Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 06. 2011 13:32

jeany
Příspěvky: 38
Reputace:   
 

Problem

ahojte neviete mi niekto pomôcť?Mam taky problém že mi vychádza 5 z matiky pritom z ostatnych prredmetov budem mat len 1 a 2 ....moze mi dat ta ucitelka tu 5?

Offline

 

#2 14. 06. 2011 13:41

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Problem

↑ jeany:

Škoda, že si sa spamätala až teraz. Teraz už len maximálne snahu môžeš ukázať, aby ti dala 4 z ľútosti.

Zvyšok roka si nevedela, že zmatiky ti vychádza 5 ?


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#3 14. 06. 2011 14:13

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Problem

↑ jeany:
Může, proč by nemohla?

Offline

 

#4 14. 06. 2011 14:46

MartinK
Místo: Aš - Cheb
Příspěvky: 234
Reputace:   16 
 

Re: Problem

:) Tak takovouhle žádost o pomoc jsem tady na fóru opravdu nečekal.

Offline

 

#5 14. 06. 2011 14:50 — Editoval found (14. 06. 2011 14:56)

found
Místo: Plzeň
Příspěvky: 392
Škola: TF MFF UK
Pozice: student
Reputace:   22 
Web
 

Re: Problem

Můžu mít otázku?

Když někdo dá dvě nebo tři úlohy do jednoho příspěvku, tak je hned seřván, že jede proti pravidlům... a tohle je v pořádku?

"Máte nějaký problém se středoškolskou matematikou? Pomůžeme vám ho vyřešit."

Tak to by mě zajímalo, jak chcete vyřešit tohle a nakolik to má společného s matematikou... možná jsem jen vůl a podobné otázky sem beze sporu patří, ale mně už podobné věci přijdou více jako filosofie než jako matematika.

Každý ví, že záleží na učiteli, jakou dostane známku, že finální průměr nemusí být opravdu finální. Člověk může mít dvojku, ale pokud se snaží přes rok, tak mu může jeho učitel či učitelka udělit lepší známku, pokud se s ním domluví, že zvládne dobře poslední opakovací test - za předpokladu, že v hodinách něco dělá a nespí tam. Oproti tomu, pokud někdo vyloženě kašle celý rok na hodiny, vzpomene si v červnu, že se mu nelíbí, že má pětku, myslím, že učitel s tím nebude nic dělat, protože prostě nebude mít těch pár dní zájem, když student neměl zájem deset měsíců...

Čímž se dostáváme k tomu, že na otázku snad ani není možné správně odpovědět, pokud nám dotyčná osoba, jež otázku položila, neřekne, jak se přes ten rok chovala. Také by se hodilo vědět, jakého má vyučujícího, jak je mírný, jak přísný... Také určitě záleží, jestli je to čistá pětka za samé pětky nebo je to pětka typu "skoro čtyřka". Tohle si může dotyčná osoba zodpovědět snad sama, ne? My můžeme pouze polemizovat, my nemůžeme říci nic s přesností, máme pouze určitou pravděpodobnost, že se trefíme do výsledku... Pokud chce dotyčná osoba vědět, jak to s ní bude, jistotu, i když ne úplnou, má, když se zeptá svého vyučujícího, ten dělá známku, ne my...

Tvrdit někomu, že nemusí dostat pětku, je velice pěkné... ovšem o to horší to bude, pokud ji skutečně dostane. Osobně si myslím, že dostat špatnou známku je pro dost lidí lepší úděl než dostat tu lepší, člověk se alespoň zamyslí, co dělal špatně. a příště si dá pozor. Kdežto s dobrou známkou si bude myslet, že si může dovolit dělat to samé i příští rok s lehčí látkou...

Pokud tady odpovídáme vůbec na podobné dotazy, myslím si, že je opravdu trochu nevhodné někoho kritizovat za to, že dá do jednoho příspěvku třeba tři rovnice, které se řeší na stejném principu...

Jimmy

P.S.: Pokud by si někdo vzal můj příspěvek příliš útočně, předem se za to omlouvám, je myšlen spíše otevřeně.


Což je to možné! Tento stařičký světec ještě ani nezaslechl v svém lese, že bůh je mrtev!

Offline

 

#6 14. 06. 2011 14:57 — Editoval Dana1 (14. 06. 2011 15:22)

Dana1
Host
 

Re: Problem

↑ found:

Poprosila som moderátorov o presun do Ostatní.
Viac príkladov v príspevkoch sa nepodporuje preto, lebo často vzniká informačný neprehľadný maglajz, v ktorom je ťažké sa vyznať.

 

#7 14. 06. 2011 15:03

MartinK
Místo: Aš - Cheb
Příspěvky: 234
Reputace:   16 
 

Re: Problem

Nic proti autorce dotazu, ale já bych to prostě jednoduše vymazal, protože to nemá s matematikou nic splečného. Toto patří spíše na Facebook a podobné.

Offline

 

#8 14. 06. 2011 15:11

found
Místo: Plzeň
Příspěvky: 392
Škola: TF MFF UK
Pozice: student
Reputace:   22 
Web
 

Re: Problem

↑ MartinK:
Hned bych ti dal like :D

↑ Dana1:
Já vím, proč to tak je, jen říkám, že je to pořád na vyšší matematické úrovni než tohle.


Což je to možné! Tento stařičký světec ještě ani nezaslechl v svém lese, že bůh je mrtev!

Offline

 

#9 14. 06. 2011 15:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Problem

Zdravím vás,

pokud chcete kolegyňce poradit, jak má postupovat, co aktuálně, nebo aby obdobný problém nebyl v dalším školním roce, tak pokračujte v tématu.

Tématá ohledně pravidel řešte v Připomínkách.

Pokud si chcete jen popovídat, tak téma zamknu a můžete si povídat třeba na FB.

↑ jeany:

Osobně bych doporučovala si promluvit s učitelkou - v klidu, zda není lepší projit na závěr léta reparátem. Klidné jednání přeji.

Jelena

Offline

 

#10 14. 06. 2011 15:21

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Problem

Aha sak dokaz jej ze vies na 4. Prihlas sa ze chces odpovedat z niecoho co preberate alebo ste preberali a mas to v suchu za 4. Drzim palce.

Offline

 

#11 14. 06. 2011 16:37

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Problem

↑ MartinK:

To s tým Facebookom si zabil


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#12 14. 06. 2011 22:02 — Editoval pizet (14. 06. 2011 22:10)

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: Problem

↑ BakyX:

Koho/Čo?

↑ jeany:

Nechcem byť krutý ale príčiny stuácii typu do akej si sa dostala Ty bývajú moc špecifický a teda sa nedá z môjho pohľadu ani náhodou určiť ako by bolo správne naložiť s tebou. Obávam sa, že vo väčšine prípadov sú podobné stavy zapríčinené slabou zainteresovanosťou študenta do predmetu a zanedbávania minimálnych požiadaviek, ktoré bývajú postačujúce na známku dostatočný, čo ćasto býva dobrý dôvod pre ućiteľa, aby uvažoval o pridelení známky nedostatočný. Je to ale samozrejme moc ťažko posúdiľné, keďže vôbec neviem ako si sa dostala do takéhoto stavu - kľudne nemusíš byť lajdáčka.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson