Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1201 30. 03. 2011 11:49

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: O nas :-)

Dovolím si sem vztoupit, i když si nejsem jistá, že to sem patří ;)

V první řadě děkuji za založení sekce chemie. Dále děkuji Jeleně za užitečné odkazy, které do sekce připada. Jen škoda, že takové téma není i ve fyzice :( V algoritmech sice je, ale je poměrně málo obsáhlé :(

Stále tady hledám jistá témata, nakonec jsem je našla v Užitečných odkazech. Určitě bych  je našla dřív, kdyby byly právě někde přišpendleny v matematických sekcích.

Tak už jsem tento příspěvek pokazila dost, ale neberte to jako nějaké kárání, spíš nějaké mé přání :) (Teď už jsem si 100% jistá, že to sem nepatří)

---------------
Doufám Jeleno, že tento příspěvek se ti líbí více (myslím stylem). Trošku jsem to od tebe okoukla :) Tak snad budeš aspoň trochu spokojená.

Offline

 

#1202 30. 03. 2011 12:06

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

Že se na IMO podívá kolega ruamaixanh jsem tušil už dávno. Letos poprvé tam ale budou na mezinárodních kolech MO "reprezentanti Matwebu" hned dva, tímto gratuluji Anonymistikovi, ať už skončí na IMO nebo "jen" na MEMO.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#1203 30. 03. 2011 19:15

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr: Jen bych se tě chtěl zeptat jako absolventa Jarošky, jak je možné že měla Jaroška na krajském kole MO Z9 16 nebo 17 soutěžících? Díky


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1204 30. 03. 2011 22:26 — Editoval ruamaixanh (30. 03. 2011 22:27)

ruamaixanh
Místo: Tachov
Příspěvky: 100
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:
Děkuju a chtěl bych se zeptat, nejsi náhodou vedoucím orgem BRkosu? :)

Offline

 

#1205 30. 03. 2011 23:39

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ ruamaixanh: Jo, jsem :)
↑ byk7: Hodinová dotace matiky na Jarošce + semináře vědené úspěšnými řešiteli MO + kolektiv matematické třídy, kde se lidi navzájem hecují ... 16.5 účastníka byl ale opravdu extrém.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#1206 30. 03. 2011 23:45

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:

Pamatuju si, že u nás na střední se úspěšnost na olympiádách zjišťovala otázkou "kolikátý jsi byl pod Jarošáky". : ))


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#1207 30. 03. 2011 23:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ janca361:

Děkuji za pochvalu - potěšilo, příspěvek a nápady se mi libí :-)  Kolegové měli nápad na umístění odkazů na literaturu, ale nějak to utichlo.

Pokud něco hledáš, tak se, prosím, zeptej - obvykle se mi podaří něco vybavit, co se kam založilo nebo někdo z kolegů se přihlasí zodpovědně sam :-)

To odkoukání stylu - obsah? rozsah? nebo háčky a čárky, o kterých naše hodná dcera po přečtení některého mého příspěvku prohlásila: "Trochu se snaž - háčky a čárky tobě lítají jako po vichřici"

--------------------------------
Zbytek dotazů již odpovědel vážený Moderátor kolega Kondr, kterému děkuji za informace o výkonech kolegů a kolegům blahopřeji k výsledkům.

Ještě doplním, že kolega Hanzy byl na okresní MO hned na 1. pozici po čáře úspěšných řešitelů (přesně v polovině seznamu) - vzhledem k tomu, že reprezentoval školu s uměleckým zaměřením (která v předchozích letech neměla nikoho) byl to výkon výtečný a byla jsem pochvalena od školního koordinatora za přípravu :-)

Zdravím.

Offline

 

#1208 31. 03. 2011 09:49

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Zdravím Jeleno,
nápadu jsem si všimla :) jen je škoda, že utichl :( Jinak zrovna nic nehledám, jen se mi líbilo, jak si pojala "úvod" do sekce ty.


Ke stylu - spíše formu :) Obsah ani tak ne, chybí mi tady odkazy na všelico :) A háčky a čárky - no nevím, já tam teda chyby nějak nevidím, ale asi tam budou, když se tady o tom zmiňuješ. Nj, gymnazistu ostuda národa (samozdřejmě, že jen někteří ;))


↑ byk7:
Nevím, jaké jsou podmínky pro postup do krajského kola a o jakou kategorii se jedná, ale zatím proběhlo pouze krajské kolo kategorie Z9 a A.
V Z9 postupuje několik prvních z městského, ale jak je to u středoškolských kategorii, kdy se koná školní kolo? Tam postupuje neomezený počet účastníků, kteří splní bodovou hranici?

Offline

 

#1209 31. 03. 2011 11:55

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr: stejně jim to k ničemu nebylo, náš ředitel se prý panu Hermanovi smál, když sem to vyhrál :)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1210 31. 03. 2011 13:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ janca361:

Děkuji :-)

a) čárky a háčky - "naražím" pouze na svou češtinu - neumím to bohužel správně a neumím se donutit, abych došla ke zlepšení.

b) odkazy - pokud něco konkrétního chybí, zkus si založit téma, obvykle se doporučí.

Pokud něco chybí systémově - všechno, co se tady udělálo, je postaveno na aktivitě, ochotě, nápadech kolegů. Není žádný pokyn, plán, nebo vytýčení cilů, co by se ještě mělo udělat.

Mohu ještě jednou poprosit kolegu Kondra, aby zvážil přejmenování názvu úvodního tématu "Algoritmů..." a aby nabídl kolegům, ať odkazy umístí.

Pochybuji, že zde někdo někomu může nařídit, aby šel a něco udělal, zařídil, organizoval. Pokud jsou nápady a návrhy + ochota něco dělat, určitě se dá napsat do Připomínek.

O co určitě poprosím, aby se smazalo 2 příspěvky v tématu, kolega už téma založil. Děkuji, nehoří.

↑ byk7: gratulace :-) ale smat se někomu - to je nehezká vlastnost.

Zdravím.

Offline

 

#1211 31. 03. 2011 14:41

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Napred obdiv poctu uspesnych resitelu a pak skoro az pohrdani, protoze dotycny je jednou porazil.

Nejsem sociolog, ale tohle je trochu podivne. Asi bych sem mel chodit casteji, abych to pochopil.

---

Jinak za sebe mohu rici, ze diufam, ze kolega Styv se tu byde vyskytovat casteji a pomuze mi s ukolem do ekonometrie, bude to potreba :-)

Zatim zdravim a uvidime se nekdy ke konci tydne v sekci vysoka skola.

Offline

 

#1212 31. 03. 2011 15:38

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ halogan: kolega stýv upozorňuje, že ač je ekonometrie jeho obor, tak přednášku z ekonometrie ještě neabsolvoval

Offline

 

#1213 31. 03. 2011 16:50

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: jak už jsem psal, to byl náš ředitel, který mi dal za úkol porazit Jarošku, ale bylo to těsné, Jarošáci měli o bod míň než já

↑ halogan: jenom to bylo na mě?


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1214 31. 03. 2011 17:13 — Editoval claudia (31. 03. 2011 17:19)

claudia
Richard P. Feynman
Příspěvky: 478
Reputace:   41 
 

Re: O nas :-)

byk7 napsal(a):

↑ Kondr: stejně jim to k ničemu nebylo, náš ředitel se prý panu Hermanovi smál, když sem to vyhrál :)

http://latrine.dgx.cz/mimodekove


Pište prosím své dotazy srozumitelně a v TeXu (Detexify). Píšete je jen jednou, ale my je čteme mnohokrát. Čím méně času strávím luštěním vaší otázky, tím více mi zbyde na její zodpovězení.

Offline

 

#1215 31. 03. 2011 18:51

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:

Ano.

↑ claudia:

Když jsme u Grudla, tak doporučuji všem půlvtip včetně komentářů. Geniální humor.

Offline

 

#1216 31. 03. 2011 19:45

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: O nas :-)

Zdravím dnes ještě jednou :)
Nevím, jak dobře je to vidět, ale dodala jsem návrh na změnu do tématu Odkazy.

↑ jelena:
Koukám, že Kondr zvážil a provedl změnu v názvu i obsahu v úvodním tématu v Algoritmech. Takhle jsem si to nějak představovala :)

Offline

 

#1217 01. 04. 2011 23:04

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

Dnes jsem se vrátil z Ostravy. Myslím, že není třeba se nějak zvlášť rozkecávat, 2. kategorii vyhrál (jak je již zvykem) Přemek Mazur. Těžko říct, jestli jsem letos viděl kolegu Mariana, když nevím, jak vypadá :-)


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#1218 01. 04. 2011 23:20

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:

Ani slovíčko...?  :-)

 

#1219 02. 04. 2011 08:15

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin: on se nějak pravidelně účastní těchto soutěží, ne?


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1220 02. 04. 2011 13:13

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:

:-) gratulace!

Třeba tak:

- od minulého roku jsi vznamně zlepšil svůj výsledek,

- změnil jsi taktiku ziskávání bodů, o které jsi mluvil v minulém roce,

- "před zahájením jsi potkal Rišu z předloňského tabora a celou dobu jsi se těšil, jak si po ukončení popovídate" (skoro (c) - kolega Hanzy z okresné MO). 

Kolega Marian jistě doplní, zda se účastnil (organizačně) - jinak k vídění by měl být zde (asi už TV nefunguje) a tam (minimálně na 2 fotkách). Příště se zeptej, prosím :-)

↑ byk7: spíš se to dostává do místního folkloru - potkat kolegu Mariana - tak se snaž, prosím, abys za nějakou dobu také přidal zprávu.

Nečekaně na mne spadl supl "Sobotní odpoledné s rodilou mluvicí" (to jsem, ale 3 hodiny když jazykovou úroveň kolegy vůběc neznám :-) To bude improvizace.

Mějte se hezky.

Offline

 

#1221 02. 04. 2011 13:32

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Prosím, prosím - ktorý? Ďakujem... (Hint: aj tak to neviem okontrolovať...) :-) Dana

 

#1222 02. 04. 2011 18:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Dana1:

:-) Využívám pouze oficiální zdroje informace a tam to uvedeno nebylo. Tedy nechám to tak. Navíc kolega Marian mnou velmi obdivovaná osoba, abych si mohla z neho tropit žerty.

Měj se hezky a moc děkuji za dopis, již došel: to je vzacnost v dnešní době.

Offline

 

#1223 07. 04. 2011 01:13

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Tady si můžete prohlédnout, co je člověk ochoten vypracovat pro 5 % známky :-) Když už tolik neradím lidem na fóru, tak se alespoň podělím o to, co mi zabírá čas.

Krom podivné sazby si můžete všimnout nadužívání určitých členů nebo naprosté neznalosti používání čárek v anglickém textu. I tak jsem ale spokojen.

Musím říci, že mě ekonometrie zatím dost baví a doufám, že se brzo zaseknu, abych to zas mohl do noci řešit.

---

Taky jsem objevil supr logickou hru s naprosto geniálním soundtrackem, který je volně ke stažení jak ve formátu mp3, tak v bezztrátovém kodeku.

Offline

 

#1224 07. 04. 2011 18:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ milý kolega Ondřej:

děkuji za hlášení - přes omezení security jsem měla možnost prohlédnout dílo až odpoledně - hezký způsob užívání si Veteránského statutu. Já jsem třeba veteránsky dostala trafiku (tak abys nedostal také a nebyl nakonec altruistický ekonom).

---------------------------------------------
Chtělo by to nějaká pravidla pro Veteránský statut, aby to nevypadalo, že člověk je jen liná a neprojevuje dostatek aktivity pro virtuální plácek.

Zaznamenala jsem rozsahlé změny v knihovně, děkuji autorům. Také přes jiné komunikační prostředky (tedy nejen z podpisu kolegy Olina) jsem se dozvěděla, že v Opavě bude Náboj. Ale to by mohl vyprávět někdo z aktivních účastníků - jen že denně chodím u místá konání a úplně malý kousek máme jazykovku :-)

Hodně zdaru přeji.

Offline

 

#1225 07. 04. 2011 19:12

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: moje otázka byla mířena na Přemka Mazura :)
ale dobře, pokusim se :) za nějaký ten čas


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson