Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 02. 2011 13:29

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Dnes v Hydeparku…

Chtěl bych jen upozornit na zajímavého hosta v Hydeparku.

Host: Jan Koutský, náměstek ministra školství pro vysoké školy
České univerzity čekají velké změny. Nový systém financování přiměje některé vysoké školy orientovat se spíš na výzkum nebo na profesní vzdělávání. Klesá úroveň českého vysokého školství? Jak se dořeší skandál na plzeňských právech? Nebudou se odebírat akreditace dalším soukromým vysokým školám? A jak to bude s financováním vysokého školství?

Dnes v Hydeparku na ČT24.


2+2=4

Offline

 

#2 25. 04. 2011 13:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Zdravím,

dosud nevím, co povídal náměstek v parku, ale v sobotu jsem v záchvatu nicnedělání dočetla o novinkách, co může přinést nový zákon o VŠ, tak jsem se podívala na pracovní návrh - zejména část 3 (cca str. 22 a dál) - perspektiva, однако.

Offline

 

#3 09. 06. 2011 17:09

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Pavel Zelený, ředitel, CERMAT, státní maturity

Téma 9. 6.

14 let připravované státní maturity skončily. I přes hladký průběh čelí kritice. Maturanti si stěžují na nesmyslné otázky a utajování testů. Vypadá to, že pětina studentů propadla. Vypovídá maturita o znalostech a schopnostech? Hrozí zhoršení kvality výuky? A proč si naprostá většina studentů zvolila lehčí verzi zkoušky? Co vás zajímá? Ptejte se Pavla Zeleného, ředitele CERMAT.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1025 … 058080609/


2+2=4

Offline

 

#4 09. 06. 2011 17:20

Phate
Příspěvky: 1740
Reputace:   99 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ Lukee:
nepatri to uplne do tematu, ale zajimavy protestni dopis(nebo jak to nazvat) ke statni maturite: http://www.ct24.cz/vysilani/2011/06/08/ … udio-ct24/


Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.

Offline

 

#5 09. 06. 2011 22:30 — Editoval o.neill (09. 06. 2011 22:30)

o.neill
Místo: Nymburk
Příspěvky: 327
Škola: FJFI ČVUT
Pozice: student
Reputace:   24 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

"Proč si naprostá většina studentů zvolila lehčí verzi zkoušky?" A proč by si jako měli brát tu těžší? "Vypadá to, že pětina studentů propadla" a nebyly ty maturity náhodou takto koncipovány?

Mně prostě v otázce státních maturit a vůbec reformy vzdělávání občas zůstává rozum stát. Já jsem pro státní maturitu jako princip, ale ta česká implementace je taková trošku nepovedená. Například mi někdo vysvětlete, co je za nesmysl vyšší a nižší úroveň maturity. Je lepší ten, co dostane z vyšší trojku, nebo ten co dostane z nižší jedničku? Proč by si vůbec někdo měl tu vyšší brát? Já maturuji až za rok, takže o nesmyslnosti otázek jsem slyšel jen tak letmo, ale asi to taky nebude úplně v pořádku, no a navíc teď ty problémy s financováním ještě. Na druhou stranu nechápu rozčilení studentů odborných škol, že přece nemůžou mít stejnou maturitu z češtiny jako gympláci. Proč jako ne? Tak jestli tu češtinu neuměj, tak by neměli dostat maturitu z češtiny, to je princip státní maturity, že všichni mají stejné podmínky (naopak princip nestátní maturity je, že žáci z té češtiny odmaturují, i když umějí pěkné hovno, tak k čemu to potom je, že). Když maturita není státní, tak je to dle mého naprosto nicneříkající papír.

Koukám, že jsem trošku mimo to hlavní téma, ale co, taky to se školstvím souvisí.

Offline

 

#6 03. 07. 2011 13:59 — Editoval Phate (03. 07. 2011 13:59)

Phate
Příspěvky: 1740
Reputace:   99 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ o.neill:
Kdyz se na to divam s nadhledem, tak premyslim stejne, ale tento rok jsem maturoval a byl jsem celkem rad za statni cestinu, kterou jsem si zvolil lehci a mel tak min biflovani nez normalne. Tak ci tak, pro lidi, kteri nehodlaji ukoncit sve vzdelani maturitou bude maturita pozdeji jen nicnerikajici papir, takze tezko si z toho delat hlavu. Jinak sice je to statni, ale i tak je to dost subjektivni skola od skoly, podle toho, jak moc jsou ucitele prisni na ustnich zkouskach, v tomhle ohledu se nic nezmenilo.


Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.

Offline

 

#7 22. 11. 2011 21:39

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Josef Dobeš /VV/, ministr školství

Vysokoškoláků je moc, myslí si ministr školství Josef Dobeš. A pomocí testů v pátých a devátých třídách základních škol to chce změnit. Jejich generálka začne na sto školách už za tři týdny. Výsledky by měly žákům napovědět, jakou školu dál studovat, a školám zas ukázat, jak kvalitně vyučují. V mezinárodních srovnáních totiž čeští žáci v posledních letech propadli. Co si myslíte o kvalitě českých základních škol? Diskutujte s ministrem školství Josefem Dobešem, dnes večer v Hyde Parku.


2+2=4

Offline

 

#8 22. 11. 2011 21:56

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ Lukee:
Ahoj, bývá Hyde park i v záznamech? (Momentálně nemám k dispozici TV a ani připojení pro on-line vysílání...)

Co si myslíte o kvalitě českých základních škol?

Jsou skvělé, dokonalé...

Offline

 

#9 22. 11. 2011 21:57

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Offline

 

#10 10. 05. 2012 16:58

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Pavel Zelený, ředitel CERMAT

Skládali jste tento rok státní maturitu? Lehčí nebo těžší verzi? Co si o ní myslíte? Do Hyde Parku přijde ředitel společnosti CERMAT Pavel Zelený. A do studia zveme šest studentů, kteří letos maturovali. Jsou jejich stížnosti oprávněné? Ptejte se Pavla Zeleného už teď. Začínáme ve 20:05 na ČT24.


2+2=4

Offline

 

#11 15. 11. 2013 16:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ Lukee: neskládali a nemyslíme :-)

V maturitním tématu kolega Peta8 otevřel maturitní debatu 2013/2014 a v zájmu zachování pořádku další debatu o maturitách (mimo materiály k přípravě) přesouvám sem.

Offline

 

#12 15. 11. 2013 21:17

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ jelena: ??? Tohle vlákno slouží k informování o zajímavých hostech v Hydeparku.


2+2=4

Offline

 

#13 16. 11. 2013 00:48

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

↑ Lukee:

tak můžeme být zajímavým hostem z druhé strany obrazovky, ne? Nebo musíme být ausgerechnet v TV? Řeší se tady převážně maturitní téma.

Odkaz na park jsem zařadila hned při tvorbě maturitního tématu (viz závěr 1. příspěvku), ale pokud Tebe to rozzlobilo, tak volná debata a maturitách může být i "Kdo se učí na maturitu".

Offline

 

#14 16. 11. 2013 10:06

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Rozzlobilo, nerozzlobilo — název tématu  Dnes v Hydeparku… mi přijde poměrně jednoznačný a opravdu nerozumím  tomu, proč by z těch 64 378 témat, která tu jsou, mělo být zrovna tohle to téma, kde budou komentáře k účelu a organizaci maturit…


2+2=4

Offline

 

#15 16. 11. 2013 17:03

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Dnes v Hydeparku…

Dnes v Hydeparku… mi přijde poměrně jednoznačný

:-) mně také. Uvaž, že jediný TV Hydepark jsem viděla jen díky kolegovi Stývovi. Jiný TV se nechystám sledovat a  opravdový neuvidím nikdy.

Ale máš pravdu, pokud odebíráš mailem nové příspěvky, tak by to zbytečně rušilo - všechny debaty o maturitě (mimo materiály k přípravě) přesunuji do "Kdo se učí na maturitu" (má krasné id=2000), pokud nedostanu pokynem, že jinam.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson