pokud bys chtěl postupovat do magistra tak je to problematické (viz můj přípěvek na první stránce tohoto vlákna).

Offline

 

#47 09. 01. 2011 10:38

Jarin44
Příspěvky: 35
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Stýv: Děkuju, toto sem nějak nevzal v potaz... Ještě že existuje tohle fórum :) Takže raději doporučuješ Obecnou matematiku a potom třeba nějaké to větší zaměření?

Offline

 

#48 09. 01. 2011 11:46

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Jarin44: Proč do Prahy, když jsi z Moravy a Prahu nemusíš? Obecnou matiku na PřF MU učí taky šikovní lidi a jsou tam i další obory.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#49 09. 01. 2011 16:04

Jarin44
Příspěvky: 35
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑ Kondr: Masárnu si dávám jako třetí... Do Prahy jdu i kvůli přítelkyni, která chce na VŠE.

Offline

 

#50 09. 01. 2011 16:32

skalpik
Místo: Jihlava
Příspěvky: 32
Reputace:   
 

Re: Kam na vysokou, když chci studovat matematiku?

↑↑ Sulfan:
Já jakožto student FJFI taky zalobuji pro naši fakultu. Myslím si, že MFF je dobrá volba. Co mám zkušenosti, tak je tam dobrá obecná matematika a jsou tam obory, které se jinde nedělají. Finanční matematika na MFF už prej není tak dobrá, mám tam kamarádku a ta s tím není až tak nadšená. IES UK je výborná fakulta, pokud chceš dělat ekonomii hodně rigorózně. Je tam těžká matika (učí ji tam lidi z MFF) a je pravda, že je to takový teoretičtější. U nás je dobrý buďto softwarové inženýrství v ekonomii (poměrně dobrej mix kvalitní matematiky, přiměřeně těžké ekonomie a celkem dost programování, ale s tim se začíná od začátku, takže to není problém) nebo matematické modelování, kde je těžká matika a je to jeden z nejtěžších oborů, popř. matematická fyzika, pokud tě baví aplikace matematiky do fyziky. Výhodou je určitě základní studium, kde si člověk zkusí jak matiku tak fyziku a rozhodne se až ve třeťáku. Ale asi fakt záleží, co člověk přesně chce. Ale co se týče toho, kde mají dobrou matematiku, tak bych to viděl asi na tyhle 3 fakulty pokud jde o aplikae do ekonomie (nevim jak je na tom FIS VŠE, tam nikoho neznám)


KOMPLEXNÍ řešení většinou nejsou ideální, protože mají NETRIVIÁLNÍ IMAGINÁRNÍ část.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson