Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 03. 2011 17:00

morado
Zelenáč
Příspěvky: 10
Reputace:   
 

hradlo NAND

zdravím, nevím jestli se to sem hodí. Ale mám problém se sestavením simulace kombinačního obvodu. mám sestavený obvod o 6 proměnných, který je realizovaný pomoci 17 hradel nand, které by měli být připojené k dalšímu nandu, problém je v tom, že nemám k dispozici NAND se 17 vstupy, pouze hradlo s 8 vstupy.Zajímalo by mě , jestli se dá pomocí dalších hradel ten nand rozšířit tak abych třeba spojením dosáhl 17 vstupů.

Díky :-)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) hradecek)

#2 05. 03. 2011 08:23

xxsawer
Příspěvky: 196
Reputace:   
 

Re: hradlo NAND

Možná by bylo lepší kdybys napsal celý zadání...

Offline

 

#3 05. 03. 2011 18:54

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: hradlo NAND

↑ morado:
Teda pokiaľ nerobíš iba s NANDami tak jednoducho stačí na vstup napojiť AND...


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#4 06. 03. 2011 14:20

morado
Zelenáč
Příspěvky: 10
Reputace:   
 

Re: hradlo NAND

díky už jsem to vyřešil :-) stačilo na vstupy napojit 3x and a vystupy přivést na nand :-)  nebo znegovat všechny 3 vstupy a přivést na nand :-) díky za pomoc :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson