Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1101 08. 02. 2011 22:12

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

↑↑ petrkovar:Dávám na vědomí, že už je po zkouškách a začal nový semestr. V sekci "Projekty a příklady z Diskrétní matematiky" bude nejspíš půl roku celkem mrtvo. Nebudu se zlobit, když se na atraktivním místě "proti dveřím" třeba objeví jiná aktuální sekce.

Offline

 

#1102 09. 02. 2011 12:21 — Editoval teolog (09. 02. 2011 12:21)

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

Přátelé, dnes jsem udělal poslední státní zkoušku z matematiky!
Konečně jsem Mgr. a mám papír na to, co už léta dělám :D

Pro zájemce o detaily (dostal jsem základní větu algebry a kořenové nadtěleso, lineární diferenciální rovnice a metoda variace konstant, shodnost, podobnost a stejnolehlost).

Offline

 

#1103 09. 02. 2011 12:40

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ teolog:
Gratuluju.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1104 09. 02. 2011 12:48

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ teolog:také gratuluji, i když nechápu, jak je možné být před státnicemi takhle aktivní zde na fóru, já před státnicema nevěděla, kde mám hlavu natož, co v ní je(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#1105 09. 02. 2011 12:52

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑ teolog: přidávám se ke gratulaci (doporučuji si užívat toho, co tě baví po nějaký čas:)

Offline

 

#1106 09. 02. 2011 13:18

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi: neslyšelas o prokrastinaci?:)

Offline

 

#1107 09. 02. 2011 13:21

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑ Stýv: to je dobrý :D

Offline

 

#1108 09. 02. 2011 13:43

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

Děkuji za gratulace. Musím se skutečně pochválit za výkon, protože poslední tři čtyři roky studia probíhaly v podstatě při práci učitele na plný úvazek. Což byla neskutečná dřina a dnešní úspěch je skoro zázrak.

↑ Tychi:
Je to přesně jak píše Stýv, snažil jsem se fóru vyhýbat, ale prostě to nešlo. Fázi uklízení už jsem měl za sebou, poslední dny byla fáze účast na fóru.
Trochu jsem doufal, že dostanu otázku vlastní čísla a vlastní vektory, protože ty jsem tady během ledna vysvětloval asi dvacetkrát :D

Offline

 

#1109 09. 02. 2011 14:44

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

Tak to jo, jako vyhýbací manévr to chápu, i když u mě by to neprošlo, já tyhle obr zkoušky, co se dají opakovat až za dlouho, neměla ráda a obě (maturu a státnice) jsem přežila nevím jak. Vlastně můžu být ráda, že na matfyzu se státnice a obhajoba konaly v jeden den a navíc těsně zasebou, asi by mě k druhé nebo třetí nebo čtvrté, nebo na kolik částí se to na jiných školách dělí, nikdo nedostal.


Vesmír má čas.

Offline

 

#1110 09. 02. 2011 15:13 — Editoval Dana1 (09. 02. 2011 15:34)

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ teolog:

Zo srdca gratulujem. Myslím, že by som to nedokázala... Dana

 

#1111 09. 02. 2011 15:32

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

Držte mi palce ve 4 jdu na poslední termín z elektrotechniky 2 a zkoušející má nějakou vyhazovací náladu. Tak snad to udělám.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1112 09. 02. 2011 15:33

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ gladiator01:

Tfuj tfuj...

 

#1113 09. 02. 2011 15:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Klára: budu.

↑ pan Petr Kovář: jako ideová tetuška sekce si myslím, že to může zůstat tak, jak je (kdo by s tím vláčil jinam, potom se zapomene, pokud bude potřeba MA pro IT, tak se to může přejimenovat na čas atd.).

Ale co kolegové?

Zvládal jste to výborně a poslední vývoj v sekci (a v reputaci Moderátora) to nasvědčuje, děkuji :-)

↑ kolega Štěpán:

velká gratulace, hodně síl do dalšího působení ve školství a pevného zdraví k tomu přeji.

Claudie - určitě neumím, prosím o edit příspěvku, je to OT.

------------------------------------
Doufám, že jsem správně pochopila důrazné upozornění váženého Admirátora Pavla, že máme (zejména já) omezit výskyt OT příspěvků, jinak (zejména mne) přiřadí do jiného oddilu, kde budu procvičovat užití pravého tlačítka myši.

Děkuji za výchovnou lekci, pokyny dodržím a zdravím srdečně (škoda, že se vám zatím nedaří dotahnout češtinu v MathTeX, ale určitě se podaří).

Offline

 

#1114 09. 02. 2011 16:02 — Editoval Dana1 (09. 02. 2011 16:05)

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Asi to patrilo (iba, myslím) mne. Boli tam návrhy ikoniek odo mňa pracuji - nepracuji. Už ikonkovanie nerobím...

 

#1115 09. 02. 2011 17:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

Tady už ani nesmím nic napsat, abyste to nebrali jako příkaz od administrátora :-).

Zvlášť tento příspěvek nebyl myšlen nijak jinak než jako názor jednoho uživatele fóra. V žádném případě nebylo mým záměrem od teď nějak postihovat obrázkové smajlíky (sám textové používám). O žádné důrazné upozornění se tedy vůbec nejednalo. Nijak jsem tím nechtěl říct, že by někdo měl omezit výskyt OT příspěvků (ale to je snad samozřejmé, že OT příspěvky by se měl každý snažit omezovat).

Offline

 

#1116 09. 02. 2011 17:04

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

 

#1117 09. 02. 2011 21:48

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

↑ teolog:
Rovněž gratuluji.

A přidávám odkaz na stránku s geniálním nápadem: http://www.boxcar2d.com/


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#1118 09. 02. 2011 22:31

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:↑ Dana1:

Tak nic, zopakuju si to příští rok. Je to opravdu, s prominutím, idiot. U každého jiného by to bylo alespoň na D (ne-li lepší) a on mě s potěšením vyhodí, jenom protože mě nemá rád (nebo se mu to líbí, že nás může vyhodit).


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1119 09. 02. 2011 22:40

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ gladiator01:To naštve. A je šance, že to příští rok bude vyučovat někdo jiný?


Vesmír má čas.

Offline

 

#1120 09. 02. 2011 22:53

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi:
Bude to učit někdo jiný, nevím jaký je (sám říkal, že už s tímhle předmětem končí). Jenom musim doufat, že se mi to vejde do rozvrhu.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1121 09. 02. 2011 23:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Klára: ach jo, škoda, že se nepodařilo. A zrovna takový docela protivný předmět, kterým je elektrotechnika.

U vás je také problém, pokud opakujete, zapsat si předmět (dostat se do skupiny na cvičení?). Ten kreditový systém se mi celou dobu nějak nezamlouvá, ale co nadělám.

↑ BrozekP: raděj to vezmu samozřejmě, aby to tady nevypadalo, jako tam, jak jsi ukázal.

Offline

 

#1122 10. 02. 2011 00:07 — Editoval gladiator01 (10. 02. 2011 00:28)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Je (i když neopakujeme), prostě když se předmět zapisuje v jiném semestru než je doporučeno, protože nejsou schopni zjistit jaký je zájem a vypíšou tudíž málo míst. A tady je ještě problém, že jsou cvičení v laboratoři, je tedy velmi omezený (10) počet míst.
Já jsem, ale spíš myslela abych si ho mohla vůbec zapsat aby se nekryl s jiným. Když budu zapisovat předměty z rozdílných semestrů.
Ale to je jedno. Se nedá nic dělat.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1123 10. 02. 2011 00:35

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ gladiator01:
Želám všetko dobré...

 

#1124 17. 02. 2011 18:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Zdravím vás,

↑ Klára: opožděně děkuji za odpověď, budeme doufat, že z toho už žádné problémy nepoplynou.

------------------------------------------------------

novinky - kolegyňka Dana skutečně něco vymyslila a záměr realizovala, díky čemuž mi včera do práce byl doručen velmu úhledně a pečlivě zabalený baliček s razítkém pošty ze Slovenska.

Pokud pominu celkový údiv z nápaditosti cesty a obsahu baličku - ze všeho jsem byla potěšena, například dlouhý ručně psaný dopis už se skoro nevidí. Dále máme věcné ceny do soutěží - můžete něco vymyslet. A také v balíčku byl příspěvek na fungování fóra. Po poradě s váženým Adminem Lukee jsme si dovolili rozhodnout, že tuto částku poskytneme váženému Adminovi Pavlovi, zejména za hodiny a hodiny, které věnoval práci na technickém vylepšení fóra a za plnění všech možných a nemožných nápadů.

Děkuji Daně velice :-).

Pro váženého Admirátora Pavla - zdá se, že značka není dost účinná - buď je třeba kolegovi WaluigiCZ poskytnout výklad, nebo můžeš opět editovat reputaci kolegyňky Tychi (nebo oboje :-) Určitě nehoří a děkuji.

---------------------------------------
z knihy od Dany: "Venoval mi ten nejvzácnejší darček - svoj čas".

Offline

 

#1125 18. 02. 2011 01:43

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

Já děkuji za ocenění, kterého se mi takto dostalo, velmi si toho vážím.

↑ jelena:

Tychi jsem reputace opravil. Kolegovi jsem poslal mail, pokud si ho přečte, tak určitě pochopí, že růžová ikonka nepatří klukům. :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson