Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 06. 2008 17:10 — Editoval nubijska princess (14. 06. 2008 17:19)

nubijska princess
Místo: Zlín
Příspěvky: 67
Reputace:   
 

testovani hypotez

Dobry den,
chtela bych Vas strasne moc poprosit, zda byste mi nekdo nepomohl s formulaci zadani pro testovani hypotez v pripade, ze zname sigma^2(rozptyl), chceme testovat mí. Jako vyberovy soubor dat jsem si vybrala nehodovost na pozemnich komunikacich CR za posledni 3 roky (36 mesicu). Nevim, jak formulovat zadani pro tyto dva pripady: 1) pripad:H0 mí >= mí0 H1 mí < mí0, 2) pripad: H0 mí<= mí0 H1 mí > mí0. x = 15 832,3; s = 1617; n = 36; Testujte na hladine vyznamnosti 5%. Napada nekoho neco? Predem moc dekuji

Offline

 

#2 14. 06. 2008 17:48

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: testovani hypotez

To znamena, ze chces vymyslet zadani, ktere by vedlo na formulaci takovychto hypotez? Napada me treba:

1) Podle ministerstva dopravy je prumerna nehodovost na ceskych silnicich vetsi nez 'mi0'. Je mozne na 5% hladine vyznamnosti toto tvrzeni vyvratit na zaklade namerenych hodnot za posledni tri roky?

Druhy pripad podobne...

Nevim, jestli jsem odpovedel podle tvych predstav, kdyztak to nejak vic upresni...


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson