Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 20. 01. 2011 16:00 — Editoval k-man (20. 01. 2011 16:02)

k-man
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

MFF UK - informatika

Dobrý deň,
chcel som sa spýtať či na prijatie na MFF UK v Prahe na odbor Informatika, hrajú veľkú rolu aj znamky na vysvedčení zo SŠ, alebo o prijatí rozhodujú väčšinou prijímacie skúšky, pretože môj priemer z matematiky na vysvedčení nie je najlepší (2.25), síce teraz na polročnom to mám za 1. Asi preto že skôr som sa o matematiku nejako nezaujímal, ale teraz ma to baví (riešim aj učivo daleko nad rámec stredoškolského) - mám pozitívny vzťah k matematike (ak by som mal teraz možnosť opraviť učivo z predchádzajúcich ročníkov bol by priemer určite lepší, napr. 1.5). Moja otázka je, či mám šancu že ma prijímu, ak by sa mi podarilo zvládnuť skúšku, napr. zo 100 bodov by som získal 85, aj napriek nie priaznivému priemeru na vysvedčeniach.
Dakujem za každú odpoveď.

Offline

 

#2 20. 01. 2011 16:12

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ k-man: Som na tom presne tak isto ako ty a hlásim sa tiež na MFF UK, odbor obecná informatika. Z toho čo píšu tu https://is.cuni.cz/studium/podprij/inde … ulta=11320 mi vyplýva, že priemer z vysvedčení sa neráta do bodov z prijímačiek. Alebo nie tak si to myslel?


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#3 25. 01. 2011 21:02

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ k-man:↑ pizet:
Fuuu a ja som si myslel, že som sám...tiež som sa začal o mat-fyz-inf zaujímať trošku neskôr :)
A tiež sa chystám do Prahy na MFF UK, ale zrejme z toho nič nebude ( peniaze hýbu svetom :/ )


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#4 25. 01. 2011 21:29

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ hradecek: Hm, ja ešte neviem čo s tým bude, lebo aj ja ja toto z časti musím riešiť (peniaze by možno aj boli ale to by bolo na dlhšie vysvetlovanie, ktoré je tu nemieste). Snažím sa na to pozerať, tak, že každý problém má svoje riešenie. Do prijímačiek to moc neriešim ale potom veď sú všakovaké možnosti a keď človek velmo chce, tak sa dá ... ;) Uvidí sa ešte.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#5 25. 01. 2011 21:32

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: MFF UK - informatika

A stále tu jsou stipendia. Ubytovací nevím kolik nesou, ale třeba prospěchová jsou docela fajn. U nás to dělá kolem 18 tisíc ročně (nejsem z MFF, ale na UK chodím).

Offline

 

#6 25. 01. 2011 21:38

yuck_fou
Zelenáč
Místo: Hradec Králové / Praha
Příspěvky: 12
Reputace:   
 

Re: MFF UK - informatika

↑ halogan:
na matfyzu je ubytovací cca 1k /měsíc
↑ k-man:
Jestli tě matika baví tak jenom dobře pro tebe většina informatiku pohoří právě na matice:-D


Přijde matfyzák do fotolabu: "Potřeboval bych vyvolat fotky."
Prodavač: "9 na 13?"
"2541865828329 - Proč se ptáte?"

Offline

 

#7 25. 01. 2011 21:55

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ yuck_fou: A za čo je pridelované to ubytovacie?


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#8 25. 01. 2011 22:36

k-man
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

Re: MFF UK - informatika

zdravim, a dakujem za odpovede, ale zaujimalo by ma ci niekto kto uz je studentom mff, nevie ako je to s tymi znamkami na vysvedceniach, stacia dobre prijimacky alebo, treba aj dobry priemer za 4 roky zo SS z matematiky?

Offline

 

#9 25. 01. 2011 22:43

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

rozhodují jen přijímačkové body

Pokud by byl průměr dobrý projdeš bez přijímaček, což tvůj případ není.
Osobně jsme potěšena tím, že už se opět testy konají, nebyla jsem schopná přijmout fakt, že se na matfyz dá dostat bez nich. I když koukám, že fyzika je bez nich zas..


Vesmír má čas.

Offline

 

#10 25. 01. 2011 22:43

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ k-man: Ale veď je to v podmienkach. Ja som už podla prihlášku a známky zo strednej som vôbec nemusel vyplniť. Je to tam napísané, kde som dal odkaz.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#11 25. 01. 2011 22:45 — Editoval BrozekP (25. 01. 2011 22:46)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ pizet:

Na matfyzu ubytovací dostane každý. Stačí elektronicky podat žádost a pak dostáváš 280 Kč měsíčně. Lze požádat o zvýšené, nevím ale, o kolik je vyšší. Tam je pak nutno něco dokládat.

Více o stipendiích asi zde.

Offline

 

#12 25. 01. 2011 22:46 — Editoval pizet (25. 01. 2011 22:48)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ Tychi: Náhodou, ten dôvod, ktorý tam bol vtedy uvedený (keď sa ešte dalo ísť bez prijímačiek) mi prišiel celkom rozumný, i keď je pravda, že to mohlo priniesť hocikoho, lebo aj ja som z okolia poznal ľudí, čo si na mat-fyz dávali minulý rok prihlášku len pre to, že nie sú prijímačky.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#13 25. 01. 2011 22:49 — Editoval gladiator01 (25. 01. 2011 22:54)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ pizet:
Ubytovací stipendium dostance každý kdo má trvalé bydliště mimo město kde je sídlo školy, studuje první VŠ a je na denním studiu. Tedy v tomto případě když nejseš z Prahy. (teda myslela jsem, že to takhle obecně platí, asi teda ne)


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#14 25. 01. 2011 22:51

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ pizet:Mně stačili kolegové, kteří prošli nevím jakým gymplem s průměrem lepším než já (já na testy musela(o:) bez testů a pak totálně plavali a po půl roce odcházeli, protože netušili, že matfyz bude těžký. Ti co testy prošli to už mohli tušit (i když mě testová matika přišla nějak přehnaně snadná..).
Jaký důvod tam byl uveden?


Vesmír má čas.

Offline

 

#15 25. 01. 2011 22:51 — Editoval k-man (25. 01. 2011 22:57)

k-man
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

Re: MFF UK - informatika

↑ pizet: a kde presne je to napisane ze sa to nemusi vyplnovat?
edit: uz to vidim :)

Offline

 

#16 25. 01. 2011 22:51

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ gladiator01:

Sídlo MFF je v Praze, já mám trvalé bydliště v Praze a přesto ho pobírám. Nevztahuje se to, co píšeš, pouze k těm zvýšeným ubytovacím stipendiím?

Offline

 

#17 25. 01. 2011 22:54

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ BrozekP:
Tak to je asi na každé škole jiné - u nás to platí, tak jak říkám. Já měla pocit, že na to je nějaký zákon. Tak asi ne. Omlouvám se za špatnou informaci.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#18 25. 01. 2011 22:57 — Editoval pizet (25. 01. 2011 22:58)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ Tychi: http://www.mff.cuni.cz/verejnost/hrom/2 … fostud.pdf -- je to na druhej stránke.

↑ k-man: https://is.cuni.cz/studium/podprij/inde … ulta=11320


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#19 25. 01. 2011 23:03

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ pizet:Děkuji, vypadá to, že se jim to neosvědčilo.


Vesmír má čas.

Offline

 

#20 25. 01. 2011 23:05

k-man
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

Re: MFF UK - informatika

a kde prosim najdem vsetky tie poplatky za ubytovanie a studium a ostatne veci, uz som to mal otvorene a neviem to najst

Offline

 

#21 25. 01. 2011 23:09

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ Tychi: No je ešte o tom písané aké sú asi hlavné dôvody: http://www.mff.cuni.cz/fakulta/as/zapisy/senat164.pdf asi to tak teda bude ... ja neviem.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#22 26. 01. 2011 15:21

Jookyn
Místo: Mar. Lázně / Praha
Příspěvky: 143
Reputace:   11 
 

Re: MFF UK - informatika

BrozekP napsal(a):

↑ pizet:
Na matfyzu ubytovací dostane každý. Stačí elektronicky podat žádost a pak dostáváš 280 Kč měsíčně.

To základní ubytovací stipendium si myslim, že je větší, mě chodí cca 700 měsíčně.

Offline

 

#23 26. 01. 2011 15:29

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: MFF UK - informatika

↑ Jookyn:

Co tedy dostávám já, nějaké snížené? :-)

Na účet mi chodí 840 Kč za celé čtvrtletí. Nemohl sis to s tím spléct?

Offline

 

#24 26. 01. 2011 15:39

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ BrozekP:
Přehled období a výplat
Měsíc    Přiznané stipendium    Stipendium pro výplatu    Vyplacená částka
říjen 2010    ubytovací    ubytovací    680,- Kč
listopad 2010    ubytovací    ubytovací    680,- Kč
prosinec 2010    ubytovací    ubytovací    680,- Kč

tohle mi píše systém UK. jestli to rodičům na účet fakt chodí, to nevim:) ale asi by se ozvali, že jim chodí míň než jsem tvrdil

Offline

 

#25 26. 01. 2011 15:40 — Editoval gladiator01 (26. 01. 2011 15:46)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: MFF UK - informatika

↑ BrozekP:
Podmínky, které jsi odkazoval - asi v poslední čtvrtině je i rozpis částek:
http://www.cuni.cz/UK-1569.html#5

Tato stipendia jsou vyplácena na základě žádosti studentům, kteří splňují následující podmínky:

    *     studují v prezenční formě studia
    *     nemají studium přerušeno
    *     nejsou studenti studující v cizím jazyce, samoplátci
    *     ve své historii mají nejvýše dvě neúspěšná studia
    *     v žádném ze souběžně studovaných studijních programů nepřesáhli standardní dobu studia navýšenou o jeden rok
    *     neběží jim lhůta k osvědčení při podmíněném vyloučení ze studia


Na Univerzitě Karlově jsou stipendia na podporu ubytování poskytována nejen studentům, kteří splňují podmínky stanovené v rozhodnutí MŠMT o poskytnutí účelového příspěvku, ale i dalším studentům, byť v nižších částkách. Jde zejména o ty studenty, kteří mají trvalé bydliště v místě, kde se nachází sídlo studované fakulty (Praha, Hradec Králové, Plzeň) nebo kteří překračují o méně než jeden rok standardní dobu studia.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson