Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 04. 2011 17:33

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Sháním knihu — lineární programování

Dobrý den,
nějak nejsem sběhlý v prohledávání knihoven a podobných institucí. Požadovanou knihu jsem si našel v CERGE, ale už není absenčně půjčovatelná.

Snažím se ji najít někde v Praze, co možná nedostupněji (do Karlína se mi moc nechce, ale kdyžtak tam sjedu).

Hledal jsem na nkp.cz a vypadá to, že nejnovější verzi (1987) mají asi jen na Matfyzu. Jak tam půjčování zhruba funguje? Přiznávám, nechce se mi moc pročítat řád knihovny. Jde mi jen o to, abych nemusel co dva týdny jezdit do Karlína prodlužovat. Jsem student UK, ale jiné fakulty.

Starší verzi (1958) by měli mít na VŠE. Tam to vypadá na 100korunový poplatek za registraci a možnost vypůjčit na jeden měsíc. Zhruba na tak dlouho bych to potřeboval.

---

Nějaká elektronická verze by se též hodila. Na Google Books je sice k prohlédnutí, ale to není příliš ideální.

---

Nákup teď nepřipadá v úvahu, protože knihu potřebuju co nejdříve.

Zítra pojedu kolem VŠE, tak jestli nebude žádná jiná možnost, tak bych si ji vypůjčil tam. Nebo jiné nápady?

Díky

---

Edit: Knihu jsem si vybral naprosto náhodně, ale uchvátila mě její názornost. Uvítám ale jakýkoliv tip na knihu o lineárním programování, kde by byl nějaký rozsáhlejší popis dopravního problému.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) halogan)

#2 27. 04. 2011 20:13

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Sháním knihu — lineární programování

"běžná výpůjčka I" je na měsíc, a dá se to prodlužovat po internetu ža na tři měsíce. i když netušim, jestli pro mimofakultní neplatí trochu jiný pravidla...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson