Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#51 21. 06. 2008 18:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Olin:

Zdravim :-)

presne tak jsem to resila i vcetne nalezeni absolutnich clenu pro kazdou primku. Dosla jsem k soustave:

4x+y-4a-b=0
ax+by-4a-b=0 a k nejakemu vyjdreni x, y.

Ale kolega ↑↑ ttopi: rikal, ze je to zkouska z Geometrie a to jsem nevedela, ze analyticka geometrie se bere jako soucast Geometrie, proto jsem tuto cestu zcela zvrhla :-)

Offline

 

#52 21. 06. 2008 18:59

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Ano, je to přesně tak. Takže příklad je dořešen a kapitola se může uzavřít :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#53 21. 06. 2008 19:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:

Ale, pokud bys nebyl byval ten priklad napsal, tak bych nebyla byvala dozvedela takove zajimave poznatky:

http://www.home-edu.ru/user/f/00000568/zpt/head.htm muzete klikat, rozsirovat si slovni zasobu a pohybovat s obrazky :-) Dekuji :-)

A to je fakt, ze soucasti geometrie je analytika?, mam tedy pekne mezery :-)

Offline

 

#54 21. 06. 2008 19:12

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Tak nám to všem přelož. Děkuji :-)

Teď jsem si vzpoměl, že u nás na fakultě byl nějaký doktor z Turecka a vyprávěl nám o tamějsí škole atd, protože s nimi naše škola navázala spolupráci. A aby se nám posluchačům odvděčil za to, že jsme pilně poslouchali jeho přednášku v angličtině, tak na závěr nám chtěl česky poděkovat. Předem se omlouval, že nezná přesnou výslovnost, ale řekl doslova "děkuži" určitě si to umíte živě představit :-)))


oo^0 = 1

Offline

 

#55 21. 06. 2008 19:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:

To "dekuji" bylo pro tebe, jako pro ucitele, ktery vzbudil v zatstvu zajem o predmet.

Ted jsem se podivala na Wikipedii a lezim smichy - jsem totiz pekna vykopavka. Posledni geometr, ktereho pamatuji, je Euklides :-) Descartes je moc velky mladik, zrejme :-)

No, ta moje vyslovnost neni tak zla, snad :-) (nazvy odrazek prelozim ve svem ruskem tematu, ale pozdej vecer :-)

Offline

 

#56 21. 06. 2008 20:42

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Ivano :-) :-) :-),

vidim, ze jsi online, mam z toho moc velikou radost a moc srdecne zdravim :-)

Offline

 

#57 21. 06. 2008 20:48

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Děkuji , už jsem ti poslala mejl . Čekám na nějaké příkládky , těším se na spolupráci . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#58 21. 06. 2008 21:34

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Dvě "Q" se sešly, radost pohledět dámy, pěkný večer přeju :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#59 22. 06. 2008 14:50

Brekeke
Příspěvky: 47
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

Zdravím
Mám na vás takový zvláštní dotaz... možná prosbu.... budete někdo on-line v úterý kolem desáté ráno???

Offline

 

#60 22. 06. 2008 15:01

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Brekeke: nope, doufam, ze v tu dobu nemas nejakou zkousku a nechystas nejaky dabelsky plan :)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#61 22. 06. 2008 15:07

Brekeke
Příspěvky: 47
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ Saturday:
nene žádný ďábelský plán....   Ale asi budu potřebovat něco prokonzultovat :)

Offline

 

#62 22. 06. 2008 15:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Saturday:

Zdravim :-)

Muzeme drzet palce a vysilat pozitivni vlny :-) - u maturit to zabiralo prece :-)  U ttopi jsem vynechala 2 hodiny a musi na zkousku jit zase (moje chyba, uznavam :-)

Offline

 

#63 22. 06. 2008 15:14

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Ale ne :-)

Já byl u zkoušky dutý :-)
Koukala jsi na ten fotbal včera? :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#64 22. 06. 2008 15:16

Brekeke
Příspěvky: 47
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
To já už v tu dobu budu mít po zkoušce (máme to písemný), ale bojim se že si mě pak pozve na kobereček, tak až mi bude promlouvat do duše, abych aspoň věděla co tam mam zas blbě

Offline

 

#65 22. 06. 2008 15:42

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:Tady čtu , že snad jdeš zítra na zkoušku , pak teda držím palečky . At' to vyjde . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#66 22. 06. 2008 15:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:

Nekoukala, ale pry to byl vykon pekny, ja jsem byla prekvapena, ze z televizi zrovna hraji "Нас не догонят" :-)

Duvodu je vice, proc nekoukala:

1) pasivni ucast na cemkoliv neuznavam. A k vysledkum, na kterych se nepodilim, nehlasim :-) Proto chodim treba pouze na takovou kulturu, kde se mohu aktivne zapojit (to mi pripomina, ze jeste dluzim seznam hudby :-) Pochybuji, ze by mi sverili obranu nebo utok :-)

2) televizi sleduji minimalne - pri vareni sleduji vysilani TV Paprika - je zcela prosta negativnich projevu (maximalne se jim pripali cibulka :-), drive jeste TV Ocko, ale ted nam to nevysila, trochu Spektrum a to je vsechno. Tak jsem vcera tradicne nesledovala.

3) I cele nase pribuzenstvo na Vychode fandi pouze ceskym tymum ve vsech oblastech. Nebot vedeji, ze memu manzelovi to prinese radost a klid. A to je jedine podstatne.

1) Co se tyce hlaseni se k nejake narodnosti - nepatrim k zadne (dokonce jsem to tak uvadela i pri scitani lidu :-)

Faktem je, ze detstvi a mladi cloveka silne ovlivni, prece jen rustina je moji materskou reci. Ale, co se tyce nazoru a vychovy, tak jsme hodne ovlivneny nasim armenskym dedeckem.

Na druhou stranu cely svuj dospely zivot ziji tady, pracuji tady, deti tady vychovavam (svoje a trochu i cizi vychovavam :-), rec jsem prijala za svou vlastni, spoustu zvyku jsem prijala. Ale take dalsi spoustu neprijala.

Nas syn svuj smiseny puvod doslova zneuziva - kdyz mu nejde cestina, tak hlasi, ze je prece polovicni Rus. A kdyz Rusko vyhralo v necem (uz nevim, co to bylo), tak se k tomu take hrde hlasil :-)

Evidentne kecam, jako Radio Jerevan (to se nezapre :-)

↑ Brekeke:

Ja budu v praci, tak jen to drzeni palcu slibim :-)

Offline

 

#67 22. 06. 2008 16:07

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Velice zajímavý přístup :-)

Trošku nerozumím tomu, že se necítíš byt nějaké národnosti. Já osobně jsem hodně pyšný na to, že jsem Čech a když se našim sportovcům něco povede, jsem vždy dojat (obzvláště při České hymně).
Samozřejmě rozumím tomu, že když žiješ dlouho jinde, tak pomalu ale jistě přirůstáš k jiné kultuře a národu. Přesto bych ale na naší zem asi nikdy nezanevřel, ikdyž nejsem se současným stavem našeho státu moc spokojen, ale to už je věc jiná.

Loajalitu k manželovi také naprosto chápu. Přecijen Rusové jsou našimi odvěkými soupeři. Nevím, na kolik tvůj manžel prožívá sportovní klání, ale ani si nechci představit, jak by to u vás vypadalo, kldybys při hokeji ČR - Rusko v semifinále MS začla řvát, že Rusové vedou 1:0 :-))


oo^0 = 1

Offline

 

#68 22. 06. 2008 21:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:

Zustala jsem sice online, ale v realu jsem byla na chalupe, odpovidam az ted :-)

To neni tak, ze bych zanevrela. Uznavam a obdivuji i ruskou kulturu, i dejiny, ale jelikoz tam nepatrim, nijak se tam "necinim", tak nemam pravo ano hodnotit, ani se hlasit k nejakym vysledkum. Ale zaroven ani sem, do Cech prilis nepatrim. Jsem trochu bez korenu, ale nejak vazne to nevnimam. Neni to ani smutne, ani tezke. Jen vim, ze to tak je.

Hezky vecer a uz jsi otevrel tu spravnou knihu? :-)

Offline

 

#69 22. 06. 2008 22:06

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Bohužel ne :-(
Nějak mě uklidňuje myšlenka, že tam jsou k dispozici skripta, protože náš pan magistr říká, že definici se naučí každej, ale on chce vidět, že tomu rozumíme, co a proč je tak nebo onak :-)

Ještě je čas :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#70 23. 06. 2008 15:26

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

to Jelena z témy prázdniny: snažím sa číta? túto tému od vtedy ako bola založená, no akosi ste rýchlejšie písali ako som stíhal číta? a tak som sa k tomu dostal až teraz a prečítal to všetko.

Niečo o mne: akurát o 4 dni končím 2 ročník štúdia technického lýcea na Martinskej priemyslovke, ale inak som z Lučenca, ak by mal niekto znalosti zo SR zemepisu :-).
Baví ma fyzika do istej miery matika trochu aj chémia, no len počúva? na jej učenie som trocha lenivý a v poslednom čase ako sme začali v škole viac bra? informu tak aj tá ma celkom dostala, no fyziku stále preferujem. Študova? by som rád zrejme do BA alebo Prahy, no to ešte nejaký ten piatok potrvá. Okrem toho mám rád BeBe dobré ráno, čierny, zelený čaj maximálne s medom a nemám rád veľmi lentilkiy. Ako ste si zrejme všimli tak píšem dlhé vety, kde radčšej používam čiarky ako bodky, no hádam sa aj tak dajú pochopi?;).
Čo sa filmov týka tak sa mi páčia moderné rozprávky typu Hľadá sa Nemo, Shrek, Leví kráľ... Mám rád vtipných a kreatívnych ľudí (napr. Pad a Mat :-D). Hudbu počúvam rôznu, napríklad:
Linkin Park, Nickleback, Nightwish, Evanescence, Soundtrack zo Shreka, zo Slovenských a Českých Peha, Zuzana Smatanová, Chinasky, ale ja klasiku ako Vivaldi, Cleydermann, Bach, Beethoven...

Čo by som viac o sebe povedal ma nenapadá, no aj tak je toho celkom dos?:)


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#71 23. 06. 2008 15:36

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ matoxy:Zdravím a co lásky ? Ty jdou zatím ještě mimo ? Fyzice fandím taky  , jsou to spolu s  matikou , královny věd . Přeji ti hezké prázdniny . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#72 24. 06. 2008 00:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:

Zdravim :-) jak dopadlo cteni spravne knihy?

↑ matoxy:

Zdravim :-) a dekuji moc za prispevek. V poslednich letech jsem nevidela nic jineho, nez to, co uvadis (jeste Za plotem, Bambi, Brouka, Mravence :-) a Pata a Mata jsme nedavno nacvicovali na chalupe - pri pokusu prestehovat skrin bylo potreba uriznout nozicky :-)

↑ Ivana:, ujistuji, v Martine je hezkych devcat hodne, ale take je tam krasna cesta na kopec k budove Matice a krasne namesti (i kdyz zelena sklenena kostka na namesti - to jsem moc nepochopila), ale fontana zajimava - funguje jeste?
V Lucenci jsem sice nebyla, ale nedaleko - Tornala a Vyhne u Sitna :-)
Hudebni - pokud mam moznost, tak nevynechavam vystoupeni Polemicu, Elanu a Zbirku - umim totiz hodne jejich textu a je potreba opakovat :-)

Offline

 

#73 24. 06. 2008 07:08

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Ahoj :-)

Tentokráte to bylo úspěšnější. Známkou se chlubit nebudu, protože s ní nejsem spokojen (myslím, že to mělo být lepší),ale nakonec jsem rád, že to hlavně mám hotový :-)

Děkuji všem za podporu :-)


oo^0 = 1

Offline

 

#74 24. 06. 2008 11:24

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:
Blahopřeji ke zdárnému úspěchu . Co se týká  " vysokosti "  známky , tak jednou poznáš , že opravdu není až tak důležitá . Ze své praxe vím , že někdy student s trojkou je daleko operativnější v řešeních studijních i životních zkušeností , než ten , kdo má tak trochu od Boha a spoléhá se na to . Studijní zkoušky jsou proti těm zkouškám životním , troufnu si napsat , sranda . Ale věřím , že když je známka biižší k nule , je to příjemnější pocit .Přeji Ti hezké prázdniny . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#75 24. 06. 2008 11:43

Cheop
Místo: okres Svitavy
Příspěvky: 8209
Škola: PEF VŠZ Brno (1979)
Pozice: důchodce
Reputace:   366 
 

Re: O nas :-)

↑ ttopi:
I já se připojuji ke gratulacím. Teď tedy hurá prázdniny pro načerpání nových sil a nápadů.


Nikdo není dokonalý

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson