Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#901 12. 08. 2010 12:44

Honzc
Příspěvky: 4549
Reputace:   241 
 

Re: O nas :-)

↑↑ jelena: - zdravím.
Tykání mi absolutně nevadí, i já jsem zvyklý většinou všem tykat.
Pokud mi bude přiděleno právo uzavírat témata, tak jej neodmítnu.

Offline

 

#902 12. 08. 2010 15:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Honzc: zdravím a děkuji :-)

Ohledně práva se obrátim se zdvořilosti zádosti na Velitelstvo, uvidím, jak budu úspěšná - vážený Admirator Pavel B. je mimo dosah vysiláček a velký Admin je jistě v knihovně.

Nevím, zda o toto mohu žádat i u Moderátorů, však se uvidí.

↑↑ byk7:, ↑↑ Olin: děkuji za informace :-)

Offline

 

#903 12. 08. 2010 19:57

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Olin: aha. Mně osobně se mi hrozně líbí teorie Honzíka Vaňhary. Podle něho to vzniklo z pokeru, dával jsi pořád "all in", což je po zkomolení Olin, ale je to pouze jeho teorie, když jsem se ho na to zeptal. :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#904 12. 08. 2010 21:22

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

Prepáčte za OT ale nechcem to pchať do stredných škôl, lebo je to len taká blbosť...

Len taká otázka. Pravdepodobnosť nikdy nebola a nie je moja silná parketa, takže možno budem trepať sprostosti.
Bol som na plavárni a napadla mi taká vec. Je tam 60 skriniek očíslovaných od 1 do 60. Je menšia pravdepodobnosť, že moju skrinku vykradnú keď si dám veci do skrinky s prvočíslom?


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#905 12. 08. 2010 21:35 — Editoval Spybot (12. 08. 2010 21:37)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: O nas :-)

Ani ja v pravdepodobnosti nevynikam, no ak pouzijem sedliacky rozum, nevidim dovod, preco by mali byt vobec niektore skrinky viac chranene pred kradezou len preto, ze maju ine cislo (to je uz psychologia). Zlodej pride do satne a jednoducho vylomi jednu skrinku :-) Z cisto praktickeho hladiska su najviac ohrozene tie pri vychode (uspora casu pri uniku) a tie, ktore su zasite niekde v rohu (aj ked...nepoznam sposob usporiadania skirniek vo vasej plavarni).

Ale teda neviem, rad sa necham poucit. Preco prave tie s prvocislom?


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#906 12. 08. 2010 21:36

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ pizet: proč by měla být menší? nicméně tohle je podle mně spíš otázka rozmístění skříněk a psychologie zloděje

Offline

 

#907 12. 08. 2010 21:41

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

Áno, to je pravda... ak je zlodej naklonený prvočíslam tak mám smolu...


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#908 27. 08. 2010 10:58

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

No dívám se na výsledky IOI, řekl bych, že jsme dopadli velmi dobře:
získali jsme dvě zlaté medaile (David Klaška - 8. místo a Hynek Jemelík - 16. místo),
jednu stříbrnou (Vlastimil Dort)
a jednu bronzovou medaili (Jan Polášek).

Slovenský tým pravděpodobně získal jen jednu stříbrnou medaili (Žiga Ham),
ostatní členové ocenění asi nedostali, protože jsem je ve výsledcích nenašel.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#909 27. 08. 2010 11:41

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: Když bys hledal pod "Slovakia", našel bys jich víc :) Jinak vskutku nečekaný úspěch.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#910 27. 08. 2010 14:56

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Aj, tak to jsem se spletl (hledal jsem pod "Slovenia"), tedy Slovensko má 2 stříbra a 2 bronzy.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#911 07. 09. 2010 21:31

Kaaca
Místo: Praha
Příspěvky: 42
Škola: PedF UK
 

Re: O nas :-)

Ahoj,
chci jen ještě jednou poděkovat všem, kteří mi minulé dva týdny s něčím poradili, a hlásím, že se včera písemná státnice podařila :-), teď ještě příští týden ta ústní, takže asi můžete očekávat nějaké otázky, jak se tím budu prokousávat, určitě narazím na něco, kde nebudu tušit :-/ ... předem děkuji, Kateřina

PS: průběh funkce jsme měli takový http://img816.imageshack.us/img816/84/prubeh.jpg a teda žádná sláva ... :-(, naopak mě zachránily obávané výroky ...

Offline

 

#912 08. 09. 2010 14:49

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Kaaca:

Zdravím a děkuji za potěšující zprávu o kvalitním mezivýsledku! Kolegům děkuji za pomoc pro Kateřinu a věřím, že se dostane potřebné pomoci i v přípravě na ústní.

Ty opravdu máš odvahu jit učit na SŠ? Potom můj obdiv :-)

--------------------------------------
Také děkuji kolegovi Wottonovi, že zareagoval na prosbu :-)

Offline

 

#913 08. 09. 2010 17:20

Wotton
Logik
Místo: Plzeň
Příspěvky: 825
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: Ale Jeleno, nech toho:-)
Jinak, já taky přemýšlel občas o tom, že bych si na vedlejšák dal matiku na nějaký střední, ale asi z toho nakonec nic nebude..:-)


Dva jsou tisíckrát jeden.

Offline

 

#914 09. 09. 2010 13:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Wotton:

Čeho nebo Koho? Kolegu Rumburaka přec nešlo nechat s takovou větou :-)

kolega Wotton napsal(a):

asi z toho nakonec nic nebude..:-)

Nedostatek odvahy? Rozumím, také bych neměla.

Zdravím srdečně :-)

--------------------------------
zcela nesouvisle - jak se navrhovala nová okna, tak se nezminilo o kvalitních dřevěných z Lážova - již doporučovány (před 3 léty formulář WIMS) a nově formuláře na zadání pro Wolfram (všechno i s podporou češtiny). I když opravdu nevím, zda to není boj marný - stejně červené téma není viditelné a tlačítko Hledat se nenachází.

--------------------------------

к этой песенке старинной...

Offline

 

#915 09. 09. 2010 17:54

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Připojím se. Odvaha mi nechybí a tak jsem si před pár lety zkusil zaučit na SŠ, ale získal jsem pocit, že házím perly sviním, a tak jsem toho po dvou letech nechal. Stačilo. :-)


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#916 09. 09. 2010 18:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ zdenek1:

Je to asi trošku tvrdě formulováno, zřejmě nemáme nějakou speciální vlastnost, která by umožňovala pracovat ve školstvě. Tak jsou jiné obory, kde je třeba jiných vlastností.

Dobře, když o tom víme včas.

Měj se hezky (kde je komentář k mému výkonu? Děkuji :-).

Offline

 

#917 09. 09. 2010 18:33 — Editoval Olin (09. 09. 2010 18:34)

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

Znám docela dost lidí, co mají v plánu učit matematiku na SŠ nebo už šli. Spíš mě straší to, že neznám nikoho, co by chtěl jít učit na ZŠ.

Také bych si chtěl někdy zkusit učit na SŠ matematiku. Jen tak na zkoušku.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#918 09. 09. 2010 21:34

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

Připojím se ...

Reaguji na ↑ Olin: , kterého tímto zdravím :-)

Na ZŠ  by měli učit ti nejlepší z nejlepších , protože základní vzdělání je pro další rozvoj budoucího studenta střední školy
( a to jsou v současné době takřka všichni ) , nejdůležitější ...

Představme si , že stavíme dům na písku a vodě,  ... co ten pak udělá? ..


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#919 09. 09. 2010 22:30

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ Ivana:
Pokud se něco zkazí na ZŠ, na SŠ se napravuje velmi obtíženě. To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Offline

 

#920 10. 09. 2010 00:03

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Ivano, zdravím u vás srdečně, děkuji, že opět přispíváš :-)

Asi to teď na noc nevyřešíme.

Návrh vyhnat těch nejlepších z nejlepších z obecných a ekonomických matematik, teoretických fyzik a informatik a nahnat je na ZŠ asi neprojde. Ptala jsem se na věčer našeho Honzy, jakou hlavní vlastnost své paní učitelky obdivuje, tak to nakonec naformuloval, že je to trpelivost. Překvapil...

↑ Olin: to bude zajimavá zkušenost, ale máš zvolen jiný obor, tedy není třeba takové odvahy - vždy je možnost změny.

Obdivuji odvahu Kateřiny a Vás, Štěpáne, že si takový odbor zvolite jako hlavní. Odvahu a přístup Ivany k profesi - to není třeba ani komentovat. Děkuji vám.

Dobrou noc...

Offline

 

#921 16. 09. 2010 21:51

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: Zdravím Jeleno :-) ,
děkuji za reakci na moji úvahu i za kompliment  :-)

Pravda, že v současné době přispívám málo. Mám ke svým školním přípravám ještě nějaké to domácí doučování a to pak už času není nazbyt.

Jak jen se režim zaběhne , bude více času i na forum.

Tímto i všem ostatním přeji úspěšný školní rok 2010/2011.


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#922 18. 09. 2010 00:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Srdečná gratulace úžasnému Stývovi k úžasném výkonu :-) Značí to snad, že místní "matematická" obec konečně má svého vlastního Obecného Matematika? Jak se taková udalost zaznačuje do dějin? A jaké otázky, jsi, Stýve, dostal? Děkuji.

kolega Olin napsal(a):

Spíš mě straší to, že neznám nikoho, co by chtěl jít učit na ZŠ.

Znám - u nás minulý týden byla tradiční akce - ze 7 přítomných studentů VŠ 2 studuji učitelství pro I. ZŠ - jeden, jelikož omylem při podání přihlášky zaškrtnul I. stupeň místo II. (už přechází na II.), druhý kolega skutečně mám zájem o I. stupeň. Odvaha, ani fyzická zdatnost nechybí.

Pro Ivanu: Děkuji a také přeji "pohodový" start do školního roku :-) Domací doučování (i nedomací) tvrdě odbourávám, bohužel ještě mi zůstávají nějaké závazky, naštěstí s přijemnou společnosti.

Omluva, že je to psáno zde - do tohoto tématu přispívat nemohu - školní výsledky jsme vždy hlasili dopoledne v nedělí, jen jednou se muselo hlasit v týdnu - bratr dostal 3 z výtvarné výchovy. Z té doby nedělní ráno=horor. ráno a také páteční úklid nemusím... (však nic nemusím :-)

Dobrou noc...

Offline

 

#923 18. 09. 2010 11:52

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
algebra: skalární součin - definice, příklady. ortogonální a ortonormální množiny. gram-schmidtův ortogonalizační proces. jak se určí souřadnice ortogonální projekce vektoru do podprostoru? řešení lineárních rovnic metodou nejmenších čtverců

analýza: primitivní fce a určitý integrál - základní vlastnosti a metody výpočtu

pst a statistika: CLV pro i.i.d. veličiny, použití na výběr z poissonova rozdělení. nezávislost náhodných jevů a veličin. vztah nezávislosti dvou veličin a podmíněné psti. vztah mezi výroky P(A|B)<P(A) a P(B|A)<P(B)

nemůžu si moc stěžovat...

Offline

 

#924 19. 09. 2010 12:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Stýv:

Děkuji, opravdu se nedá stěžovat. Podpis je velmi úžasný :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navodila jsem milému synovi pocit horor. nedělního rána - vybojovala jsem 40 min. klaviru (u toho jsem početla, jak Karolína trpela na divčí škole z neznalosti češtiny) a šla jsem přes Opavu relaxovat vyplněním tabulek. Ovšem "dobronocové odkazy" mi neběži a skoro celé sbírky bardky Veroniky neběží, nevím, co si vyberu na poslech. Majitel těchto sbírek je odpurce NATO, snad mu nevadí moje IP.

Ale "nemůžu si moc stěžovat", něco běží a tabulky běží. Pateční úklid realizovaný v sobotu - hezký, děkuji. Včera jsem sbírala témata do místní konstrukční sbírky a opět máme popletené obrázky, ale to se už nenapraví (a patří do jiného tématu).

--------------------------------
Вот как это было, я бы все забыла....

Offline

 

#925 22. 09. 2010 01:01

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: O nas :-)

Tak zdravím všechny zdejší :)

Po dlouhých /a snad i zasloužených :)/ prázdninách, během nichž mé možnosti připojení se k internetu nebyly růžové /často nebyly vůbec/ se opět poslušně hlásím do "služby". Doufám, že jste si letní měsíce užili alespoň z poloviny tak dobře, jako já.. a jste nyní připravení na další rok /já se do školy zatím těším/.

----------------------

Dále bych tu měl jednu nabídku pro všechny středoškolské studenty /uvažuji, že bych někdy zítra založil samostatné téma - kvůli větší viditelnosti/:

Možná o tom víte, možná ne.. Právě probíhá třetí(?) kolo přihlašování do studenských stáží v rámci projektu Otevřená věda II! Takže pokud Tě baví matematika, informatika, fyzika, chemie, biologie či geografie /a kdo ví, co tam ještě je/ a pokud tě zaujme některá z nabízených stáží, neváhej a určitě se zúčastni! Sám už  to mám za sebou /někdy snad poreferuji/ a nemělo to chybu..

tak snad ještě link projektu: http://www.otevrena-veda.cz/


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson