Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#626 22. 03. 2010 10:02 — Editoval jelena (22. 03. 2010 10:06)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Pro kolegu Zdeňka (a pro další kolegy, kdo má v plánu využívat udělování reputací pro známkování znalosti - neznalosti zlomků a jiných podstatných znalosti - neznalosti) - nepředpokládám, že to bylo účelem této funkce.

Kolega Zdeněk bude tak hodný a s kolegou Štěpánem zůstane v přátelské debatě nad předmětným zlomkem a jen dohledne, že kolega Štěpán už se zlomkem problém nemá (což si myslím nebude trvat tak dlouho - v případě mé kombinatoriky bych už nebyla tak optimistická - to bude trvat dlouho až velmi dlouho)

Kolegovi Zdeňkovi děkuji za pochopení a srdečně zdravím  :-)

-----
решить задачу может не сумела, неужто ей зубрить не надоело? А может пишет суффиксы в тетрадь...?

Offline

 

#627 22. 03. 2010 10:28

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Já se omlouvám, ale byl jsem zvědavej co a jak to dělá, a dotyčný byl první na ráně. A uznáš, že na + to nebylo.

Už to neudělám. Absolutně nemám v úmyslu hodnotit práci lidí, kteří tady věnují svůj čas pomáhání druhým.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#628 22. 03. 2010 10:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ zdenek1: děkuji :-) já jsem třeba testovala (-) na autorovi dotazů, který vůběc neměl nápady.

Jinak prozradím, že zde v tématu se dá vyhledat uživatel opravdu testovací, pak je ještě jeden. Ale asi je vhodně oznamit, že jsi testoval. A dokonce nepochybuji, že kolega BrozekP nebude mít problém s tou reputaci něco udělat, ale asi bych ho nerušila - tak na pátek bych to viděla.

Měj se hezky a prosím, testuj uvážlivě - nikdy nevíš, co to udělá :-)

Já se omlouvám, já bych setrvala v přátelské besedě - ale musím vyrazít na pochůzky - a mám takový nedobrý pocit, že to bude okružní chůze (a ještě nevím, kolik koleček) s výjezdem do okolních vesnic, neb mi má vzniknout další skupina ruštiny, ale je to nějak podivně zorganizováno - tož se otestuje.

Offline

 

#629 22. 03. 2010 13:44

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: Netřeba volat adminy, stačí moderátoři. A doufám, že podobné banality nebude třeba v budoucnu třeba řešit vůbec ;)

Pěkný den a středoškoláci: na přihlášení na intersoba zbývá jen den.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#630 22. 03. 2010 20:44

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
"...děkuji náčelníku, že ses mě zastal."

:))

Je pravda, že mě to mínus překvapilo, ale vlastně mi tím Zdenek dal dobrou lekci pokory. Takže díky.

Ale nabízí se úvaha, za co tedy ty mínusy dávat, ale to se tady probírá asi v jiném tématu.
Hezký večer všem.

Offline

 

#631 23. 03. 2010 19:22

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

Přišlo jaro a já tím pádem trávím více času venku a méně u počítače. Tak se stalo, že jsem pozapomněla příspívat do fóra a najednou je tu tolik nových témat.. A ještě k tomu nově hodnocení reputace. Zase se tu budu rozkoukávat jako když jsem sem vlezla prvně(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#632 23. 03. 2010 19:27

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi:
To se poddá.
Naopak je zdravé strávit nějaký čas venku.
(Že o tom mluvím zrovna já? :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#633 23. 03. 2010 19:28

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:Zdravé? Bolí mě z toho záda, ruce i nohy. Což ostatně v zimě ze sáňkování to bylo podobné. Na jaře přibyly ještě mozoly od lopaty(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#634 26. 03. 2010 10:31 — Editoval jelena (26. 03. 2010 12:38)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Neoficiální výsledky vypadaji krásně, nějaké podrobnosti? Děkuji a zdravím :-)

EDIT: místní zastoupení je daleko početnější, než se původně oznamovalo :-)

Offline

 

#635 26. 03. 2010 16:47

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

Zajímavá zjištění z Ostravy?
* ÚMOb nemá nic společného s Ústředím matematické olympiády, jak nás poučila slečna v tramvaji
* zahajovací proslov byl opět zdrojem škodolibé radosti. Předloňské "problem has two pages" (o problematice vzdělávání) našlo konkurenci v "you will go to the simple rooms". Není pěkné to zmiňovat, neboť autor je autoritou v oboru, má zásluhy o soutěž, je spoluautorem pěkné sbírky a jistě vládne dobře jazyky, které j neumím ani číst, ale nějak mi to nedalo.
* pokud posloupnost splňuje $lim a_n-a_{n+1}\to 0$ pro $n\to\infty$, neznamená to, že je Cauchyovská. Není ani omezená. Musím se víc učit analýzu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#636 26. 03. 2010 17:44

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Tak já snad mohu doplnit jen to, že jsem měl konečně příležitost projet se ostravskými modrými tramvajemi (šalinami?), kde jsem potkal i pravého ostravského revizora. Co se týče soutěže, odnesl jsem si zejména to poučení, že se vyplatí napsat i jen nějaké základní poznatky o problému, tady se i z toho dají vytřískat nějaké body - já odevzdal jednu komplet vyřešenou úlohu a 3 prázdné papíry. Kolegu Mariana (největší tahák této akce) jsem bohužel nikde nezaznamenal, a pokud snad i ano, tak jsem o tom nevěděl.

Mimochodem, koho myslíš tím početnějším zastoupením?


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#637 26. 03. 2010 18:07 — Editoval Marian (26. 03. 2010 18:09)

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:

Bohužel jsem se nepodílel tento rok na přípravách nebo při konání samotné akce. Snad třeba zase někdy příště. V centru Ostravy jsem natrefil na nějakou skupinku účastníků soutěže (soudě podle bílých triček s červeným logem napsaným v Metapostu).

Co se týče ostravských tramvají, tak minulý týden dvakrát zásadním způsobem došlo k výpadku proudu v trolejích. Hezky jsem klusal Ostravou. Ani nedomýšlím, jak by to mohlo dopadnout se soutěžícími z Jarníka nemluvícími příliš česky.

↑ Kondr:
Třeba harmonická čísla řádu 1, tj. n-tý parciální součet harmonické řady
;-)

Offline

 

#638 27. 03. 2010 13:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr: my jsme nevolali, my jsme to vyřešili sami k plné spokojenosti všech a děkujeme za zásah u kolegy Štěpána :-) To bylo jen něco na pomězí ideální představy o schopnostech vážených Moderátorů a pondělního zasnění - kdyby byl pátek...a kdyby...

↑ Tychi: zemědělské schopnosti ovšem máš obdivůhodné - teprve jsi pracovala s lopatou a jarní květiny květou, děkuji za nový výtvor :-)

↑ Kondr:, ↑ Olin: a pro další učinkující srdečně blahopřeji ke všem výsledkům a děkuji za zajimavé postřehy z Ostravy (pochybuji, že tramvaj v Ově je "šalina"). Byla TV?

To poučení "napsat všechno, co i jen tuším" uděluji i cvičencům - pak jejich písemky vypadají jak kreativní slohovky (no "za chyby žákovy...").

"Mimochodem" neřeknu - on(a) vám sam(a) řekne, když bude chtit :-)

K překladům - třeba to napsala sekretářka nebo zadal do překladače Google: čekám dnes na technika, co jede už od srpna a poslouchám (písen nesmysl a překlad je ještě větší nesmysl), ale "Dlouhé čekání na aa aa aa .... a to och, och...

A k neúčasti největšího taháku akce : Ano pratele, prave proto je tady Mariana zapotrebi. Tedy proto, ze si vsima veci, kterym jini lide nevenuji pozornost (c)

Mějte se moc hezky :-)

Offline

 

#639 27. 03. 2010 17:12 — Editoval byk7 (04. 04. 2010 08:54)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Dobré odpoledne/podvečer,

jaké máte počasí?
Mně právě při západu slunce,
slunce svítí do očí, ale jinak je tu krásně.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#640 27. 03. 2010 19:05 — Editoval Tomasko (27. 03. 2010 19:05)

Tomasko
Místo: Slovensko
Příspěvky: 198
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

o čom je táto téma?

Offline

 

#641 27. 03. 2010 19:27 — Editoval byk7 (27. 03. 2010 19:28)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Tomasko:

jelena napsal(a):

O nas :-)

Toto bych řekl, je takové seznámení s kolegy a nejenom o tom, tady se rozebírá všechno možné. :)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#642 27. 03. 2010 19:33

Tomasko
Místo: Slovensko
Příspěvky: 198
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:
aha tak ahoj ja som Tomáš

Offline

 

#643 27. 03. 2010 19:38

Tomasko
Místo: Slovensko
Příspěvky: 198
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:
chodim do 9. triedy a ty ?

Offline

 

#644 27. 03. 2010 19:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: děkuji za pozdrav a za doporučení hudby (zatím ale setrvávám u "radia", neb z youtube nám neběží všechno - One od kolegy Wottona běži :-).

V Opavě už je srpnový věčer, neb právě před hodinou konečně dorazil technik, na kterého tak dlouho čekám a už jsem překontrolovala předchozí protokoly a našla nějaké chyby :-)

V práci ale mám velmi pěkné podmínky, nic mi nechybí, zásoby mám, radio hraje a dokonce zde mám přesně takovou věc (patří kolegovi hanzy, ale chybí tomu stojan - musím se na to více zaměřit).

Stale poslouchám tento nesmyslný výběr ze 70. let - třeba první text je zajimavý tim, že on ji potkal "позавчера" a ještě dnes to řeší. Běžně je to "вчера". Žádný jiný text s "předevčirem" neznám :-) Vy ano?

Ještě mám 2 otázky:

1) doufám, že nikdo z citovaných kolegů se nezlobil příliš za zařazení do Zebrologie (přišlo mi neseriózní "rýt" pouze do nezkušených kolegů, když v místních rádách máme tolik opravdových zebrologických autorit). Všechno je z originál textů - ale pokud někdo má výhrady, tak budu editovat (což mi naruší strukturu příběhu). Moje případná hláška by jistě byla něco ve smyslu, že zebrova černobilost se nejlepé výpočte trojčlénkou nebo přes směsí. Chce být tedy někdo "zeditován"?

2) To je závažnější - všimla jsem, že někdo preferuje Vykání, což by se asi mělo respektovat. Je to tak? Ale jak to mám předem poznat? Jsou nějaká netiketová pravidla? Může to uživatel mít nějak v profilu, aby to bylo viditelné? Nechtěla bych se někoho dotknout.

↑ Tomasko: Zdravím, jsem skutečně Jelena (dokonce Елена Игоревна) a chodím přes Opavu do práce a zpět. Ano, jak povídá kolega byk7 a také brat ohled na to, že je to věřejný prostor a nesdělovat to, co nepodléhá zvěřejňování.

Tedy o nás :-) a hlavně o počasí :-)

Offline

 

#645 27. 03. 2010 19:47

Tomasko
Místo: Slovensko
Příspěvky: 198
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:
a pišete niečo take ako monitor?

Offline

 

#646 27. 03. 2010 19:51 — Editoval byk7 (27. 03. 2010 19:54)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Též zdravím, nevíte o nějaké on-line učebnici ruštiny?
Děkuji


A co se mě týče, souhlasím s Lukeem:

Lukee napsal(a):

pokud je vám 14 nebo méně, jsme vrstevníci → budeme si tykat;
pokud je vám více než 14, jsem pro vás cucák → můžete mi tykat;
pokud posloucháte rockovou/jazzovou hudbu → další důvod pro tykání.

Trošku sem si to poupravil, snad mě nikdo nebude žalovat kvůli autorským právům. :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#647 27. 03. 2010 19:53

Tomasko
Místo: Slovensko
Příspěvky: 198
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
prečo píšeš azbukou

Offline

 

#648 27. 03. 2010 19:54

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Tomasko:

Kolegyně jelena, co jsem z fóra pochopil je z Ruska.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#649 27. 03. 2010 20:01

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: já jsem rozhodně proti vykání

Offline

 

#650 27. 03. 2010 20:02 — Editoval Honza Matika (27. 03. 2010 20:15)

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: O nas :-)

Zdravím, já jsem Honza - to jste asi poznali. Chodím do druháku na technický gympl. Je mi čerstvě 17.
U nás na Šumavě prší :), a tak raději poslouchám moji Oblíbenou skupinu .
______________________
Ich sprache lieber deutsch, weil ich in Deutschland geboren bin. :) (Deutsch vor Russisch)
Aber in Deutschland ich habe niemals gelebt, nur ich habe dort (Freyung) geboren.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson